پرش به محتوا
خانه » 6 نکته برای ایجاد تعادل بین خانواده و کار (قسمت اول)

6 نکته برای ایجاد تعادل بین خانواده و کار (قسمت اول)


اهمیت تعادل چیست?

وقتی به تعادل فکر می کنم، به قدم زدن در مسیر مستقیم فکر می کنم. گاهی اوقات تصویری که به ذهن می رسد مانند دوچرخه سواری است که وزن ما به طور مساوی بین دو طرف تقسیم می شود. مهم نیست که کدام پا یا پدال جلوی شما باشد، مطمئناً به جلو حرکت خواهید کرد.

برای من و برای بسیاری از مردم تعادل زندگی کاری دقیقاً اینطور نیست. به جای این که احساس کنید همه چیز در هر دو طرف یکسان است، ممکن است احساس کنید همیشه در خطر سقوط هستید و زمانی که تعادل خود را از دست می دهید، همیشه مطمئن نیستید که آیا می خواهید به جلو بروید یا خیر.

اصطلاح “تعادل بین کار و زندگی” بسیار مورد بحث است، اما می تواند بیش از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد. اگر از بیشتر متخصصان شاغل بپرسید، احتمالاً نخواهند گفت که کار و زندگی هر روز “متعادل” است. فکر کردن به تعادل به عنوان معیاری برای موفقیت باعث می شود در بیشتر مواقع احساس کنیم بازنده هستیم.

کار و زندگی در امواجی به وجود می آیند که می تواند بسیار خشن باشد. وقتی بیش از حد روی تعادل یک روز یا حتی یک هفته تمرکز می کنید، می توانید واقعاً ناامید، آزرده یا ناراحت شوید.

کلید طلایی زندگی در واقع «تعادل» نیست، بلکه یکپارچگی است. ادغام موفقیت آمیز مسئولیت های کاری یا خانوادگی یک فرآیند طولانی است که طی یک هفته، یک ماه و یک شغل انجام می شود. به خصوص اگر والدین مسن، همسر بیمار، فرزندان کوچکی دارید که (به درستی) نیاز به حمایت و توجه بیشتری دارند. گاهی اوقات پروژه ها و مهلت های کاری نیاز به تمرکز بیشتری از شما دارند. ادغام خواسته های روزانه کار و خواسته های زندگی به این معنی است که یاد بگیرید اولویت های خود را (با شفقت و انعطاف) تغییر دهید، گاهی اوقات به صورت روزانه یا ساعتی.

مراقبت و کار در خانه

برای والدین شاغل، کار از خانه تا حدودی پیچیده است. از بسیاری جهات، مردم در مورد توانایی خلق تصور و انتظار بیشتری دارند تعادل زندگی کاری آنها دارند این موضوع ارتباط زیادی با شرایطی مانند زمان بیشتر با خانواده، زمان کمتر صرف رفت و آمد، استراحت بیشتر و تمرکز کارفرما بر روی رفاه در طول همه گیری داشت.

از سوی دیگر، همه دوست نداشتند که تمام وقت از خانه کار کنند. بسیاری از کارمندان پس از ماه ها کار منحصراً در خانه متوجه می شوند که احساس انزوا بیشتری می کنند. دورکاری و انزوای اجتماعی می تواند تأثیر مخربی بر احساس تعلق به یک گروه داشته باشد.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید