پرش به محتوا
خانه » 27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

  • از


  1. با کسی که چند ماه است با او صحبت نکرده اید تماس بگیرید یا پیامی ارسال کنید

با شروع زندگی، تمایل دارید از افراد خاصی که زمانی به آنها نزدیک بودید دور شوید. حتی با بهترین دوستان یا خانواده ‌تان که هنوز عمیقاً آنها را دوست دارید، ممکن است در حال حاضر فقط یک بار در سال آنها را ببینید، زیرا زندگی شروع به ایجاد مانع می‌ کند.

به طور باورنکردنی، شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که در عصری زندگی می کنید که فاصله ها به دلیل فناوری کاهش یافته است. دوستان و خانواده ‌هایی که دیگر نمی ‌توانید رو در رو ببینید فقط یک پیام یا تماس تلفنی با شما فاصله دارند، بنابراین از این به عنوان یکی از اهداف زندگی خود برای حفظ ارتباط استفاده کنید.

  1. آگاهانه تعادل کار و زندگی را حفظ کنید

وقتی در بهترین حالت خود هستید، و کار به همان سرعتی که آن را کامل می ‌کنید انباشته می‌ شود، احساس سردرگمی و فکر کردن به این که کار = زندگی است آسان می ‌شود.

اگرچه این دو برابر نیستند؛ زیرا کار فقط یک جنبه از زندگی است، معمولاً فعالیتی است که برای کسب درآمد انجام می دهید یا اگر خوش شانس باشید، کاری که از آن لذت هم می برید.

با این حال، زندگی بسیار فراتر از مسائل کاری است. روابط، دوستی ها، سرگرمی ها، سلامتی و بسیاری از جنبه های دیگر به همان اندازه مهم هستند و اغلب در مواجهه با کار مورد غفلت قرار می گیرند.

این یک هدف عالی در زندگی است که کار خود را محدود کنید و برای تمام بخش های ضروری دیگر زندگی نیز وقت بگذارید. هیچ کس از کم کاری در بستر مرگ خود پشیمان نیست، فقط از کار کردن بیش از حد پشیمان است.

  1. ایده های خود را با جهان در میان بگذارید

برای یک انسان بی‌ نهایت پیچیده مثل شما، به ‌طور شگفت ‌انگیزی عادی است که خود را دست کم بگیرند و احساس نکنند که به اندازه کافی شایسته هستند که نظرشان را به اشتراک بگذارند.

چه هنوز متوجه شده باشید یا نه، دنیا به شما نیاز دارد. این نیاز به ایده های شما، اشتیاق شما و دیدگاه منحصر به فرد شما نسبت به تجربه انسانی دارد. در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند با نگه داشتن افکار برای خود کار خوبی انجام می دهند، در واقع به هر کسی که از شنیدن نظرات آنها سود می برد صدمه می زنند.

هدف ارتباطی شما نباید ارائه یک سخنرانی TED باشد. یک هدف عالی این است که به سادگی افکار و نظرات خود را بیان کنید و پذیرای نظرات دیگران باشید.

راه ‌اندازی وبلاگ یا پادکست خود یکی از بهترین راه‌ ها برای انجام این کار است، اما گفتن ایده‌ های خود به یک دوست، شروعی فوق ‌العاده برای اهداف شما در زندگی است.

  1. چیزهایی که خراب هستند را اصلاح کنید

اگر این هدف را دنبال کنید، حتی منفعلانه، نه تنها به زندگی بسیار بهتری برای خودتان، بلکه برای جهان اطرافتان نیز منجر خواهد شد.

زیبایی این هدف در این است که می تواند در مقیاس کوچک یا به همان اندازه بزرگ باشد که شما می خواهید. اگر از شل بودندستگیره در حمام خود خوشتان نمی آید، آن را تعمیر کنید. اگر از این واقعیت خوشتان نمی آید که هنوز برنامه ای برای فلان مشکل وجود ندارد، آن را بسازید.

آنتروپی (بی نظمی) ممکن است حالت طبیعی جهان قابل مشاهده باشد، اما ما می‌ توانیم چیزها را برای مدتی بیشتر مرتب کنیم.

  1. برای یک خیریه داوطلب شوید

این یکی از آن اهداف زندگی است که به نظر می رسد در لیست همه افراد قرار دارد، اما همه نمی توانند آن را انجام دهند. اگر بتوانید آن را کامل کنید، نتایج حاصل می ‌توانند زندگی را تغییر دهند و به شما کمک کنند تا زندگی کامل ‌تری داشته باشید.

وقتی نسبت به خود احساس بدی داریم، معمولاً مشکلات خود را بدتر از آنچه هستند می بینیم. ما شروع می کنیم که مبارزات خود را غیرقابل حل می بینیم. وقتی به دیگران نیکی می کنیم، قدرت می گیریم و از اضطراب و ترس ما کم می شود.

آنچه با دستیابی به اهداف خود به دست می آورید، اگر متوجه شوید که در این فرآیند به دیگران کمک نکرده اید، معنای بسیار کمی خواهد داشت. داوطلب شدن به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و در حین انجام آن احساس خوبی داشته باشید.

داوطلب شدن برای یک موسسه خیریه به شما این تصور را می دهد که زندگی برای کسانی که در شرایط نامناسب تر از شرایط شما هستند چگونه است. این یک دیدگاه منحصر به فرد در مورد تمام موهبت های زندگی شما ارائه می دهد و معمولاً با یک حس عمیق سپاسگزاری همراه است.

  1. زندگی بدون بدهی و قرض

بدهی چیزی است که اگر اجازه دهید تا آخر عمر بالای سرتان خواهد ماند و اگر مقدار زیادی بدهی داشته باشید قطعا می تواند مانعی برای دستیابی به اهداف دیگر در این لیست باشد.

بدهی تقریباً در زندگی اجتناب ناپذیر است، چه در حال پرداخت وام مسکن باشید، چه پرداخت قسط ماهیانه خودرو یا استفاده از کارت اعتباری. با این حال، زندگی بدون بدهی باید یکی از اهداف شما در زندگی و همچنین آرامش ذهنی مرتبط با آن باشد.

راه های مختلفی برای مدیریت آن وجود دارد، اما شاید بهترین راه این باشد که وقتی پول دریافت می ‌کنید، کمی بیشتر پول پس ‌انداز کنید. نه تنها پس ‌انداز کردن در زمانی که دستمزد دریافت می ‌کنید در مقایسه با زمانی که پولتان تمام می ‌شود، آسان‌ تر است، بلکه این پس ‌اندازهای کوچک در نهایت به پس ‌اندازهای بزرگ ختم می ‌شوند که به شما امکان می‌ دهند بدهی های بزرگ را بپردازید.

  1. در ازای پول زمان خود را نفروشید

اکثر مشاغل متعارف این کار را انجام می دهند. تنها منبعی که هرگز نمی ‌توانید بیشتر از آن به دست آورید (زمان) با منبعی که همیشه می ‌توانید بیشتر از آن به دست آورید مبادله می ‌شود و فراتر از سطح درآمدی اولیه، فقط برای خرید خواسته ‌ها و نه نیازها استفاده می ‌شود.

توقف معامله زمان برای پول، لذت بردن از آزادی است. این است که از کمیاب ترین منبع جهان استفاده کنید و زندگی را با شرایط خود بهینه کنید.

چند راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد؛ یا شغلی را پیدا کنید که از آن لذت می برید و بابت آن دستمزد دریافت می کنید، یا جریان های درآمدی جدیدی ایجاد کنید که به شما کمک می کند زمان خود را پس بگیرید.

  1. کمتر از توان خود زندگی کنید

زندگی کمتر از حد ایده آل دقیقا مرتبط با دو مبحث بیان شد در قسمت های قبل است.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید