پرش به محتوا
خانه » 9 روشی که افراد قوی از نظر ذهنی قدرت شخصی خود را حفظ می کنند

9 روشی که افراد قوی از نظر ذهنی قدرت شخصی خود را حفظ می کنند


ما می ‌توانیم به جنبه‌ های مختلف شخصیت یک فرد نگاه کنیم و بسنجیم که چه چیزی باعث می‌ شود به محض ورود به اتاق یا در حین بحث ‌ها و موقعیت ‌های استرس‌ زا، قدرتی بی بدیل از خود نشان دهند، اما چیزی که بیش از همه برجسته می ‌شود، استحکام روانی متمایز این دسته از افراد است. برای یک فرد که از نظر ذهنی قوی است، به نظر می رسد که نشان دادن هاله ای از اعتماد به نفس و سرسختی به طور طبیعی اتفاق می افتد، گویی که حتی از آن آگاه نیستند، اما روشی برای آن وجود دارد.

این افراد تعدادی کار مشخص انجام می دهند که به آنها کمک می کند تا موقعیت اجتماعی بالای خود را محکم ثابت کنند و خود را به عنوان رهبرانی قابل اعتماد، کارشناسان ماهر و افرادی با ویژگی های تحسین برانگیز تثبیت کنند. در ادامه ما به بررسی ۹ راه اصلی برای حفظ قدرت شخصی شما خواهیم پرداخت، حتی زمانی که با مشکلات بزرگ و افراد سمی روبرو می شوید.

  1. نگران نظر دیگران نیستند

اشتباه نکنید، اینکه بتوانید با دیگران همدلی کنید و به درستی احساس و تفکر آنها را بسنجید، برای هر کسی که می ‌خواهد موفق شود، ویژگی ‌های ضروری است، اما شما نمی ‌خواهید همیشه سعی کنید همه را راضی کنید. درک افراد، هنجارهای اجتماعی و پروتکل مناسب یک چیز است، اما هرگز نباید به خود اجازه دهید که تنها بر اساس آنچه دیگران فکر می کنند تصمیم بگیرید. افراد قوی از نظر ذهنی نمی ترسند خودشان باشند و خودشان تصمیم بگیرند و این چیزی است که به آنها قدرت می دهد.

  1. منتظر حل مشکلات دیگران نیستند

یکی از ویژگی‌ های اصلی افراد قوی و قدرتمند این است که عملگرا هستند. این افراد اعتماد به نفس دارند و حتی کمی لاف می زنند، اما می توانند از ادعاهای خود حمایت کنند و فعال هستند؛ آنها مشکلات را حل می کنند، از فرصت ها نهایت استفاده را می برند و از دست و پنجه نرم کردن با شرایط جدید نمی ترسند. این امر به آنها اعتماد به نفس خوبی می دهد که به نوبه خود باعث می شود در برابر تلاش های دیگران برای سلب قدرت آنها به شدت مقاوم شوند.

  1. کاستی های خود را می پذیرند و پیوسته برای بهبود تلاش می کنند

در حالی که برخی از افراد دوست دارند میان بر بزنند و رزومه خود را با دستاوردهای جعلی پر نکنند و خود را به عنوان چیزی که دوست ندارند معرفی کنند، اما از موضع قدرت واقعی عمل نمی کنند. این ضعف است که باعث می ‌شود افراد سعی کنند کاستی ‌های خود را از خود پنهان کنند و در مورد مهارت‌ ها، دانش و شایستگی ‌های خود آشکارا به دیگران دروغ بگویند.

برای حفظ موقعیت قدرت، باید بتوانید بپذیرید که ایرادهایی دارید و مایل باشید برای تبدیل شدن به فردی که مردم به او احترام می گذارند و آن را تحسین می کنند سخت تلاش کنید.

  1. احساسات خود را مخفی نمی کنند

اگر هر بار که کسی با شما مخالفت می کند یا چیزی می گوید که شما را آزرده می کند، منفجر می شوید و عصبانی می شوید، نمی توانید امیدوار باشید که قدرت شخصی و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. اگر همه بتوانند فوراً ببینند که شما از چیزی خوشحال هستید، غمگین، عصبانی یا بی ‌علاقه، هیچ راهی برای تسلط شما بر موقعیت وجود ندارد.

در واقع، باید از چیزهایی که این واکنش‌ های احساسی را در شما تحریک می ‌کنند آگاه باشید و کار کنید. خونسردی خود را در طول مشاجرات داغ حفظ کنید. به این ترتیب است که در طول یک مشاجره به موقعیت مسلط هستید و این یکی از همان دلایلی است که به عنوان یک فرد سطح بالا و قوی شهرت پیدا می کنید.

  1. آنها تلاش واقعی برای مثبت و آرام ماندن انجام می دهند

همانطور که افراد قوی از نظر ذهنی برای حل مشکلاتشان به دیگران تکیه نمی کنند، یا این که آن مشکلات به شکلی جادویی خودشان را حل کنند، منتظر نمی مانند تا دیگران به آنها انگیزه بدهند و آنها را شاد کنند یا خود کائنات به درستی هماهنگ شوند؛ و آنچه را که برای شاد بودن نیاز دارند به آنها بدهید. حفظ آرامش، آرامش و مثبت بودن مستلزم تلاش مستمر است.

هر کسی می‌ تواند دست به دامن بزند و به نگرانی متوسل شود، اما برای تصدیق واقعیت تلخ و همچنان توانایی ادامه دادن در مسیر به سمت هدف، نوع خاصی از طرز فکر هم نیاز است. این توانایی آنها برای آرام و مثبت ماندن و عزم آنها برای یافتن زمانی برای استراحت است که این افراد را متمایز می کند.

  1. قبل از اقدام یا صحبت به دقت فکر می کنند

ما در مورد انجام کارها و تلاش برای یادگیری از اشتباه ات زیاد صحبت کرده ایم، اما این بدان معنا نیست که شما باید تصمیمات آنی بگیرید یا فعالانه به دنبال موقعیت هایی باشید که در آن ها در مضیقه و اصطلاحاً لای منگنه قرار بگیرید… یکی از مهم ‌ترین مکانیسم ‌های بی ‌خطر برای حفظ قدرت شخصی ‌تان در سطحی قابل تحسین، این است که سکوت پیشه کنید تا زمانی که بدانید چه چیزی باید بگویید تا احتمالات را به نفع خود کاهش دهید.

مهم نیست چقدر بادقت و دلسوز هستید، نکته اصلی این است که شما نیاز دارید که مسائل به روش خاصی پیش بروند تا رضایت شما را جلب کند و همیشه به نفع همه نیست که شرایط آنطور که می خواهید پیش برود. به همین دلیل است که باید برای فکر کردن به همه چیز وقت بگذارید و قبل از انجام یا گفتن چیزی، رویکرد، لحن و کلمات مناسب را بیابید.

  1. احساس ارزشمندی قوی دارند و قاطع هستند

اگر فرد ارزش خود را نداند و نتواند به طور موثر حد و مرزی تعیین کند، گرفتن قدرت از او آسان است. نکته اصلی این است که قدرت دیگران را بر خود ندهید و در عین حال از خود در برابر موقعیت هایی محافظت کنید که با هدف از بین بردن جنبه های قدرت و اعتماد به نفس شما انجام می شود. شما مجبور نیستید به فریاد زدن یا توهین به کسی متوسل شوید، فقط باید در مورد ارزش ‌های اصلی خود قاطعانه و تسلیم ‌ناپذیر باشید. یک مذاکره‌ کننده خوب در صورت لزوم چند قدم به عقب بر می ‌دارد یا مصالحه می‌ کند، اما آنها همچنین می ‌دانند که چه زمانی روی موضع خود بایستند.

  1. نفس (ego) خود را در خانه رها می کنند و به دنبال راه حل های منطقی می گردند

احساسات نامنظم تنها بخشی از دلایلی است که باعث می شود افراد قدرت شخصی و احترام دیگران را در طول برخوردهای اجتماعی دشوار از دست بدهند. مشکل بزرگ دیگر تصمیم گیری مبتنی بر نفس است. همیشه آنقدر واضح نیست که کسی عصبانیت خود را از دست بدهد، اشک بریزد یا در مورد آسیب دیدن احساساتش صحبت کند، اما نفس عادت بدی دارد که همه چیز را شخصی جلوه می دهد.

همچنین دلیل اصلی این است که مردم بر سر مسائل بی اهمیت وارد مشاجره های شدید و حتی در مواردی مشت زدن می شوند و این کاری نیست که فردی که قدرت و اعتماد به نفس دارد هرگز انجام دهد.

  1. برنامه ای واقع بینانه برای خود ایجاد می کنند

وقتی تمام جنبه ‌های مهم روان ‌شناختی مربوط به حفظ قدرت شخصی را پوشش دادید و می ‌توانید کنترل و خویشتنداری خوبی از خود نشان دهید، بدون اینکه صداقت خود را قربانی کنید یا قدرت خود را از دست بدهید، وقت آن است که به جنبه عملی چیزها بپردازید. اگر ندانید که چگونه زندگی خود را سازماندهی کنید، نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید و اولین قدم صادق بودن با خودتان است.

در مورد کارهایی که می توانید و نمی توانید انجام دهید، زمان لازم برای انجام برخی وظایف خاص و تعداد بی شماری از کارهای کوچک تر مربوط به کار اصلی صادق باشید. به عنوان مثال، رفتن به باشگاه شامل آماده سازی، رانندگی، تعویض، گرم کردن، تمرین واقعی، خشک کردن، تعویض، رانندگی به خانه، دوش گرفتن، تعویض لباس و یک وعده غذایی بعد از تمرین است. حتی اگر یک تمرین کوتاه ۳۰ دقیقه ای باشد، برای یک یا دو ساعت خوب به جایی نخواهید رفت و باید برای آن برنامه ریزی کنید یا به طور بالقوه تمرین را در زمان دیگری یا حتی مثلا فردا انجام دهید.

برخی از افراد به طور طبیعی استعداد و مهارت بیشتری در روش های سرسختی ذهنی دارند، اما توسعه، فرافکنی و محافظت از قدرت شخصی شما چیزهایی است که می توان با تمرین زیاد یاد گرفت. تا زمانی که راه درست انجام این کار را بدانید، می توانید از نظر ذهنی قوی شوید و کنترل کامل زندگی خود را در دست بگیرید.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *