پرش به محتوا
خانه » Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی


سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی Dipcode.medu.ir به منظور دسترسی دانش‌آموزان فارغ‌التحصیلی که قصد شرکت در کنکور سراسری داشته و باید سوابق تحصیلی خود را در فرم پیشنویس ثبت‌نام درج کنند، راه‌اندازی شده است. این کد که شامل تمام اطلاعات تحصیلی دانش‌آموزان مانند ریزنمرات و نمرات امتحانات نهایی می‌باشد، در رتبه و تراز نهایی داوطلبان کنکور تأثیرگذار خواهد بود.

لازم به ذکر است که سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش با هدف جمع آوری سوابق دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان این وزارتخانه راه‌اندازی شده است تا از گم شدن و یا از بین رفتن این سوابق جلوگیری کرده و در صورت نیاز در دسترس افراد قرار گیرد.

توجه داشته باشید که همه افراد مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند و تنها در صورت برخورداری از برخی شرایط است که این سوابق در نتیجه نهایی کنکور سراسری شما مؤثر خواهد بود. چنانچه در رابطه با نحوه کار با سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی با اشکال و یا سوالی مواجه شدید، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

معرفی سامانه کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش به منظور جلوگیری از گم شدن و یا از بین رفتن اسناد و مدارک سوابق تحصیلی دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان این وزارت خانه، سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی را راه‌اندازی کرده است تا سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی و دیپلم این افراد در این سامانه درج شده و در صورت نیاز در اختیار افراد قرار گیرد.

برای مشاهده کد سوابق تحصیلی با کد ملی، لازم است تا افراد به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی my.medu.ir وارد شده و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز  آموزش و پرورش و مدارس، از سوابق تحصیلی مربوط به دیپلم و پیش‌ دانشگاهی خود مطلع گردند. در ادامه مقاله به بررسی نحوه ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی خواهیم پرداخت.

چنانچه در هریک از مراحل ورود به سامانه دچار مشکل شدید یا رمز مای مدیو را فراموش کردید،  می‌توانید با مشاوران خبره ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1403

در حالت کلی، با آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری می‌بایست متقاضیان به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی مراجعه کرده و نسبت به دریافت کد خود اقدام نمایند؛ چرا که وارد کردن این کد در زمان ثبت‌نام الزامی است. لازم به ذکر است که زمان دریافت این کد از سوی مدرسه محل تحصیل نیز به دانش‌آموزان اطلاع داده می‌شود. پس از این اطلاع رسانی است که می‌بایست افراد به سامانه کد و سوابق تحصیلی مراجعه نمایند.

🔗 جهت اطلاع از کد مناطق تحصیلی استان تهران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

💡زمان مراجعه به سایت سوابق تحصیلی آموزش و پرورش در کنکور ۱۴۰۳ برای داوطلبان نظام قدیم کنکور سراسری، که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هستند، از ۲۱ تا ۲۷ آبان ماه می‌ باشد. در این بازه زمانی، داوطلبان می‌ توانند کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را دریافت و در فرم ثبت‌ نامی خود وارد نمایند.

توجه داشته باشید که سامانه سنجش به داوطلبان فرصتی مجدد برای ثبت کد سوابق تحصیلی در سامانه می‌دهد که این فرصت در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری می‌باشد. اینگونه شما می‌توانید با مراجعه به سامانه کد تحصیلی sahat.medu.ir خود را درج و یا ویرایش کنید.

راهنمای ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

در سال های گذشته داوطلبان باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی که هر دو سامانه dipcode.medu.ir و sahat.medu.ir دارای محتوای یکسانی هستند، اقدام می کردند. اما در حال حاضر داوطلبان باید از طریق سایت مای مدیو به نشانی کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند. از این رو در ادامه آموزش تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی را ارائه خواهیم کرد.

ابتدا وارد سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir شده و افرادی که فارغ التحصیل شده اند، گزینه والدین و سایر را انتخاب نموده و دانش آموزان پایه دوازدهمی گزینه “دانش آموز” را انتخاب نمایند.

در ادامه متقاضیان با وارد کردن شماره همراهی که به اسم خودشان است، کدی را دریافت خواهند کرد.

پس از دریافت کردن کد داوطلبان باید شماره مربوطه را مطابق با تصویر زیر وارد کنند.

در این مرحله، افراد باید وارد پورتال خود شده و گزینه سوابق تحصیلی را انتخاب نمایند.

در این مرحله اطلاعات هویتی شخص نشان داده شده و هر فرد می تواند کد سوابق تحصیلی 19 رقمی خود را دریافت کند.

کد سوابق تحصیلی چه افرادی در سامانه مای مدیو موجود می‌باشد؟

پیش از ورود به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی، خوب است تا از مشمول اعمال بودن سوابق تحصیلی خود در کنکور سراسری کسب اطلاع نمایید.

براساس بیانیه منتشر شده توسط سازمان سنجش کشور، تمامی متقاضیان شرکت در کنکور سراسری نمی‌توانند از تأثیر مثبت سوابق تحصیلی خود در کنکور استفاده کنند و می‌بایست دارای برخی شرایط باشند تا به اصطلاح مشمول اعمال سوابق تحصیلی شناخته شوند. به همین دلیل در ادامه این قسمت از مقاله قصد داریم تا این شرایط را به طور کامل شرح دهیم.

💢 شرایط مورد نیاز برای مشمول اعمال سوابق تحصیلی بودن

🔹 افراد دیپلمه‌ شاخه نظری که از سال 1384 تا 1399 نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و نظام آموزشی جدید 6-3-3 تحصیل کرده‌اند، برای تمامی رشته‌های ریاضی، علوم تجربی، ادبیات و علوم معارف اسلامی می‌توانند با مراجعه به سامانه دیپ کد جهت دریافت کد اقدام نمایند.

🔹 برای دانش‌آموزان سال دوازدهم شاخه نظری در نظام آموزشی جدید 3-3-6  هم این کد صادر شده است و دانش‌آموزان باید هم‌ زمان با اعلام مدرسه محل تحصیل، این کد را از سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی دریافت کنند. داوطلبان گرامی می‌توانند با وارد کردن این کد در سایت سازمان سنجش اطلاعات خود را مشاهده و بررسی کنند.

🔹 برای دانش‌آموزان با مدرک پیش‌ دانشگاهی از سال 1391 تا 1399 در رشته‌های ریاضی، تجربی، ادبیات، معارف و هنر نیز کد سوابق تحصیلی در سایت دریافت کد سوابق تحصیلی صادر می‌گردد.

🔹 توجه داشته باشید که چنانچه اطلاعات هویتی و یا تحصیلی شما در بانک اطلاعات مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته و یا ناقص باشد، می‌بایست به سامانه dipcode.medu.ir مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایید. در صورت تأیید اطلاعات در این سامانه، می‌توانید با مراجعه به درگاه اطلاع‌ رسانی سازمان آموزش کشور تا تاریخ 18 بهمن سال 1403 در کنکور سراسری ثبت‌نام نمایید.

📢 اطلاعیه 📢

کد سوابق تحصیلی گویای منطقه و ناحیه محل زندگی، کد دانش‌آموزی و نظام تحصیلی دانش‌آموز می‌باشد. چنانچه در رابطه با نحوه محاسبه آن با سؤال و یا اشکالی مواجه شدید، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید.

نکات مربوط به دریافت کد سوابق تحصیلی در سامانه dipcod.medu.ir

📌 کلیه دانش‌آموزانی که سوابق تحصیلی ایشان در سامانه موجود است باید تا قبل از دهم بهمن ماه نسبت به تأیید و دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام نمایند. شایان ذکر است پس از موعد مذکور تمامی سوابق موجود به سامانه سنجش آموزش کشور منتقل خواهد گردید.

📌 کد سوابق تحصیلی و ریزنمرات دانش‌آموزان دوره نظام جدید آموزشی و همچنین نظام قدیم تا دهم بهمن ماه سال جاری قابل مشاهده و ویرایش خواهد بود.

📌 ریزنمرات و سوابق تحصیلی دانش‌آموزانی که فی‌الحال مشغول به تحصیل می‌باشند، از تیر ماه در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی قابل مشاهده خواهد بود.

📌 متقاضیان محترم حتماً توجه داشته باشید، سوابق تحصیلی و نمرات شما مطابق نمرات مندرج در کارنامه مقطع مورد نظر باشد و در صورت عدم تطابق باید حتماً جهت پیگیری و اصلاح اقدام نمایید.

شایان ذکر است در صورتی که در موعد مقرر نسبت به اصلاح نمرات اقدام ننمایید، سایت مای مدیو  هیچ مسئولیتی در قبال اعمال همان نمرات در سوابق تحصیلی شما نخواهد داشت.

📌 دانش‌آموزان محترم دقت کنید اگر در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی در حال تحصیل می‌باشید با نظر به اینکه هنوز مدرک تحصیلی خود را دریافت نکرده‌اید، پس هنوز کد سوابق تحصیلی شما در سایت دریافت کد سوابق تحصیلی my.medu.ir ثبت نشده است.

خلاصه مقاله سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

در این مقاله به بررسی سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی پرداختیم. شما در این مقاله خواندید که سایت دریافت کد سوابق تحصیلی به آدرس my.medu.ir راه‌اندازی شده و داوطلبان می‌توانند قبل از ثبت‌نام برای کنکور سراسری آن را دریافت نمایند و در فرم پیشنویس ثبت کنند.

چنانچه پس از مطالعه دقیق جزئیات مربوط به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی، در صورتی که با اشکال و یا سوالی مواجه شدید می‌توانید با کارشناسان خبره ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل نمایید. همچنین می‌توانید برای ما کامنت بگذارید تا سؤالات شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سوی مشاوران ما پاسخ داده شود.

📥 برای دانلود فایل PDF مقاله سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی کلیک کنید.

 


3.3/5 – (32 امتیاز)

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از طریق چه سایتی انجام می شود؟ 

متقاضیان گرامی باید جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود به سامانه دیپ کد به نشانی اینترنتی مای مدیو مراجعه نمایند.

آیا همه دانش‌آموزان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم هستند؟

خیر؛ شماری از افرادی که فارغ‌التحصیلان پیش از سال 84 و فارغ‌التحصیلان رشته‌های کار و دانش و فنی حرفه‌ای هستند، مشمول دریافت این کد نخواهند بود.   

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی مربوط به هنرستان از سامانه دیپ کد قابل دسترسی است؟

خیر؛ تنها افرادی که مدرک تحصیلی خود را از سال 1384 به بعد دریافت کرده باشند، نیازمند دریافت این کد خواهند بود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *