پرش به محتوا
خانه » 7 گام برای ساختن زندگی که می خواهید (قسمت اول)

7 گام برای ساختن زندگی که می خواهید (قسمت اول)

  • از


زندگی فصل های مختلفی دارد و مدام در حال تغییر است. هر فردی در زندگی خود مراحل خاصی را پشت سر می گذارد.

برای برخی، نقاط عطف مهم زندگی باعث تغییر می شود، مانند ازدواج یا طلاق، نقل مکان به یک شهر جدید، ازدواج با شریک زندگی، خرید خانه، تشکیل خانواده یا تنها ماندن با فرزندانی که خانه را ترک می کنند، از دست دادن یک عزیز یا دوست، یک بحران جهانی (مانند یک بیماری همه گیر)، یا یک تجربه آسیب زا.

برای دیگران، تغییر ناشی از نقاط عطف دیگری است که همه ما تجربه می کنیم، مانند بلوغ عاطفی یا پایان یک رابطه، پیری، بازنشستگی، یا صرفاً برای افرادی که وقت خود را روی آن سرمایه گذاری می کنید. همچنین می تواند یک شغل جدید، نقل مکان به یک شهر یا کشور جدید، یا یک رویداد متحول کننده زندگی باشد که تغییرات بزرگی را به همراه دارد.

تغییر اجتناب ناپذیر است و اغلب ما را وادار می کند ارزش های خود را تجدید نظر کنیم یا اولویت های خود را دوباره ارزیابی کنیم، گاهی اوقات ما را مجبور می کند از خود بپرسیم: با زندگی خود چه کنم؟ آیا باید در زندگی از نو شروع کنم؟ از اینجا کجا برم؟

اخیراً با یکی از دوستانم در مورد شروع یک زندگی جدید صحبت می کردم. او به تازگی مراسم عروسی خود را لغو کرده و از همسرش جدا شده است. او انتخاب های شغلی و شغلی خود را زیر سوال برده است. و در حال حاضر در یک سفر معنوی و شفابخش برای کمک به مراقبت از سلامت روان و رفاه خود است.

اما هر چند هفته یکبار می گوید: آیا باید زندگی ام را از نو شروع کنم؟ آیا در صورت مهاجرت یا سفر به اروپا وضعیت بهتر می شود؟ با زندگیم چه کنم؟ آیا واقعا این چیزی است که من برای خودم می خواهم؟

اگر به فکر شروع دوباره زندگی هستید، تنها نیستید. اشکالی ندارد که ندانید بعد به کجا می روید. اگر نقشه راه کاملی برای رسیدن به مقصد نهایی خود نداشته باشید، اشکالی ندارد.

ما در مورد معنای شروع زندگی و چه سوالاتی از خود صحبت خواهیم کرد. بالاخره هر کدام از ما یک فرصت برای زندگی داریم. همه ما در راه یافتن بهترین نسخه از خود هستیم، لازم نیست این کار را به تنهایی انجام دهیم.

7 قدمی برای شروع دوباره در زندگی

اگر احساس گیجی می کنید، اشکالی ندارد. با خودت خوب باش آمار نشان می دهد که 55 درصد مردم روحیه رنجور و پژمرده دارند. اکثر این افراد بیمار روانی نیستند، اما از وضعیت روحی خوبی هم برخوردار نیستند. این مشکل بزرگی است که بسیاری از افراد با سلامت روان تجربه می کنند.

ممکن است برای شروع دوباره آماده باشید. اما شروع دوباره در زندگی به این معنی نیست که باید همه چیزهایی را که آموخته اید، به دست آورده اید و تجربه کرده اید، رها کنید. در واقع، کاملا برعکس است. تجربیات شما شما را به جایی که امروز هستید هدایت کرده است و به اندازه کافی خوش شانس هستید که امروز عاقل تر از چند ماه پیش هستید.

از آنچه بهتر می دانید استفاده کنید: خودتان. بیایید در مورد هفت مرحله شروع دوباره زندگی صحبت کنیم.

چگونه در زندگی از نو شروع کنم؟

  1. با مدیتیشن شروع کنید
  2. سیستم ارزشی خود را بررسی کنید
  3. اهداف خود را مرور کنید (و بازنویسی کنید).
  4. شجاعت تغییر کردن
  5. حرکت بعدی خود را انجام دهید
  6. مربی بگیر
  7. به بررسی خود ادامه دهید
  1. با مدیتیشن شروع کنید

قبل از اینکه بتوانید تغییری ایجاد کنید، باید بدانید که از کجا شروع کنید. من از تجربه شخصی می دانم که گم شدن در فکر می تواند دشوار باشد. این آسان است که اجازه دهید ذهن شما سرگردان شود. به علاوه، همانطور که مربی من به من می گوید، مغز ما در دفاع واقعا خوب است.

مطمئن شوید که زمان و مکان مناسبی را برای مدیتیشن در نظر گرفته اید. بشین به خودت و زندگیت نگاه کن. آنچه متوجه می شوید ممکن است یادداشت برداری کنید تا افکار خود را ثبت کنید.

  1. سیستم ارزشی خود را بررسی کنید

این کار بسیار مهمی است. شاید ارزش های شما در طول زمان تغییر کرده باشد. اگر به عنوان یک فرد تغییر می کنید و مسئولیت ها یا شرایط شما تغییر کرده است، ارزش های شما نیز اغلب تغییر می کند.

این بدان معنا نیست که شما در تمام ارزش‌های خود تغییر کاملی دارید، بلکه اهمیت نسبی اغلب تغییر می‌کند و برخی به نفع ارزش‌های مختلفی که منعکس‌کننده سن، مرحله و شرایط فعلی شما هستند، کنار گذاشته می‌شوند. شغل شما ممکن است دیگر با ارزش های شما هماهنگ نباشد.

بنابراین اگر در زندگی بر سر دوراهی قرار دارید، مهم است که یک قدم به عقب بردارید تا ببینید چه چیزی برایتان مهم است. ارزش های اصلی شما چیست؟ چه ارزش هایی در زندگی روزمره شما بوجود می آید؟ ارزش های مهمی که در زندگی کنونی شما گم شده اند کدامند؟ آیا می خواهید ارزش های خود را تغییر دهید؟ چه ارزش های خانوادگی بر شما به عنوان یک فرد تأثیر می گذارد؟

حتی ممکن است یک بیانیه چشم انداز شخصی را در نظر بگیرید.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید