پرش به محتوا
خانه » 75 جمله انگیزشی که تا به حال گفته شده است

75 جمله انگیزشی که تا به حال گفته شده است

 • از


این روزها همه می دانند: صبح ها از خواب بیدار می شوید و انگیزه ای برای انجام کاری ندارید. شما صرفا جسم خود را از رختخواب بیرون می آورید، احساس خستگی می کنید، اما اوضاع بهتر نمی شود. به جای اینکه به خودتان اجازه دهید مطلقاً هیچ کاری نکنید، باید به مسائل، وظایف و مسئولیت های زیادی بپردازید که عموما نمی دانید از کجا شروعشان کنید. هیچ کس دوست ندارد به این موضوع اعتراف کند، اما همه ما هر از گاهی برای به دست آوردن انگیزه تلاش می کنیم. حتی افراد موفق در میان ما می دانند که حفظ انگیزه در سطح بالا و ثابت نگه داشتنش چقدر دشوار است.

اغلب اوقات، ما ایده های بسیار خوبی در ذهن خود داریم، اما انرژی و انگیزه لازم برای اجرای همه این چشم اندازها را نداریم. ما صرفا نمی توانیم با انجام کاری که باید انجام دهیم شروع کنیم. این یک مبارزه روزانه است، درست مانند یک دور باطل که به نظر نمی رسد بتوان از آن فرار کند.

برای موقعیت هایی مانند این، زمانی که نقل قول هایی در دست داشته باشید که به شما انگیزه می دهد تا از زندگی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، بسیار سودمند است. بسیاری از مردم قدرت انگیزشی بزرگی را که می توان در سطرهای چند جمله انتخاب شده عاقلانه یافت، دست کم می گیرند، اما فقط با خواندن چند تا از آنها به سرعت انگیزه جدیدی به دست خواهید آورد. این نقل قول ها به شما کمک می کند تا دوباره روی پای خود بایستید و با جاه طلبی و انرژی با چالش های زندگی روبرو شوید.

«روزگار سخت پایدار نیست ولی انسان های سخت چرا.»

به زودی متوجه خواهید شد که فقط با تأمل در معنای برخی از این نقل قول ها به سرعت میل به انجام کاری عالی را به دست خواهید آورد.

آیا برای داشتن انگیزه به دنبال راهی هستید؟ به دنبال چیزی هستید که به سرعت به شما انگیزه بدهد؟ در ادامه می ‌توانید مجموعه‌ ای گلچین شده از انگیزه‌ بخش‌ ترین نقل قول‌ های تاریخ بشر را بیابید. این سخن ‌های واقعاً الهام ‌بخش به شما کمک می‌کند تا آتش سوزان درونتان را دوباره روشن کنید و رویاها و آرزوهای خود را دنبال کنید.

انگیزشی ترین نقل قول ها تا کنون

از مجموعه نقل قول ‌هایی که با دقت انتخاب شده اند الهام بگیرید که فوق ‌العاده انگیزه ‌بخش هستند!

 1. «هر وقت به همان میزان که اشتیاق به نفس کشیدن دارید علاقه به موفق شدن داشته باشید، آن وقت موفق خواهید شد.»

اریک توماس

اریک توماس به ما می گوید اگر یک دقیقه سرمان را زیر آب بگذاریم. پس از گذشت یک دقیقه، متوجه افزایش میل به نفس کشیدن خواهیم شد؛ اما اگر شما هنوز به سطح آب نروید، اشتیاق به تنفس هوای تازه در همه وجود شما خواهد بود. این دیگر فقط یک شرایط اضطراری نیست، بلکه شروع به تبدیل شدن به یک میل عمیق می کند.

چند ثانیه بعد هیچ چیز دیگری جز آرزوی نفس کشیدن در ذهن شما نخواهد بود. در این شرایط هیچ چیز نمی تواند حواس شما را پرت کند. هیچ چیز نمی تواند تمرکز و توجه شما را از موقعیت دور کند. در واقع، تمرکز شما به صورت لیزری است و فقط روی یک چیز معطوف می ‌شود: توانایی بالا آمدن به سطح آب تا بتوانید ریه ‌های خود را با هوای تازه پر کنید. آیا در این شرایط می خواهید تلویزیون تماشا کنید؟ آیا می خواهید در اینترنت گشت و گذار کنید؟ آیا نیاز به استراحت دارید؟ نه! به هیچ وجه، تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که نفس بکشید. فقط همین.

هنوز می‌توانم به شما تضمین بدهم که در هر کاری که انجام می ‌دهید موفق خواهید شد، اگر به کارتان همانقدر اشتیاق دارید که به نفس کشیدن بعد از یک دقیقه زیر آب بودن احتیاج دارید.

 1. «سخت کوشی بیشتر از استعداد مهم است.»

تیم نوتکه

افراد زیادی هستند که استعدادهای زیادی دارند، اما به نظر نمی رسد از آن استفاده کنند. بسیاری از اوقات می توانید به راحتی بر کسانی پیروز شوید که با استعداد هستند اما تمایلی به تلاش کافی برای مقابله با تلاش های شما ندارند.

سخت کوشی و اراده کافی می تواند شما را به هر جایی برساند، حتی اگر در این زمینه بااستعدادترین نباشید. به تمام آن استعدادهای فوق العاده در حوزه ورزشی مورد علاقه خود فکر کنید. فقط آن استعدادهایی که مایل به تلاش بیشتر هستند قادر به موفقیت خواهند بود. در غیر این صورت، افراد با استعداد کمتر با تمایل بی حد و حصر خود برای انجام هر کاری که می توانند برای موفقیت از آنها پیشی بگیرند.

 1. «یک فرد می تواند آنقدر که می خواهد بزرگ باشد. اگر به خود ایمان داشته باشید و شجاعت، اراده، فداکاری، انگیزه رقابتی را داشته باشید و اگر مایلید چیزهای کوچک را در زندگی قربانی کنید و بهای چیزهایی را که ارزشمند هستند بپردازید، می توان این کار را انجام داد.»

وینس لومباردی

هر چند وقت یکبار اجازه می دهیم حتی بی اهمیت ترین چیزها توجه ما را از پیگیری رویاهایمان منحرف کند؟ صادقانه شاید خیلی وقت ها!

ما برای فعالیت هایی که به تحقق اهداف ما کمک نمی کند، بهانه های کمی می آوریم. انجام این کار در نهایت رسیدن ما به اهدافمان را به تعویق می کشاند. ما از انجام کاری که باید انجام دهیم دست می کشیم: دنبال کردن اهداف خود با عزمی راسخ و بیشترین تمرکز.

از آنهایی نباشید که به نوه‌هایشان می‌گویند: «می‌دانید، من این شانس را داشتم که دنیا را به جای بهتری تبدیل کنم، اما قسمت جدیدی از سریال تئوری بیگ بنگ (The Big Bang Theory) وجود داشت، بنابراین نتوانستم به خودم انگیزه بدهم تا دیدگاهم را عملی کنم.»

 1. «هر داستان بزرگی در این سیاره زمانی اتفاق افتاد که شخصی تصمیم گرفت تسلیم نشود، اما بدون توجه به هر اتفاقی به راه خود ادامه داد.»

اسپرایت لوریانو

مهم تمایل شما برای تسلیم نشدن است و نه اینکه که چه چیزی شما را یک قدم به سوی تحقق رویاهایتان نزدیک تر می کند. اغلب اوقات، افراد با اشتیاق با یک کار جدید شروع می کنند، اما خیلی زود اجازه می دهند چالش ها و شکست ها انگیزه آنها را کاهش دهد. در نهایت تسلیم می ‌شوند و اهداف جدیدی برای دنبال کردن بی ‌دلیل پیدا می‌ کنند که در نهایت با شکست مواجه می ‌شوند. این تا زمانی است که در نهایت اهدافی را بیابند که مهم نیستند، اما دستیابی به آنها نسبتاً آسان است. چه راه آسانی است برای از بین بردن پتانسیل یک نفر!

هنگامی که ذهن خود را به چیزی معطوف کردید، آن را تا زمانی که موفق شدید دنبال کنید.

 1. «وقتی خسته هستید متوقف نشوید. وقتی کارتان تمام شد توقف کنید.»

ناشناس

خیلی وقت ‌ها به محض اینکه با مشکلاتی مواجه می‌شویم، از دنبال کردن هدف خودداری می‌ کنیم. این چالش ‌ها نه تنها بار بزرگی را بر دوش ما می ‌گذارند، بلکه آن را به یک مبارزه واقعی برای حرکت به جلو تبدیل می ‌کنند. مبارزه روز به روز برای رسالت وجودی شما می تواند واقعا خسته کننده باشد. با این حال، نباید اجازه دهیم خستگی روحی و جسمی ما را از پیگیری رویاهایمان باز دارد.

 1. «اگر عزم من برای موفقیت به اندازه کافی قوی باشد، شکست هرگز از من پیشی نخواهد گرفت.»

اوگ ماندینو

این سوال که آیا ما شکست می خوریم یا نه تا حد زیادی به عزم خودمان بستگی دارد. بله برخی از شکست ها وجود دارد که اصلا نمی توان از آنها اجتناب کرد. با این حال، در بیشتر موارد، ما به تنهایی می توانیم بر شانس موفقیت خود تأثیر بگذاریم. آنچه اوگ ماندینو می‌خواهد به آن اشاره کند این است که ما به قدرت ذهنی برای ادامه راه نیاز داریم، مهم نیست که چقدر با مخالفت ها و یا چالش های شدید رو به رو باشیم. با نهادینه کردن به این نوع نگرش، شکست نمی تواند از ما پیشی بگیرد، زیرا ما تا رسیدن به موفقیت پشتکار خواهیم داشت.

 1. «به نظر می رسد موفقیت با عمل مرتبط است. افراد موفق به حرکت ادامه می دهند. آنها اشتباه می کنند، اما دست از کار نمی کشند.»

کنراد هیلتون

موفقیت ناگزیر با عمل مرتبط است و ناگهان از آسمان نمی افتد. فقط کسانی که مایلند بذرهای خود را در زمین بکارند می توانند میوه ها را درو کنند.

جنبه مهم دیگری که باید در نظر بگیرید این است که دیر یا زود اشتباه خواهید کرد؛ اما اجازه ندهید ترس از شکست شما را از رویاهایتان باز دارد. یکی از ویژگی های مشترک اکثر افراد موفق، این است که بارها و بارها شکست خورده اند. چیزی که آنها را بسیار متفاوت و خاص می کند نگرش آنها نسبت به اشتباهات و شکست هاست. به جای اینکه اجازه بدهند اشتباهات آنها را از کاری که انجام می دهند باز دارد، ادامه می دهند. آنها به خود نمی گویند: «من یک فرد شکست خورده هستم، من همیشه شکست می خورم»، اما در عوض این کنجکاوی فوق العاده را در خود ایجاد کرده اند که به آنها می گوید: «یک شکست دیگر؟ فوق العاده است، راه دیگری پیدا کردم که چگونه نباید انجام شود. آن‌ها می ‌دانند که اشتباهات دانش ضروری را فراهم می ‌کند که در آینده به آنها کمک می‌ کند، بدون آن حتی ممکن است نتوانند موفق شوند.

 1. «ماه را نشانه بگیرید. اگر حواستان نباشد، ممکن است به یک ستاره بزنید.»

دبلیو کلمنت استون

پیام کلمنت استون واضح است: یک هدف بلندپروازانه داشته باشید و برای آن تلاش کنید. اگر هدف را از دست بدهید، باز هم به چیزی دست یافته اید. این نقل قول همچنین نشان می دهد که حتی اگر همه چیز طبق برنامه پیش نرود، باز هم می تواند موفقیت آمیز باشد. این برای ما به این معنی است که ما باید در حین پیش ‌روی، مایل به ایجاد انعطاف باشیم. بدون این انعطاف، ما بیش از حد توجه خود را بر این واقعیت متمرکز خواهیم کرد که به ماه نرسیده ایم، در حالی که حداقل روی یک ستاره شگفت انگیز فرود آمده ایم.

 1. «اقدام گرایی کلید اساسی همه موفقیت هاست.»

پابلو پیکاسو

همه ما رویاهای بزرگی داریم و رویاپردازی تا حدی واقعا مهم است. با این حال، در بسیاری از موارد ما به ایده های خود عمل نمی کنیم. ما فقط به تحقق رویاهایمان امیدواریم، اما اقدامی نمی کنیم. به همین دلیل بسیار مهم است که رویاهای خود را به صورت فعال دنبال کنیم. تنها چیزی که لازم است این است که ما شروع به انجام هر کاری که نیاز داریم انجام دهیم. وقتی شروع کردید، راحت تر می توانید در حرکت بمانید. حتی نیوتن اظهار داشت که «جسمی که در حال سکون است، در حالت سکون باقی می ‌ماند»، بنابراین هر آنچه می ‌توانید برای برداشتن این گام اولیه و بسیار مهم به سوی آینده خود به کار بگیرید.

 1. «آنهایی که آنقدر دیوانه هستند که فکر می کنند می توانند دنیا را تغییر دهند، همان هایی هستند که این کار را می کنند.»

ناشناس

فقط اگر از صمیم قلب به خود و کاری که انجام می دهید ایمان داشته باشید، می توانید به برتری برسید. این کافی نیست که بدانید می خواهید دنیا را تغییر دهید، لازم است که هر تار و پود از شما بداند که می توانید همه چیز را برای بهتر شدن تغییر دهید. تنها در صورتی که از دید خود با تمام وجود متقاعد شده باشید، قادر خواهید بود بر هر مانعی که بین شما و رسالت شما قرار دارد غلبه کنید.

کسانی که از صمیم قلب به کاری که انجام می دهند اعتقاد به تسلیم شدن ندارند.

 1. «افراد موفق کاری را انجام می دهند که افراد ناموفق حاضر به انجام آن نیستند و می گویند ای کاش راحت تر بود.»

جیم ران

اگر چیزی وجود دارد که بسیاری از ما در مورد افراد موفق تحسین می کنیم، این است که وقت خود را با شکایت از مشکلاتی که با آن مواجه می شوند تلف نمی کنند. گاهی اوقات چنین احساس می شود که آنها حتی متوجه این سختی نمی شوند. آنها بیش از حد مشغول به دنبال پیدا کردن راه حل بودند. آنها به جای اینکه تمام توجه خود را بر مشکلات و چالش ها متمرکز کنند، فعالانه به دنبال راه هایی برای بهبود خود هستند تا بتوانند بر مشکلات غلبه کنند.

 1. «مهم نیست که چه کسی به من کمک می کند؛ مهم این است که چه کسی جلوی من را می گیرد.»

آین رند

یک تغییر کوچک اما عمیق در دیدگاه شما می تواند تفاوت ایجاد کند. آیا باید این سوال را از خود بپرسیم که چه کسی به ما اجازه می دهد برای موفقیت تلاش کنیم؟ یا بهتر است فعال باشیم و شروع کنیم به آنچه می خواهیم؟ اگر گزینه اول را انتخاب کنید، همیشه به دیگران و تایید آنها وابسته خواهید بود؛ اما با نگرش ذهنی «چه کسی جلوی من را می گیرد» خود را از وابستگی به دیگران رها می کنید.

 1. «تا زمانی که متوقف نشوید، مهم نیست چقدر آهسته پیش می روید.»

کنفوسیوس

حتی بزرگ ترین امپراتوری ها با قرار دادن یک سنگ کوچک بر روی سنگ دیگری ساخته شد. فقط عواقب اینکه کسی به طور ناگهانی تصمیم بگیرد فقط به خاطر چند مشکل تسلیم شود را تصور کنید که چقدر غم انگیز است.

تنها چیزی که واقعاً در زندگی مهم است (وقتی نوبت به تحقق اهدافتان می رسد) این است که به راه خود ادامه دهید، مهم نیست چقدر ظاهرا آهسته پیشرفت می کنید. رفتن ممکن است گاهی سخت شود و روزهایی پیش می ‌آید که شاید ظاهرا هیچ نتیجه ای از اعمال خود نمی ‌بینید، اما اجازه ندهید که این امر شما را دلسرد کند. در عوض، ادامه دهید. وینستون چرچیل زمانی گفت که اگر مستقیماً از جهنم عبور می کنید، باید به راه خود ادامه دهید.

 1. «افراد کوته فکر به خاطر مشکلات تسلیم می شوند؛ اما افراد دوراندیش و بلندپرواز توسط همان مشکلات پیشرفت می کنند.»

واشنگتن ایروینگ

در نهایت باید تصمیم بگیرید که آیا توجه خود را روی مشکل متمرکز می کنید یا راه های ممکن برای ترقی کردن به وسیله آن. این تصمیم یا باعث موفقیت شما خواهد شد یا شکست شما. فقط کسانی در زندگی پیشرفت می کنند که تمایل به ترقی توسط هر چیزی را که سعی می کند آنها را به پایین بکشد داشته باشند. آگاه باشید که ناله و شکایت از مشکلات وسختی ها شما را به جایی نمی رساند.

 1. «می دانم که هر چه سخت تر کار کنم، به نظر می رسد شانس بیشتری دارم.»

توماس جفرسون

توماس جفرسون مفهومی را بیان می کند که درک آن بسیار مهم است: شما باید خودتان خالق شانس های زندگیتان باشید. شانس بیشتر اوقات تصادفی اتفاق نمی افتد، بلکه فقط برای کسانی اتفاق می افتد که برای آن تلاش می کنند. هر چه بیشتر رویاهای خود را دنبال کنید، اتفاقات مثبت و اتفاقات مفید بیشتری به مسیر شما کشیده می شود.

 1. «بیست سال بعد از کارهایی که انجام نداده اید بیشتر از کارهایی که انجام داده اید پیشمان خواهید شد، بنابراین کمال طلبی های منفی خود را کنار بگذارید، از منطقه امن خود دور شوید، از هر اتفاقی پیش رو به نفع خودتان استفاده کنید. کاوش کنید، رویاپردازی کنید، کشف کنید.

مارک تواین

خیلی وقت ها اجازه می دهیم ترس از شکست بر ما غلبه کند. ما نمی خواهیم شکست بخوریم، بنابراین منطقی است که حتی تلاش نکنیم. این رویکرد به شما کمک می کند تا بتوانبد حداقل از اکثر شکست ها جلوگیری کنید. با این حال، در بسیاری از موقعیت ‌ها بسیار لذت ‌بخش‌ تر است که بدانید به جای اینکه احساس پشیمانی از اینکه اصلاً تلاش نکرده‌اید، هر کاری که می‌توانستید انجام داده‌اید.

 1. «برای شروع لازم نیست عالی باشید، اما برای عالی بودن باید شروع کنید.»

زیگ زیگلار

 1. «هیچ چیز غیر ممکن نیست، خود کلمه می گوید من ممکن هستم.»

آدری هپبورن

مردم کارهایی را که نمی توانند انجام دهند مانند یک مانترا تکرار می کنند: «این کار غیرممکن است، انجام آن ممکن نیست…» این تا زمانی ادامه می یابد که در نهایت یک نفر حاضر شود وضعیت موجود را به چالش بکشد. این شخصی است که قدرت ذهنی برای دیدن همه جزئیات امر را دارد، مهم نیست که چند نفر به آنها می گویند کاری که انجام می دهند ممکن نیست. اینها افرادی هستند که ما از آنها الگو می گیریم، زیرا آنها اساساً شیوه زندگی ما را تغییر دادند.

 1. «زندگی از شروع گذر از منطقه امن ذهنی شما شروع می شود.»

نیل دونالد والش

 1. «اراده برای برنده شدن، میل به موفقیت، اشتیاق برای دستیابی به پتانسیل کامل… اینها کلیدهایی هستند که قفل درهای موفقیت شخصی را باز می کنند.»

کنفوسیوس

 1. «کارها برای کسانی که بهترین استفاده را از فرصت ها می کنند، به بهترین شکل ممکن پیش می رود.»

جان وودن

از حق نگذریم، فقط تعداد کمی از افراد زندگی خود را با بهترین شرایط برای موفقیت شروع می کنند. بقیه ما به اقیانوسی عمیق و پرتلاطم پرتاب می شویم که آن را زندگی می نامیم. آیا همه بهترین شرایط را دارند؟ قطعا نه. در واقع ما نمی توانیم در مورد عوامل بیرونی زندگی خود تصمیم گیری کنیم.

اما همه ما این فرصت را داریم که از آنچه داریم استفاده کنیم و بهترین استفاده را از آن ببریم. به جای ابراز تاسف در مورد وضعیت دشوار خود، باید توجه خود را به سمت راه حل هایی هدایت کنیم که چگونه می توانیم بهترین استفاده را از آن ببریم. متاسفانه چاره دیگری وجود ندارد. شهامت پذیرش شرایط خود را داشته باشید و سپس تمام تلاش خود را بکنید تا از آن بهترین استفاده را ببرید.

 1. «کمال دست یافتنی نیست، اما اگر به دنبال کمال باشیم، می توانیم تعالی را بدست آوریم.»

وینس لومباردی

 1. «یک کارمند ساده با هدف به من بدهید و من به شما فردی تحویل خواهم داد که تاریخ ساز شود. یک فرد بدون هدف به من بدهید، من به شما یک کارمند ساده تحویل می دهم.»

جی سی پنی

 1. «هیچ چیز در دنیا رایج تر از افراد ناموفق با استعداد نیست.»

ناشناس

اغلب اوقات استعداد به تنهایی برای موفقیت کافی نیست. چیزی که لازم است، اشتیاق نامحدود برای انجام هر کاری است تا زمانی که یک هدف معین محقق شود. اغلب اوقات، افراد با استعداد با احساس غرور به خاطر داشتن موهبت های الهی عادت به تلاش مضاعف در جهت رسیدن به اهدافشان ندارند.

 1. «بسیاری از کارهای مهم در جهان توسط افرادی انجام شده است که به تلاش خود ادامه داده اند، در حالی که به نظر می رسید هیچ کمکی وجود ندارد.

دیل کارنگی

توماس ای. ادیسون یک بار گفت که اکثر مردم وقتی تسلیم شدند متوجه نشدند که چقدر به موفقیت نزدیک هستند. پشتکار کلید اساسی موفقیت است. این به ما کمک می‌کند حتی در موقعیت‌هایی که به نظر می‌ رسد همه امیدها از دست رفته، همه جزئیات امر را ببینیم. بدون این توانایی ما خیلی سریع تسلیم می شویم و متوجه نمی شویم که چقدر به هدف خود نزدیک شده ایم.

 1. «انتظار مشکلات را داشته باشید و با آنها عادی برخورد کنید.»

آلفرد آ. مونتاپرت

 1. «موفقیت، راه رفتن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق است.»

وینستون چرچیل

اجازه ندهید شکست های گاه و بیگاه به هیچ وجه شما را دلسرد کند. همه ما در گذشته شکست خورده ایم و در آینده نیز شکست خواهیم خورد. این امری قطعی است.

اگر نمی‌ توانیم از شکست اجتناب کنیم، باید سعی کنیم تا جایی که می‌توانیم از آن بیاموزیم. از اتفاقاتی که برایتان افتاده است، نتایج اساسی بگیرید و سعی کنید بهترین کار را برای جلوگیری از شکست های مشابه در دفعه بعد به شما ارائه دهید.

 1. «فرصت ها اتفاق نمی افتد، شما آنها را ایجاد می کنید.»

کریس گروسر

 1. «من هوش برتر یا قیافه بی عیب و نقصی ندارم. من اسیر اتاق نمی شوم یا یک مایل را زیر شش دقیقه نمی دوم. من فقط به این دلیل موفق شدم که حتی بعد از اینکه همه به خواب رفتند هنوز کار می کردم.»

گرگ ایوانز

بسیاری از ما فکر می کنیم برای موفقیت باید فوق العاده باهوش باشیم و برجسته ترین مهارت ها را داشته باشیم؛ اما در نهایت، هوش و استعداد فقط شما را تا همین مرحله می رساند. آنچه واقعاً اهمیت دارد این است که تمایل شما به تلاش و تلاش بیشتر، هر جا که لازم باشد و مناسب باشد.

زمانی که برای خود هدفی تعیین کردید، بدون توجه به هر چیزی به دنبال آن باشید. مایل باشید مقدار زیادی از زمان خود را برای تحقق رویاهای خود سرمایه گذاری کنید.

 1. «بزرگ ترین لذت در زندگی انجام کاری است که مردم می گویند نمی توانید انجام دهید.»

والتر باگهوت

 1. «راز پیشرفت در شروع کردن است.»

مارک تواین

 1. «به یاد داشته باشید که نرسیدن به آنچه می خواهید گاهی اوقات یک شانس فوق العاده است.»

دالایلاما

مبارزه و نرسیدن به آنچه می خواهید می تواند بسیار ناخوشایند باشد. با این حال، برخورد با بن بست ها نیز می تواند مزایای خود را برای رشد شما داشته باشد. این نه تنها شما را قوی ‌تر می‌کند، بلکه توانایی شما را در پیدا کردن خرد اساسی از شکست نیز بهبود می ‌بخشد.

 1. «تمام راز یک زندگی موفق این است که بفهمیم سرنوشت فرد در تحقق چه امری است و سپس آن را انجام دهد.»

هنری فورد

 1. «تمام رویاهای ما می توانند محقق شوند اگر ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم.»

والت دیزنی

 1. «دو نوع آدم وجود دارند که به شما می گویند نمی توانید در این دنیا تغییر ایجاد کنید: آنهایی که از تلاش می ترسند و کسانی که می ترسند موفق شوید.»

ری گوفورث

بهانه های بی شماری برای تغییر نکردن در این دنیا وجود دارد. برخی از این بهانه ها از درون ما سرچشمه می گیرد. آنها نتیجه ترس ها و نگرانی های ما هستند. ما خودمان را کوچک تر از آنچه هستیم می دانیم، بنابراین نمی دانیم که چقدر می توانیم تأثیر بگذاریم. در موارد دیگر، افراد دیگر می خواهند به هر دلیل بدخواهانه ای ما را در همین جایی که هستیم نگه دارند.

هر زمان که با چنین مخالفتی مواجه می شویم، ادامه راه از اهمیت زیادی برخوردار است. تنها در صورتی که بتوانیم بهانه های خود و تردیدهای دیگران را نادیده بگیریم، می توانیم برای موفقیت های بیشتر تلاش کنیم.

 1. «زنده بودن چه فایده ای دارد اگر حداقل برای انجام کاری قابل توجه تلاش نکنید.»

ناشناس

 1. «ساعت را تماشا نکنید. همان کاری که ساعت انجام می دهد را انجام بدهید. به حرکت خود ادامه بدهید.»

سام لونسون

 1. «عمیق ترین ترس ما این نیست که کافی نیستیم. عمیق ترین ترس ما این است که ما بیش از اندازه قدرتمند هستیم. این نور ماست و نه تاریکی ما که بیشتر ما را می ترساند. از خود می پرسیم که من چه کسی هستم که درخشان، زرق و برق دار، با استعداد، افسانه باشم؟ در واقع چرا نباشید؟ شما فرزند خدا هستید. کم کاری شما باعث پیشرفت دنیا نمی شود. هیچ دلیل منطقی برای شانه خالی کردن شما در جهت اینکه دیگران در اطراف شما احساس ناامنی نکنند وجود ندارد. همه ما باید مانند کودکان بدرخشیم.»

ماریان ویلیامسون

قدرت انگیزشی این نقل قول خارق العاده در آن نهفته است که ما را وادار می کند این سوال را بپرسیم: «اگر شما نه چه کسی باید عالی و افسانه باشد؟» انسان های بزرگ از ابتدا اینطور به دنیا نمی آیند، آنها شجاعت این را داشتند که به بهترین شکل ممکن به شخصیت فعلی شان تبدیل شوند. این تصمیم شماست که روز به روز خود را به تعالی و پیشرفت متعهد کنید.

بزرگ ترین انسان ها از معمولی ترین مکان ها برخاسته اند. پیش پا افتاده ترین امکانات به آنها داده شد، با این حال آنها همچنان توانستند در درخشان ترین نور ممکن بدرخشند. همه این افراد بزرگ یک ویژگی مشترک دارند: تمایل به بهبود مداوم خود در هر زمینه ای از زندگی.

 1. «من شکست نخورده ام. من فقط ۱۰۰۰۰ راه را پیدا کردم که کار نمی کند.»

توماس ادیسون

توماس ادیسون اشاره می کند که چگونه نگرش خود ما نسبت به شکست بر تفکر و رفتار ما تأثیر می گذارد. او ما را تشویق می کند که خودمان را بازنده تصور نکنیم فقط به این دلیل که بارها شکست خورده ایم. در عوض، ادیسون اهمیت پشتکار را برجسته می کند. فقط تصور کنید چه اتفاقی می افتاد اگر ادیسون فقط ۹۹۹ بار تلاش می کرد تا اینکه تسلیم شد: او اولین لامپ تجاری را اختراع نمی کرد.

 1. «چگونه می توان پروانه شد؟ شما باید آنقدر بخواهید پرواز کنید که حاضر باشید کرم ابریشم بودن را رها کنید.»

ترینا پائولوس

 1. «یک ایده را در پیش بگیرید. آن یک ایده را به زندگی خود تبدیل کنید، به آن فکر کنید، رویای آن را ببینید، بر اساس آن ایده زندگی کنید. اجازه دهید مغز، ماهیچه ها، اعصاب، هر قسمت از بدن شما پر از آن ایده باشد و هر ایده دیگری را به حال خود رها کنید. این راه موفقیت است.»

سوامی ویوکاناندا

 1. «من نمی توانم جهت باد را تغییر دهم، اما می توانم بادبان هایم را طوری تنظیم کنم که همیشه به مقصد برسم.»

جیمی دین

به نظر می رسد بسیاری از خرد عمیقی که در این نقل قول یافت می شود نادیده می گیرند؛ اما جیمی دین با این جمله دقیقاً چه چیزی می خواهد به ما بگوید؟ دین اشاره می کند که ما نمی توانیم شرایط بیرونی زندگی خود را تغییر دهیم. به سادگی متغیرهای زیادی وجود دارد که ما نمی توانیم بر آنها تأثیر بگذاریم. با این حال، ما همیشه این انتخاب را داریم که بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می افتد، بهترین استفاده را از موقعیت داشته باشیم.

به جای افسوس خوردن در مورد باد مخالف، فقط می توانیم بادبان های خود را برای رسیدن به مقاصد جدید و هیجان انگیز تنظیم کنیم.

 1. «شکست فرصتی است برای شروع دوباره اما این بار هوشمندانه تر.»

هنری فورد

 1. موانعی وجود خواهد داشت. شک و تردید وجود خواهد داشت. اشتباهاتی وجود خواهد داشت؛ اما با سخت کوشی، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مایکل فلپس

 1. «هیچ چیز بزرگی بدون همت افراد بزرگ به دست نمی‌آید و انسان ‌ها تنها در صورتی موفق هستند که مصمم باشند؛ زیرا شکوه و جلال خود را فقط به کسانی می دهد که همیشه رویای او را داشته اند.»

شارل دوگل

 1. «رویایی دارید، باید از آن محافظت کنید. مردم خودشان نمی توانند کاری را انجام دهند، می خواهند به شما بگویند، شما نمی توانید آن را انجام دهید. اگر چیزی می خواهید، بروید و آن را بدست بیاورید.»

ویل اسمیث

 1. «جنگجوی موفق یک فرد معمولی اما با تمرکز بالا است.»

بروس لی

 1. «انگیزه آتشی از درون است. اگر شخص دیگری سعی کند آن آتش را در شما روشن کند، به احتمال زیاد بعد از مدت کوتاهی خاموش خواهد شد.»

استفن آر. کاوی

انگیزه طولانی مدت تنها زمانی محقق می شود که میل سوزانی در درون خود داشته باشید. شما به تنهایی مسئول انگیزه خود هستید. هیچ کس دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد و اگر آنها تلاش کنند، آتشی که می خواهند در شما روشن کنند به سرعت کاهش می یابد.

 1. «بزرگ ترین ضعف ما در تسلیم شدن است. مطمئن ترین راه برای موفقیت همیشه این است که فقط یک بار دیگر تلاش کنید.»

توماس ادیسون

 1. «بسیاری از ما رویاهای خود را زندگی نمی کنیم بلکه در حال زندگی با ترس های خود هستیم.»

لس براون

 1. «امنیت بیشتر یک خرافات است. نه در طبیعت وجود دارد و نه فرزندان انسان به طور کلی آن را تجربه می کنند. اجتناب از خطر در دراز مدت امن تر از قرار گرفتن در معرض مستقیم نیست. زندگی یا یک ماجراجویی شجاعانه است یا پوچ.»

هلن کلر

دنبال کردن رویاهای شما دائماً شما را با ناامنی های درونی و محیطی مواجه می کند؛ اما همانطور که هلن کلر به زیبایی گفته است، شما همیشه این انتخاب را دارید که ناامنی هایی را که با زندگی همراه است بپذیرید. در غیر این صورت تلاش های ناامیدانه شما برای جلوگیری از هر گونه خطری شما را مهار می کند؛ اما اگر به دلیل ترس از شکست تصمیم بگیرید که از ماجراجویی اجتناب کنید، زندگی ارزش زندگی کردن را نخواهد داشت. فقط اگر بخواهید چیزی را به خطر بیندازید، چیز جدیدی به دست خواهید آورد.

کسانی که حتی تلاش نمی کنند فقط یک چیز به دست می آورند: پشیمانی از این که شاید می شد موفق شوند.

 1. «در هر کاری که باید انجام شود، همیشه انتخاب با شماست که آیا بی انرژی باشید یا به خودتان انگیزه بدهید.»

وین دایر

 1. «هیچ چیز عالی هرگز به این راحتی اتفاق نیفتاده است.»

کرسلی کول

 1. «بزرگ ترین ترس ما نباید از شکست، بلکه از موفقیت در چیزهایی در زندگی باشد که واقعاً مهم نیستند.»

فرانسیس چان

بسیاری از مردم ادعا می کنند که در زندگی فوق العاده موفق هستند. با این حال، وقتی نگاهی به کاری که آنها انجام می‌دهند، این تصور را به وجود می‌آورد که هر کاری که انجام می‌دهند برای پیشرفت نوع بشر خیلی مهم نیست. ممکن است از نظر تجاری سودآور باشد، اما برای بقیه انسان ها اصلاً مفید نیست.

 1. «یک فرد موفق کسی است که بتواند با آجرهایی که دیگران به سوی او پرتاب کرده اند، پایه ای محکم بسازد.»

دیوید برینکلی

دیگران به خاطر کارهایی که انجام می دهید از شما انتقاد خواهند کرد. از این بازخورد برای بهبود مستمر خود استفاده کنید. به انتقادات از دید منفی نگاه نکنید، از آن برای ایجاد یک پایه قوی و طولانی مدت استفاده کنید که بر اساس آن می توانید زندگی موفقی بسازید.

 1. «بزرگ ترین دستاورد در ابتدا و برای مدتی صرفا فقط یک رویا بود.»

ناپلئون هیل

وقتی یک فرد موفق را می بینیم اغلب اوقات فقط دستاوردهای خیره کننده او را می بینیم. در حالی که ما نسبت به دستاوردهایی که آنها به دست آورده ‌اند وحشت داریم، اغلب فراموش می ‌کنیم که آنها نیز کم شروع کردند. زمانی بوده که افراد موفق قدم های کوچکی را یکی پس از دیگری به سوی رسیدن به هدف خود برداشتند. درست مانند یک دانه کوچک، این افراد به دنبال رویاهای خود ادامه دادند تا زمانی که یک درخت بزرگ رشد کردند.

 1. «چیزهای خوب نصیب کسانی می شود که صبر می کنند، اما چیزهای بهتر نصیب کسانی می شود که بیرون می روند و آنها را به دست می آورند.»

ناشناس

 1. «چیزهای بزرگ نصیب کسانی می شود که صبر نمی کنند.»

ناشناس

 1. «بهترین راه برای پیش بینی آینده، خلق آن است.»

پیتر دراکر

 1. «افرادی که موفق می شوند اشتیاق روزافزون دارند. هر چه بیشتر موفق شوند، بیشتر می خواهند موفق شوند و بیشتر راهی برای موفقیت پیدا می کنند. به طور مشابه، وقتی کسی در حال شکست است، مثل رفتن به یک مارپیچ رو به پایین است.»

تونی رابینز

 1. «وقتی ۵ ساله بودم، مادرم همیشه به من می گفت که شادی کلید زندگی است. وقتی به مدرسه رفتم از من پرسیدند وقتی بزرگ شدم می خواهم چه کاره شوم؟ من نوشتم خوشحال. آنها به من گفتند که سوال را متوجه نشدم و من به آنها گفتم که زندگی را درک نمی کنند.»

جان لنون

 1. «بهترین موفقیت افراد بعد از بزرگ ترین ناامیدی آنها حاصل می شود.»

هنری وارد بیچر

 1. «ماهی گیری وقتی بهترین کار است که افراد کمی سراغ آن بیایند و ناامنی جمعی جهان باعث می شود که مردم به راحتی به خانه های خود بروند در حالی که دیگران به دنبال تلاش های روزافزون هستند. فقط رقابت کمتری برای اهداف بزرگتر وجود دارد. اگر احساس ترس دارید، حدس می زنید بقیه افراد چطورند؟ بقیه آدم های دنیا هم همینطور هستند. رقابت را زیادی در ذهن خود بزرگ نکنید و خودتان را دست کم نگیرید. باور داشته باشید شما بهتر از آن چیزی هستید که فکر می کنید.»

تیموتی فریس

چند بار رویای دنبال کردن یک هدف خاص را در سر می‌پرورانیم، اما به این دلیل که فکر می‌کردیم رقبای ما بسیار قوی ‌تر از خودمان هستند، پس این کار را انجام ندهیم؟

اغلب اوقات به نظر می رسد رقیب شما بزرگتر از تصورتان، پیچیده تر و با تجربه تر از شما باشد؛ اما این اولین بار نیست که یک داوود کوچک موفق می شود با یک جالوت بسیار بزرگتر رقابت کند. اگر به قدرت خود ایمان داشته باشید و این نگرش را با یک تلاش درست برای انجام هر کاری که لازم است ترکیب کنید، می توانید رقبای خود را به چالش بکشید.

 1. «بحث زمان نیست، موضوع فرصت ها است. شما از فرصت های خود چگونه استفاده می کنید؟»

بورلی آبامو

 1. «شما موفق خواهید شد زیرا اکثر مردم تنبل هستند.»

ناشناس

 1. «نقطه شروع همه دستاوردها اشتیاق است.»

ناپلئون هیل

 1. «اگر می خواهید به عظمت برسید، منتظر اجازه و تایید اطرافیانتان نباشید.»

ناشناس

 1. «من متوجه شدم که وقتی شما علاقه واقعی به زندگی و یک زندگی کنجکاوانه دارید، استراحت کردن مهم ترین مسئله شما نیست.»

مارتا استوارت

 1. «هیچ فرد بزرگی وجود ندارد. فقط چالش ‌های بزرگی که انسان ‌های معمولی از روی ناچاری مجبور می ‌شوند با آنها روبرو شوند.»

دریاسالار ویلیام فردریک هالسی جونیور

 1. «تنها جایی که موفقیت مقدم بر تلاش است در فرهنگ لغت است.»

ویدال ساسون

 1. «برخی از افراد جای اینکه همت و تلاش خود را بالا ببرند فقط رویاپردازی می کنند و به دنبال شانس هستند.»

ناشناس

 1. «تمام پیشرفت ها در خارج از منطقه امن ذهنی شما صورت می گیرد.»

مایکل جان بابک

 1. «مهم نیست گذشته چقدر سخت باشد، همیشه می توانید دوباره شروع کنید.»

جک کورنفیلد

 

 1. «زندگی خود را با کارهایتان بسازید. منتظر وقوع اتفاقات و فرصت ها آن نباشید. خودتان تقدیرتان را رقم بزنید. آینده خودتان را بسازید. خودتان امیدوار باشید و عشق به خودتان بورزید و هر اعتقادی که دارید، به خالق خود احترام بگذارید، نه با انتظار منفعلانه برای نازل شدن اتفاقات خوب از آسمان، بلکه با انجام هر کاری که می توانید خودتان اتفاقات خوب را خلق کنید، همین الان، همین پایین روی زمین.»

بردلی ویتفورد

 1. «شما هرگز نمی توانید از اقیانوس عبور کنید مگر اینکه شهامت فراموش کردن ساحل را داشته باشید.»

کریستف کلمب

جملات طلایی دیگر:

 1. «اگر نمی توانید حتی در حد معمولی خطرپذیری داشته باشید، باید به چیزهای معمولی بسنده کنید.»

جیم ران

 1. «دو انتخاب اصلی در زندگی وجود دارد. شرایط را همانطور که وجود دارد بپذیرید یا مسئولیت تغییر آنها را بپذیرید.»

دنیس ویتلی

 1. «بیشتر اوقات، کارآفرینان موفق به دیگران انرژی مثبت می دهند و نه برعکس.»

اولاف ایساکسن

امیدوارم از این مجموعه نقل قول های انگیزشی لذت برده باشید.

این افکار می ‌توانند راهنمایی مهمی در موقعیت‌های مختلف زندگی، به ویژه در زمان ‌های غیردلخواه و چالش‌ های بزرگ باشند. خواندن این سخنان الهام بخش می تواند به ما کمک کند تا با تمام چالش ها و مشکلات خود با قدرت و اراده زیادی روبرو شویم.

ماهیت اصلی این نقل قول ها چیست؟

خلاصه کردن همه این نقل قول ها با چند جمله بسیار دشوار است؛ اما بیایید سعی کنیم ماهیت اصلی را از تمام نقل قول های ذکر شده در بالا استخراج کنیم:

بزرگ ترین چالشی که باید بر آن غلبه کنیم، تنبلی است که ما را از شروع کاری که باید انجام دهیم باز می دارد. حتی بزرگ ترین سفرها با یک قدم کوچک در مسیر درست شروع می شود. با این حال، باید مایل باشیم که این تلاش اولیه را انجام دهیم؛ اما وقتی شروع کردیم به حرکت سمت رویاهایمان، مهم نیست که هرگز متوقف نشویم، مهم نیست چه اتفاقی می افتد. فقط با دقت و اراده زیاد می توانیم به چشم اندازهای خود دست پیدا کنیم. در واقع، تمرکز ما روی رویاهایمان باید به صورت خاص و منحصر به فرد باشد. تنها در صورتی که مایل به تلاش بزرگ باشیم، شگفت ‌انگیزترین و هیجان ‌انگیزترین لذت ‌ها را دریافت خواهیم کرد.

پس یک چشم انداز داشته باشید، برخیزید و شروع به دنبال کردن آن کنید تا زمانی که موفق شوید.

امیدوارم این خلاصه کوتاه را دوست داشته باشید، اما اجازه دهید تا ادامه دهیم، چرا که چیزهای بیشتری برای گفتن وجود دارد.

علم پشت انگیزه

توانایی شما برای رویارویی با رویاهایتان تا حد زیادی به طرز فکر شما در مورد انجام وظایف مورد نیاز همراه با دنبال کردن رسالت وجودی شما بستگی دارد. طرز فکر شما در مورد کارتان، چه مثبت و چه منفی افسرده تا حد زیادی در مورد موفقیت شما در انجام آن تصمیم می گیرد، البته اگر اصلا آن را شروع کنید.

به همین دلیل بسیار مهم است که از خود این سوال را بپرسیم که چه چیزی ما را از پرداختن به یک وظیفه باز می دارد. روانشناسان دو مانع اصلی را شناسایی کردند که می تواند انگیزه شما را تا حد زیادی کاهش دهد:

 • «مجبور هستم.» یکی از موانع اصلی که باعث ایجاد مقاومت ذهنی می شود، احساس اجبار به انجام کاری است. فرقی نمی کند که شخص دیگری شما را مجبور به انجام آن کند یا خود شما برای پیشبرد خود از فشار استفاده می کنید. به خود بگویید که باید این کار را انجام دهید و آن کار را انجام دهید، در دراز مدت شما را از تلاش کردن بیشتر باز می دارد. خوشبختانه، شما قادر به غلبه بر این مقاومت با روشن کردن این موضوع هستید که این کار را برای انجام یک هدف مهم انتخاب می کنید. تعریف مجدد آن به عنوان «من انتخاب کردم» به شما کمک می کند تا متوجه شوید که موفقیت یک انتخاب است.
 • «من نمی توانم این کار را انجام دهم.» اغلب اوقات هنگامی که با یک کار دشوار یا چالش برانگیز روبرو می شویم با شک و تردید به خود مواجه می شویم؛ اما عموما معلوم می شود که ما قادر به حل این چالش هم هستیم، حتی اگر قبلاً فکر می کردیم نمی توانیم. به همین دلیل، مهم است که اجازه ندهیم ترس های خودمان مانع از دستیابی به رویاهای ما شوند. با گفتن این جمله که «من می توانم با تمرین زیاد به درستی آن را انجام دهم» موقعیت هایی مانند این را دوباره چارچوب بندی کنید. اگر مایل به رویارویی با موقعیت ها و وظایف چالش برانگیز نباشیم چگونه باید رشد و پیشرفت کنیم؟

نظر خود را به اشتراک بگذارید.

اگر هر نقل قول انگیزشی دیگری دارید که می ‌خواهید به اشتراک بگذارید، حتما آن را در بخش نظرات زیر ارسال کنید.

منبع:

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *