پرش به محتوا
خانه » 30 تکنیک و جملات شوخ طبعی با دختر + هشدار شوخ‌طبعی با دختر!

30 تکنیک و جملات شوخ طبعی با دختر + هشدار شوخ‌طبعی با دختر!

 • از


از آنجایی‌ که به دنبال پیدا کردن نحوه صحیح شوخی با دختر و جملات شوخ طبعی با دختر هستید، یعنی یک دختر ارزشمند در زندگی شما وجود دارد که دوست، نامزد یا همسر شماست و می‌خواهید با شوخی کردن و خنداندن او گرما و صمیمیت رابطه را بیشتر کنید. باید در نظر داشته باشید شوخی کردن در صورتی موثر واقع می‌شود که بر اساس اصول بوده و از برخی هشدارها به دور باشد؛ پس برای آموختن تکنیک‌ها و هشدارهای شوخی با دختران همراه ما باشید.

تکنیک‌های شوخ‌ طبعی با دختر

برخی موضوعات و تکنیک‌های کلی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در نحوه شوخی خود تنوع ایجاد کرده و هر بار با روش جدیدی شوخی کنید. در این بخش برخی تکنیک‌های درست شوخی با دختر را با هم مرور می‌کنیم:

1_ برعکس جواب دادن

هنگامی‌که یک دختر از شما سوالی می‌پرسد که امیدوار است یا حتی مطمئن است جواب شما بله یا خیر خواهد بود، با لحن جدی جوابی خلاف انتظار او دهید. سپس لحظه‌ای مکث کرده و با خنده پاسخ واقعی خودتان را بدهید. البته برای انجام این شوخی مطمئن شوید موضوع سوال او جنبه شوخی داشته باشد و با موضوعات جدی وارد این تکنیک نشوید.

مثال: شنیدم تو میخوای امشب شام منو به یک رستوران خوب دعوت کنی؟

پاسخ: کی؟ من؟ نه والا. من نشنیدم.

من شنیدم قراره به یک رستوران عالی دعوتت کنم.

2_ بازی با اعداد

هنگام صحبت کردن در مورد موضوعاتی که نیاز به بیان اعداد دارند می‌توانید از تکنیک غافلگیری استفاده کرده و دختر مورد نظر را به خنده بیاورید. قبل از بیان مقدار واقعی عدد، با مقدمه چینی جدی او را قانع کنید که میزان عدد مورد نظر دقیقا خلاف واقعیت است؛ یعنی اگر می‌خواهید عدد بزرگی را بگویید او را قانع کنید که قرار است عدد کوچکی را بشنود یا برعکس. سپس با بیان همراه با خنده عدد واقعی شوخی خود را عملی کنید.

مثال:

– اختلاف سنی تو و خواهر بزرگترت چقدره؟

پاسخ: والا فکر کنم پدر و مادرم خیلی عجله داشتن و می‌خواستن سریع هر چند تا بچه می‌خوان رو به دنیا بیارن و راحت شن. اصلا اجازه ندادن خواهرم بفهمه کیه و کجاست بعدش من به دنیا اومدم. با هم بزرگ شدیم اصلا.

-یعنی انقدر نزدیکین؟

پاسخ: آره بابا. همش 12 سال اختلاف سنی داریم.

3_ جابه‌جایی نقش‌ها

یکی از موثرترین راه‌های شوخی با دختر بیان کردن داستان و خاطره از افرادی است که دختر با آن‌ها آشنایی دارد و ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها را می‌شناسد. در این تکنیک شما داستان یا خاطره‌ای از چند نفر را انتخاب می‌کنید و با دست‌کاری کوچک و جابه‌جا کردن نقش افراد داستان، داستان بامزه خود را بیان می‌کنید.

مثال: دختر مورد نظر شما نرگس را به‌عنوان فردی می‌شناسد که عاشق بیرون رفتن و تفریح است و لیلا دختری است که تماشای فیلم و بازی کردن در خانه را برای تفریح گروهی ترجیح می‌دهد.

-زنگ زدم به نرگس قرار بذاریم چهارتایی بریم بیرون، مگه قبول می‌کرد. هی میگه بابا پاشین بیایین اینجا کلی فیلم دارم. از اون طرفم لیلا زنگ زد بهش اصرار که بابا دل بکن از اون خونه پاشو بریم بیرون. خلاصه از ما اصرار از نرگس انکار.

4_ سورپرایز شماره 3

در این تکنیک نیز از عنصر غافلگیری استفاده می‌کنیم. برای توصیف یک موقعیت یا در جواب سوال دختر موردنظرتان می‌توانید از سه کلمه استفاده کنید؛ با این شرط که دو کلمه اول مشابه و هم‌خانواده باشند اما کلمه سوم کاملا متضاد و شوکه کننده.

مثال: دیروز رفتین کافی‌شاپ چطور بود؟

افتضاح بود. غذای بد، محیط بد، حتما بازم میرم.

5_ گیر انداختن خنده

هرگاه شوخی شما جواب داد و منجر به خنده شد، می‌توانید با گیر انداختن خنده مدت‌زمان آن را طولانی‌تر کنید. در شرایط خنده ذهن انسان نسبت به جملات شما واکنش برعکس نشان می‌دهد به همین دلیل می‌توانید با استفاده از جملات زیر و همراه کردن آن با لحن شوخی و مسخره، خنده را گیر بیندازید و ادامه‌دار کنید:

 •  بسه دیگه انقدر نخند.
 •  خب حالا غش کردی.
 •  یکی واسه این دختر اب قند بیاره.
 •  واقعا انقدر خنده‌داره؟
 •  نمیخوای آروم بشی نه؟
 •  و…

6_ خاطرات طنز

می‌توانید خاطرات خنده‌دار خود را برای دخترها بیان کنید. خاطرات به دلیل واقعی بودن حس نزدیکی را به‌طرف مقابل منتقل می‌کنند و ازآنجایی‌که خودتان شخصا آن را تجربه کرده‌اید مطمئنا بهتر و خنده‌دارتر از هر نوع جوکی می‌توانید آن را تعریف کنید.

7_ موضوع خنده برای آخر

سعی کنید هنگام تعریف یک مطلب یا خاطره خنده‌دار، نکته‌ای که موجب خنده می‌شود را برای آخر داستان نگه‌دارید. با این کار هم حس کنجکاوی دختر مورد نظر تحریک می‌شود و هم هنگام خنده او مجبور نمی‌شوید خنده را قطع و ادامه داستان را بیان کنید؛ مثلا اگر تجربه شما با یک گربه منجر به ساخته شدن یک خاطره خنده‌دار شده است، خاطره را کامل تعریف کرده و درنهایت بگویید: همش زیر سر یک گربه بود.

8_ متن بامزه

در فضای مجازی متن‌های بامزه مختلفی در تمام زمینه‌ها و موضوعات وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای شوخ‌طبعی با دختر استفاده کنید. می‌توانید در ملاقات‌های حضوری این مطالب را برای آن‌ها بخوانید و تعریف کنید یا در فضای مجازی و هنگامی‌که از یکدیگر دور هستید با ارسال یک متن خنده‌دار خنده بر لب دختر مورد نظر خود بیاورید. دقت کنید که موضوع متن مورد نظر در حوزه علاقه وی باشد، موضوع جنسیتی یا توهین‌آمیز نیز نداشته باشد.

9_ مودبانه اما غیر ادبی

هنگامی‌که شما وارد مرحله شوخی با یک دختر می‌شوید یعنی از مرحله آشنا شدن و احساس غریبگی عبور کرده‌اید و دیگر نیازی به ادبی صحبت کردن نیست. به‌طورکلی شوخی با افراد نزدیک و با هدف گرم و صمیمی‌تر شدن انجام می‌شود اما استفاده از لحن و جملات ادبی تمام خاصیت شوخی را از بین می‌برد. پس دقت کنید که انتخاب شما برای جملات شوخ‌طبعی با دختر مودبانه باشد و نه ادبی.

10_ مختصر و مفید

استفاده از خاطرات، جوک‌ها و متن‌های طولانی برای شوخی کردن بسیار اشتباه است. طولانی بودن شوخی مخاطب را خسته و کلافه کرده و از شما دورتر می‌کند. شوخی زمانی موثر است که کوتاه، سریع و تاثیرگذار باشد.

11_ لحن شوخی

در نظر داشته باشید که یکی از مهم‌ترین نکات در شوخ‌طبعی با دختر، داشتن و رعایت درست لحن شوخی است. اگر شما نتوانید لحن شوخی را به‌درستی استفاده کنید نه تنها شوخی شما باعث خنده و نزدیکی رابطه نمی‌شود؛ بلکه ممکن است منجر به سوءتفاهم و اختلاف میان شما نیز بشود. به همین دلیل شما باید تکنیک‌های فن بیان و لحن صحبت کردن را بیاموزید.

12_ صدا در شوخ‌ طبعی

اگر می‌خواهید به‌صورت حضوری و با کلام خود با یک دختر شوخی کنید، دقت کنید که دختران هوش هیجانی بالایی دارند و به تمام نکات صدای شما توجه می‌کنند. شما باید بتوانید علاوه بر لحن، تن صدا، ریتم و عدم یکنواختی صدا را نیز در نظر بگیرید تا شوخ‌طبعی شما موثر واقع شود.

 

 

13_ عکس و فیلم طنز

یکی از موثرترین راه‌های شوخی و به خنده آوردن دخترها استفاده از عکس و فیلم‌های طنز است. می‌توانید در فضای مجازی برای دختر مورد نظر خود ویدیوهای طنز بفرستید یا در ملاقات‌های حضوری باهم به تماشای آن‌ها بنشینید و اوقات خوش و خنده‌داری را با یکدیگر بگذرانید.

14_ شناخت سلیقه دختر

شاه‌کلید موفقیت شما در شوخی با دختر توجه کردن به موضوعات و موقعیت‌هایی است که منجر به خنده او می‌شود. این نکات را می‌توانید هنگام تماشای فیلم، گردش در خیابان‌ها، متن‌ها و تصاویری که ارسال می‌کند یا خاطراتی که تعریف می‌کند پیدا کنید و از همین موارد برای خلق شرایط خنده‌دار جدید استفاده کنید.

15_ شوخی‌های دونفره

با گذشت زمان و به دست آوردن تجارب دونفره، می‌توانید از این موضوعات مشترک به‌عنوان شوخی‌های دونفره استفاده کنید. شوخی‌های دونفره به ‌مرور زمان تبدیل به یک کد مخفی میان شما دو نفر می‌شود به‌گونه‌ای که تنها با یک نگاه یا اشاره منجر به خنده هر دو طرف می‌شود بدون اینکه یک نفر در جمع متوجه علت آن شود.

16_ ادا و اطوار بامزه

می‌توانید با انجام حرکات عجیب، شکلک درآوردن، پانتومیم کردن موضوعات و… اداهای بامزه خلق کنید. البته دقت کنید که برخی دخترها از این سبک شوخی خوششان نمی‌آید پس همان‌طور که بیان شد ابتدا سلیقه مخاطب خود را بشناسید و سپس وارد عمل شوید؛ اما اگر این تکنیک را انجام دادید و فرد مقابل به خنده نیامد هم به خودتان سخت نگیرید، رابطه فضایی برای آزمون‌وخطا برای شناختن یکدیگر است و با این کار حداقل یک مورد از سلیقه طنز دختر مورد نظر خودتان را پیداکرده‌اید.

17_ استفاده از لحظات

شما لازم نیست حتما از قبل جملات شوخ‌طبعی با دختر را حفظ کرده و از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از ذهن خلاق خود از لحظه به لحظه با هم بودنتان و اتفاقاتی که می‌افتد یا حرف‌هایی که زده می‌شود استفاده کرده و موقعیت شوخی و خنده را فراهم کنید. ممکن است دفعات ابتدایی این کار دشوار باشد اما مطمئن باشید پس از چند بار تمرین و آزمون‌وخطا به استاد در لحظه خنداندن تبدیل می‌شوید.

18_ شوخی فیزیکی

استفاده از شوخی فیزیکی شرایط و ریسک‌های بسیاری دارد پس اگر قصد انجام آن را دارید حتما شرایط مختلف را بسنجید و البته ریسک موثر نبودن را نیز بپذیرید. شوخی‌های فیزیکی که با دخترها انجام می‌دهید نباید خشن، آسیب‌زا یا تحقیر کننده باشد؛ مثلا می‌توانید او را هل دهید، از زمین بلند کرده و جابه‌جا کنید، قلقلک دهید، دستانش را فشار دهید و…

19_ استفاده از فیلترها

می‌توانید در ملاقات‌های خود از فیلترهای بامزه و خنده‌دار شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و لحظات خنده‌داری را ایجاد کنید و عکس‌های بامزه‌ای از خود ثبت کنید. حتی بعدا هم می‌توانید با ارسال همان عکس‌ها به یکدیگر خنده و صمیمیت را به رابطه خود بیاورید.

20_ خنده به خود

شوخی کردن و خنده به خودتان یکی از ساده‌ترین و البته بی‌خطرترین روش‌های به خنده آوردن دخترها است. از خاطرات بامزه، سوتی‌ها و اتفاقات خنده‌داری که رقم زده‌اید صحبت کنید. یا با اتفاقاتی که در ملاقات حضوری برایتان می‌افتد شوخی کنید مثلا: زمین خوردن، خیس شدن با آبپاش در پارک و… . نکته این تکنیک این است که نباید در آن زیاده روی کرده و خودتان را کوچک و حقیر کنید.

21_ آیینه بازی

حتما شما هم در کودکی خود این بازی را انجام داده و لحظات خنده‌داری را رقم زده‌اید. اکنون نیز می‌توانید مانند آیینه تمام حرکات دختر مقابل خود را تکرار کنید. خواهید دید که لحظه به لحظه‌ این بازی شادتر و خنده‌دارتر خواهد شد.

22_ بازی احمقانه

گاهی می‌توانید با نقش یک احمق را بازی کردن و گیج بازی درآوردن با دختران شوخی کنید؛ مثلا اشیا واضح اطراف را نبینید و مدام سوال کنید: کو؟ کجاست؟ من چرا نمی‌بینم؟

یا هنگام حرف زدن یا قرار گرفتن در یک موقعیت ساده مثل شام خوردن: وای اینا چیا؟ من تا حالا قاشق و چنگال ندیدم. اینم مگه غذاست؟ اینو باید چیکار کنم؟

 

 

هشدارهای شوخ طبعی با دختر

انجام برخی شوخی‌ها یا استفاده از برخی جملات شوخ‌طبعی با دختر می‌تواند اثرات مضر و برهم زننده‌ای داشته باشد که از فرد تا فرد متفاوت است و شما باید این موارد را در خود یا دختر موردنظر چک کنید و اگر حس کردید حساسیتی وجود دارد از آن‌ها دوری‌کنید:

1_ مسائل جنسی

اغلب دخترها خصوصا در اوایل رابطه تمایلی به شنیدن شوخی‌های جنسی ندارند و انجام این کار موجب ایجاد ذهنیتی بد در دخترها و دور شدن آن‌ها می‌شود.

2_ شوخی‌های جنسیتی

برخی دخترها بر روی مسائل جنسیتی و فمینیستی حساسیت دارند و از شوخی‌های مربوط به برتر دانستن آقایان یا مقایسه زن و مرد خوششان نمی‌آید بنابراین به‌طورجدی از شوخی‌های ضد دختر پرهیز کنید.

3_ ازدواج

ازدواج یک موضوع بسیار جدی است. زمانی که شما با ازدواج کردن یا پیشنهاد ازدواج شوخی می‌کنید دو حالت به وجود می‌آید: اول، دختری که تمایل به ازدواج دارد با شنیدن اینکه با ازدواج شوخی می‌کنید ناراحت می‌شود. دوم، دختری که تمایلی به ازدواج ندارد ممکن است شوخی شما را جدی گرفته و بترسد و به همین دلیل از شما دور شود.

4_ توهین، تحقیر و تمسخر

این مورد استثنای زیادی ندارد و تقریبا هیچ شخصی دوست ندارد در شوخی به او توهین شود یا مورد توهین و تمسخر قرار بگیرد.

5_ جدی بودن

سعی کنید تعادل بین شوخی و جدی را رعایت کنید. دخترها اغلب تمایل دارند در کنار شوخی و خنده بتوانند با فرد مقابل در مورد مسائل جدی نیز صحبت کنند اما اگر شما همیشه در مدل شوخ‌طبعی باشید ممکن است او شما را جدی نگیرد.

6_ خانواده و دوستان

خط قرمز دخترها در شوخی، خانواده و دوستانشان هستند. پس به‌هیچ‌وجه از این مرز عبور نکنید. حتی اگر خود دختر هم در مورد این مسائل شوخی کرد سعی کنید شما خیلی وارد نشوید زیرا مرزهای او و شما با موضوع متفاوت است.

7_ زمان و شرایط

قبل از انجام شوخی خود حتما توجه کنید دختر مورد نظر شما در چه شرایطی است؛ مثلا دخترها در دوره PMS خود، زمانی که خشمگین هستند، غمگین هستند، استرس دارند خیلی از شوخی و خنده استقبال نمی‌کنند.

8_ زمان تمام کردن

شما از طرز نگاه کردن، حرکات دست، پا و بدن افراد می‌توانید متوجه شوید که وی از سخنان شما خسته شده است یا می‌خواهد زودتر آن مکان را ترک کند. پس حواستان به زبان بدن افراد باشد.

جملات شوخ طبعی با دختر

سعی کنید با استفاده از تکنیک ها و در نظر گرفتن هشدارهای ذکرشده شوخی‌های شخصی و منحصربه‌فرد خود را بسازید اما اگر در شرایطی تمایل داشتید از جملات شوخ‌طبعی با دختر استفاده کنید می‌توانید از مطالب این بخش استفاده کنید:

 • من فقط کسیو اذیت می‌کنم که دوسش دارم
 • که تو هم دردی و درمان و من این درد به جان میخرم.
 • تو نباشی من روزامو باکی قشنگ کنم آخه؟!
 • چطوری آدم مشروب نخورده مست تو میشه
 • من اون پیرهنیم که فقط رو تن تو قشنگه …
 • وقتی نگات می‌کنم نمیشه به حرفات گوش داد
 • عزیز دلم مرد اونه ک قلبتو شارژ کنه نه سیم‌کارتت
 • من شما رو می‌شناسم؟ اخه خیلی شبیه دوست‌دختر بعدی من هستین
 • مطمئنی خسته نیستی؟ تموم روز رو تو ذهن من بودی لعنتی!
 • عاشقانه‌ترین آهنگای که دارم ویساته!
 • پسر: دستتو بزار رو صورتت. دختره: اوکی. پسر: او پس ماه‌گرفتگی اینجوریه!
 • پروفایلت تموم دنیامه، من به چک کردن تو معتادم.
 • تو یه انتخاب نیستی، تو اولویت منی …
 • خواهر اگه نمازتون دیر شده برسونمتون
 • تو نیمه گمشده نیستی، تو تمام گمشده‌ی منی
 • همین‌که به هر بهانه دلم تنگِ توست! یعنی عشق
 • تو مورفینی هستی که من دوست دارم تا آخر عمر بهم تزریق کنن…
 • تو از زمان تولد درون من بودی وگرنه عشق که این‌قدر اتفاقی نیست
 • تمامِ داشته‌ها و نداشته‌هام، فدای تویی که جان جانان منی …دورتَرین عادَم غَریبه زندگی منی!
 • بودنت را به درونم ترجیح بدهم یا درونم را به نبودنت
 • دختر: دورت بگردم، پسر: من یه دور بیشتر
 • واسه فراموش کردنت فقط باید مُرد
 • تو حواس‌پرتی موردعلاقه منی
 • دکتر گفته ویتامین U لازم دارم
 • این آدمی که تحویلش نمی‌گیری آرزوی یکی دیگس …!
 • بند کفشتیم گره بزن خفه شیم
 • خانم پا نمیدی؟ واسه رزمنده میخوام
 • کاش دانشمندا زودتر ثابت کنن تو باید مالِ من باشی
 • من از اونام که اگه دوستت داشته باشم دنیا مالِ تو میشه…!
 • دیوونه من معلومه کجایی؟!
 • شماره موبایلمو گم کردم، میتونم شماره موبایل تو رو داشته باشم
 • حالا مَن صدایِ خَنده هاتو از کجا بیارَم وَقتی دِلم تَنگ شد؟
 • بهشت یه جا رو زمین با توئه
 • نمی‌دانم در من چه شد که دیگر بی تو نشد
 • شباهت خاصی با اعصابم داری، هیچ‌وقت ندارمت.
 • توپم افتاده تو دایرکتتون میتونم بیام برش دارم؟
 • همه برای نفس کشیدن به اکسیژن نیاز دارند،من به تو
 • از لحاظ روحی احتیاج دارم فقط گوش‌های من باشه و صدای تو…
 • اینجا که ما نشستیم زندگی آنتن نمیده!
 • یه چیزی هس به اسم نفس! تا تو میگی دوست دارم بند میاد
 • دنده یک بودنت، سنگینیت عالیه، ولی یه دنده نباش.
 • خانوم افتخار میدی ضربان قلبم برای تو باشه
 • میشه عروس ننم شی؟
 • شماره بدم پاره میکنی؟
 • مستقیم از کدوم طرفه
 • آب دماغتیم آنتی‌هیستامین بخور فنا شیم
 • خانوم شماره کفشمو بدم؟
 • داماد خوب نیستا
 • خواهر اگه نمازتون دیر شده برسونمتون
 • من بگیرما
 • میشه با گوشیتون زنگ بزنم به خودم
 • حیف که روزم وگرنه جیگرتو می‌خوردم
 • میشه جورابمو تو چشات آب بکشم
 • با بقیه متفاوت باش، بگو بله!
 • خب من اینجام دیگه چه آرزویی داشتی
 • فکر می‌کنم بهت معتاد شدم و به‌شدت به دوز دیگه‌ای نیاز دارم.
 • تو یکی از دلایل گرم شدن کره زمینی
 • تو ویروسی هستی؟ تو باعث میشی سیستم من خراب بشه.

کلام آخر

شوخی و خنده رابطه شما با دوست یا همسرتان را همواره شاداب و زنده نگه می‌دارد به همین دلیل بهتر است همواره بخشی از روزتان را به شوخی کردن بگذرانید. با کمی خلاقیت، فکر کردن و استفاده از اتفاقات و تجارب مشترکتان می‌توانید شرایط شوخی و خنده فوق‌العاده‌ای را بسازید. ما در این مقاله سعی کردم تکنیکها و هشدارها و جملات شوخ طبعی با دختر را بیان کنیم تا با رعایت کردن آن‌ها بهتر و راحت‌تر بتوانید خنده بر لبان معشوق یا دوست خود بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *