پرش به محتوا
خانه » 6 راه برای کامل کردن اهداف به بهترین نحو

6 راه برای کامل کردن اهداف به بهترین نحو


زمان هایی در زندگی شما وجود دارد که باید مسیری را برای رسیدن به اهداف خود تعریف کنید. این زمان ها لحظه هایی هستند که باید تصمیم بگیرید چگونه برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید.

آیا تسلیم خواهید شد یا تمام آنچه را که لازم است برایش صرف خواهید کرد؟ آیا تمام انرژی و مهارت های خود را به کار می گیرید و صبوری می کنید یا بهانه ای می آورید؟ تنها کسی که قدرت انتخاب پاسخ شما را دارد شما هستید.

ممکن است هر زمان که عبارت «با قدرت تمامش کن» را می شنوید غیرممکن به نظر برسد. این به این دلیل است که تمایل طبیعی شما این است که به وضعیت موجود رضایت دهید یا سرنوشت را بپذیرید و زمانی که با بزرگ ترین چالش های زندگی روبرو هستید، ممکن است با وسوسه ترک یا به خطر انداختن استانداردهای خود مواجه شوید.

داستان Tyrone Muggsy Bogues به شما الهام خواهد بخشید. او در فقر شدید زندگی می ‌کرد در حالی که پدرش در زندان وضعیت مناسبی نداشت. او در پنج سالگی مورد اصابت گلوله سرگردان قرار گرفت و قدش به ۱.۶ متر رسید.

همه این چالش ها او را از تبدیل شدن به کوتاه قدترین بازیکن تاریخ اتحادیه ملی بسکتبال منصرف نکرد. تایرون در تمام ۶۸۵۸ امتیاز، ۱۳۶۹ بار صاحب توپ بود و ۶۷۲۶ پاس گل داشت. درست مانند تایرون، نباید اجازه دهید که چالش های زندگی مانع از قدرت گرفتن شما شوند.

در اینجا حقایق جالبی وجود دارد که نشان می دهد چرا باید تا پایان کار ادامه دهید:

 • بیشتر امتیازهای کسب شده در فوتبال چند دقیقه قبل از پایان بازی اتفاق می افتد.
 • ثانیه های آخر در مسابقه تعیین می کند که چه کسی برنده می شود زیرا هر دونده ای می خواهد بیشترین تلاش را بکند.
 • وقتی ضرب الاجل هایی برای رسیدن به آنها وجود دارد، سخت تر کار می کنید.

در اینجا شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می دهد چرا تمام کردن بسیار مهم است. مردم کیفیت زندگی را زمانی که بهتر به پایان می رسد بالاتر ارزیابی می کنند، بدون توجه به کوتاه بودن آن. این اغلب اثر جیمز دین نامیده می شود.

اگر از قبل اهدافی دارید که می خواهید به آنها برسید، این پنج مرحله اثبات شده به شما این امکان را می دهد که با قدرت تمام کنید.

 1. اهداف خود را بنویسید

یک مطالعه نشان داد افرادی که اهداف خود را می نویسند، هشتاد درصد شانس موفقیت را دارند. می توانید یک ژورنال هدف گذاری ایجاد کنید یا تکنیک هدف گذاری SMART را اتخاذ کنید.

فراموش نکنید، اهداف شما باید اینطور باشد:

 • خاص
 • قابل اندازه گیری
 • قابل دستیابی
 • واقع بینانه
 • داشتن زمان محدود

نوشتن اهداف به جای ذخیره کردن آنها در حافظه ممکن است یک کار اضافی به نظر برسد، اما جنبه های بیشتری نیز برای آن وجود دارد.

وقتی چیزی را یادداشت می کنید دو اتفاق می افتد:

شما اهداف را روی کاغذ ثبت می کنید، که ارزیابی و ممیزی را در آینده آسان تر می کند. متخصصان مغز و اعصاب معتقدند نشانه های بصری را در مقایسه با نشانه های غیربصری بیشتر به خاطر می آورید.

علاوه بر این، شما در حال رمزگذاری آن اهداف هستید که به سمت هیپوکامپ مغز شما حرکت می کنند، جایی که تجزیه و تحلیل انجام می شود. از آن نقطه، مرتب سازی اتفاق می افتد. برخی از اهداف در حافظه بلند مدت شما ذخیره می شوند در حالی که برخی دیگر کنار گذاشته می شوند. نوشتن فرآیند رمزگذاری را تسهیل می کند، بنابراین این اهداف را یادداشت کنید!

 1. اهداف خود را به نقاط عطف تقسیم کنید

تقسیم کردن اهداف به قطعات کوچک به شما کمک می کند تا پیروزی های کوچک خود را جشن بگیرید. شما به آن شتاب نیاز دارید تا با قدرت تمام ادامه بدهید.

به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن یک کتاب هستید، می توانید:

 • مفهوم کتاب را بنویسید
 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی و محتوا انجام دهید
 • یک طرح کلی ایجاد کنید
 • محتوا را بنویسید
 • ویرایش و بازخوانی
 • قالب بندی و انتشار
 • کتاب را به بازار عرضه کنید

ایجاد نقاط عطف به شما یک قالب واضح را ارائه می دهد که به شما کمک می کند هنگام کار روی اهداف خود خسته نشوید. علاوه بر این، نقاط عطف آن دسته از اقداماتی هستند که باید انجام دهید تا با قدرت تمام شوید.

مطالعه ای که توسط گیل متیوز انجام شد نشان می دهد کسانی که اهداف خود را می نویسند در مقایسه با کسانی که اهداف خود را فقط در ذهن خود دارند، ۳۳ درصد شانس تحقق آنها را دارند.

 1. یک عامل شتاب دهنده داشته باشید

همانطور که قبلاً گفتم، برای به پایان رساندن قوی به شتاب نیاز دارید. وقتی به هر یک از نقاط عطف رسیدید، می توانید شتاب بیشتری کسب کنید. دارن هاردی در کتاب خود ثبات را به عنوان راهی مطمئن برای ایجاد تمام حرکت توصیه می کند.

چگونه با یکنواخت بودن شتاب ایجاد می کنید؟ هاردی پنج مرحله عملی را توصیه می کند:

یک رژیم صبحگاهی ایجاد کنید

به گفته هاردی، ممکن است برای شما سخت باشد که مسئولیت نیمه روز خود را بر عهده بگیرید، اما می توانید تعیین کنید که روز را چگونه شروع کرده و به پایان برسانید. بنابراین، روال رشد و درخشش خود را طراحی کنید. مهم ترین وظیفه خود را صبح انجام دهید.

یک برنامه عصرانه ایجاد کنید

هاردی این دوره را زمانی تعریف می کند که روزتان را تقریبا به اتمام می رسانید. لحظه ای است برای ارزیابی اینکه آیا تا آن روز به تمام خواسته های خود رسیده اید یا خیر. می توانید این سوالات را از خود بپرسید:

 • کدام موارد مهم را باید به لیست کارهای روز بعد منتقل کنم؟
 • کدام مورد در لیست کارهای من هنوز مرتبط است؟
 • کدام یک از کارها را باید لغو کنم؟
 1. روال خود را بازسازی کنید

انجام یک کار مشابه در یک دوره طولانی ممکن است کسل کننده باشد. بنابراین، کمی هیجان به برنامه خود تزریق کنید. به پارک بروید، غذای جدیدی تهیه کنید یا در یک دوره کوتاه آنلاین شرکت کنید. تغییر دادن برنامه های روزمره به طور طبیعی به شما در ایجاد شتاب کمک می کند.

گزارشی از عادت های جدید داشته باشید

رفتارهای جدید را دنبال کنید و تعداد دفعاتی را که آنها را انجام می دهید ثبت کنید. به این ترتیب می توانید اهداف خود را با نتیجه مقایسه کنید.

 1. از خودگویی منفی بپرهیزید

آنچه می گویید بر نحوه به پایان رساندن اهدافتان تأثیر می گذارد. خودگفتاری مثبت روشی است که در زمان آزمایش شده برای تعیین اهداف و دنبال کردن آنها. هر زمان که در توانایی خود برای تکمیل قوی شک دارید، با جملات تاکیدی مثبت پاسخ دهید.

برای تسلیم شدن در برابر فشار منفی خم نشوید. افکار خود را کنترل کنید و اجازه ندهید نیروهای خارجی مانند ترس ها و شک ها آنها را کنترل کنند.

 1. یک مربی یا یک شریک همراه پیدا کنید

برای ادامه مسیر به تمام حمایت هایی که می توانید پیدا کنید نیاز دارید. بسیاری از افراد موفق موفقیت خود را به تأثیر یک مربی یا شریک مسئولیت پذیر نسبت می دهند.

مربی مناسب به شما بینش، نصیحت و ارتباطاتی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند تا با قدرت تمام شوید. نقش یک مربی این است که شما را در مورد بازتاب های فردیتان راهنمایی کند و به شما کمک کند تا از خودتان سوالات هدفمند درباره خودیابی را بپرسید.

در اینجا راه هایی برای به حداکثر رساندن مربیگری وجود دارد:

 • کنجکاو باشید: سوالاتی بپرسید که افکار عمیق تری را برانگیزد.
 • صادق باشید: با خیال راحت چالش های خود را به اشتراک بگذارید و برای بازخورد آماده باشید.
 • وقت شناس باشید: به موقع باشید و به قرار ملاقات ها پایبند باشید.
 • مشخص باشید: آنچه را که از رابطه می خواهید مشخص کنید.
 • محترم باشید: احترام باید متقابل باشد. شما باید به مرزهای تعیین شده توسط مربی خود احترام بگذارید و مربی شما نیز باید همین کار را انجام دهد.

می‌ توانید درباره نحوه دریافت بهترین نتیجه از مربیگری بیشتر بخوانید.

یک نکته بیشتر: تکنیک خودآگاهی (SAT) را درگیر کنید تا با قدرت تمام شوید

برای یک شروع کننده مشتاق بودن کافی نیست. شما همچنین باید یک پایان دهنده خوش بین باشید. خودآگاهی چیست؟ خودآگاهی به معنای برقراری ارتباط با احساس و تفکر شماست. همچنین می ‌تواند به معنای اتصال به ارزش ‌ها و باورهای اصلی شما باشد تا زندگی مطابق با آنها داشته باشید.

خودآگاهی می تواند به شما کمک کند تا نقاط قوت خود را کشف کنید تا بتوانید روی آنها تمرکز کنید. همچنین به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را کشف کنید. لحظه ای که آنچه را که نمی توانید به دست آورید بپذیرید، تمام نقاط قوت خود را برای رسیدن به آنچه می توانید جمع آوری می کنید.

یک گزارش HBR تأیید کرد که وقتی تصویر واضح روشنی از خود دارید، می توانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و خلاقیت خود را آزاد کنید. شما همچنین روابط طولانی مدت ایجاد خواهید کرد و ارتباط بهتری برقرار خواهید کرد .

سخن نهایی

همانطور که جنبه های زندگی خود را ارزیابی می کنید، باید با قدرت اهدافتان را تکمیل کنید، زمانی را برای مطالعه دستاوردهای گذشته خود اختصاص دهید و درس ها را در آخرین مرحله از پیگیری فعلی خود به کار ببرید.

همیشه به یاد داشته باشید، شما تمام آنچه برای تکمیل اهداف و کارهایی را که شروع کرده اید، دارید.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *