پرش به محتوا
خانه » 7 عادت برای غلبه بر تعلل

7 عادت برای غلبه بر تعلل

  • از


این هفت عادت مثبت و اساسی را در خود ایجاد کنید:

 

1. خودتان را با گذر زمان هماهنگ کنید

شما نمی‌توانید زمان را مدیریت کنید، اما می‌توانید نحوه‌ برخوردتان با زمان و هیجاناتی که به آن مربوط هستند و بر زندگی شما تاثیر دارند، را مدیریت کنید. اول درک خوبی از زمان و گذر آن داشته باشید – اینکه یک ساعت، یک روز، یک هفته، یک ماه، یک فصل، یک سال، چقدر است؟ بیاموزید که در لحظه زندگی کنید و با اتفاقاتی که شاید بعدا اتفاق بیافتند متوقف نشوید. شروع کنید و برای 15 دقیقه‌ بعد هیچ کاری را به تعویق نیندازید. از این 15 دقیقه‌های متوالی برای انجام کارهایی که معمولاً به تعویق می‌اندازید استفاده کنید. وقتی که بازه‌های زمانی 15 دقیقه‌ای برایتان آسان شد، به بازه‌های یک‌ساعته روی بیاورید.

 

2. اهداف کوچک قرار دهید

بسیاری از به تعویق‌اندازندگان با قرار دادن اهداف غیرواقعی، خودشان را می‌ترسانند، این یک حالت ایده‌آل برای به تعویق انداختن است. به این دلیل که اهدافشان عظیم است، هیچ قدمی برای تحقق بخشیدن به آن برنمی‌دارند. به همین دلیل هرگز کار مهمی را شروع نمی‌کنند. این اشتباه رایج را انجام ندهید. در عوض بر روی مقاصد کوچک متمرکز شوید. آن‌ها را بنویسید. تصور کنید زندگی شما چقدر بهتر خواهد شد وقتی به آن‌ها برسید.

 

3. اصل کار را انجام دهید

به تعویق‌اندازندگان سازماندهی شده نیستند، اما شما می‌توانید خودتان و زندگی‌تان را سازماندهی کنید و تا از مانع به تعویق انداختن عبور کنید. فهرست‌هایی آماده کنید. هر شب آن‌ها را بروز کنید. سخت بر روی عاداتی کار کنید که باعث شوند کاراتر شوید.

 

4. یادداشت کنید

نوشتن به شما کمک می‌کند که کارهای جدید خودتان را مدیریت کنید. هر روز با جملات تاکیدی حس سازماندهی شده بودن را در خود بیشتر کنید. به خودتان بگویید: «من سازماندهی شده رفتار می‌کنم، سازماندهی زندگی‌ام ساده است.»

 

5. عوامل حواس‌پرتی را برطرف کنید

زمان باارزش‌ترین منبع شما است. هدر دادن آن بر روی عوامل حواس‌پرتی که اهداف شما را پیش نمی‌برند، مانند دور انداختن پول است. عوامل حواس‌پرتی الزاما موارد بزرگی نیستند؛ چیزهایی جزئی که تمرکز شما را می‌گیرند، مانند توجه نشان دادن به چیزی که خارج از محل کار اتفاق می‌افتد، گم شدن در شعر آهنگی که هم‌زمان با کار گوش می‌دهید. چک کردن فیس‌بوک و امثال این‌ها. می‌توانید وقت قابل‌توجهی را به‌صورت آنلاین هدر دهید. وقت خود را هدر ندهید، وقت اضافی کمی دارید.

 

6. نسبت به پاداش‌ها هوشیار باشید

افرادی که به‌نوعی پاداش دریافت می‌کنند – کارمزد یک فروش، ترفیع، فرصت پیوستن به گروهی- احساس خوبی در مورد خودشان پیدا می‌کنند. پاداش به آن‌ها انگیزه می‌دهد که سخت کار کنند و از به تعویق انداختن کارها اجتناب کنند. شروع به فکر کردن در مورد پاداش‌هایی کنید که در صورت متمرکز ماندن بر کارتان به دست خواهید آورد.

 

7. مهارت ارزیابی خودتان را بیاموزید

آیا در مورد خودتان و دلایلی که به اهداف خود نمی‌رسید، بی‌طرف قضاوت می‌کنید. اگر نتوانید تشخیص دهید که چه کسی هستید و برای چه کاری را انجام می‌دهید (یا نمی‌دهید)، ارزیابی کردن بی‌طرفانه سخت است. مهارت ارزیابی خود، شامل این می‌شود که در مورد خودتان و شرایطی که به‌صورت عادی با آن‌ها مواجه می‌شوید، اطلاعات بیشتری کسب کنید. سخت تلاش کنید تا هیجانات و نگرش‌های شخصی‌ای که در شما محرک به تعویق انداختن هستند را بفهمید، این‌گونه می‌توانید استراتژی‌هایی برای مقابله با آن داشته باشید.

 

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *