پرش به محتوا
خانه » 15 کتاب معروف از پرفروش‌ ترین کتاب‌ های روانشناسی

15 کتاب معروف از پرفروش‌ ترین کتاب‌ های روانشناسی


پرفروش ترین کتاب های روانشناسی کدامند؟ کتاب های معروف در سطح دنیا که مخاطبین میلیونی دارند؟ در این مطلب 15 کتاب پرفروش روانشناسی که در دنیا معروف هستند را به شما معرفی می‌کنیم تا اگر قصد ایجاد تغییر و تحول در زندگی خودتان دارید و به مباحث توسعه‌فردی علاقه‌مند هستید دیگر نیازی به آزمون و خطا نداشته باشید و خیلی سریع با بهترین کتاب‌های روانشناسی شوید.

 1. اول عاشق خودت باش پرفروش ترین کتاب عزت نفس در ایران

کتاب اول عاشق خودت باش نوشته مارک رکلاو یکی از برترین کتاب‌ها در زمینه افزایش عزت نفس به شمار می‌آید که می‌تواند کمک شایانی برای تغییر در زندگی به شما کند، این کتاب که در سال 2014 منتشر شد و به سرعت در ایران به عنوان پرفروش‌ترین کتاب عزت نفس رسید حاوی این پیام است که عشق و علاقه به خود، ستون اصلی رسیدن به موفقیت در زندگی است.

 1. کتاب 48 قانون قدرت پرفروش ترین کتاب کسب قدرت در دنیا

کتاب 48 قانون قدرت نوشته رابرت گرین به عنوان پرفروش ترین کتاب راهنما برای رسیدن به قدرت و استفاده از دیگران در راستای اهداف شخصی افراد است، این کتاب شامل سال‌ها تحقیقات درباره زندگی افراد قدرمند و مشهور دنیا است که در قالب 48 قانون اصلی قدرت نوشته شده است. اگر قصد دارید به فردی قدرتمند در زندگی خود تبدیل شوید مطالعه این کتاب برای شما الزامی است.

 1. کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه پرفروش ترین کتاب پرورش ذهن

کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه نوشته جوزف مورفی در سال‌های اخیر پرفروش‌ترین کتاب پروش ذهن و کنترل افکار بوده است، مورفی در این کتاب به بررسی “ماهیت ذهن ناخودآگاه” و “چگونگی کنترل ذهن” برای رسیدن به اهدافمان و زندگی بهتر می‌پردازد. تحقیقات گسترده‌ای وجود دارد که ثابت می‌کند اکثر کارهای روزمره ما بر اساس تصمیمات ذهن ناخودآگاه ماست، پس چه بهتر که آنرا کنترل کنیم و در راستای اهدافمان از ذهن ناخودآگاه استفاده کنیم.

 1. کتاب هنر ظریف بیخیالی پرفروش ترین کتاب انگیزشی

کتاب هنر ظریف بی‌خیالی یکی از پرفروش‌ترین کتاب های انگیزشی و عزت نفس توسط مارک منسون نوشته شده است. ماهیت این کتاب درباره عشق و علاقه به خود و رهایی از افکار منفی است. نویسنده معتقد است نباید به خودمان سخت بگیریم و عیب و نواقص خود را قبول کنیم، هیچ نیازی نیست که ما شخصیتی مثل سوپرمن داشته باشیم. هر انسانی جایز الخطاست و باید با درک این موضوع از کنار افکار منفی زندگی عبور کنیم.

 1. کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول پرفروش ترین کتاب کسب‌وکار

کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول اثر رابرت کیوساکی یکی از برجسته‌ترین نویسندگان حوزه کسب‌وکار و مدیریت امور مالی است. کیوساکی در این کتاب با روایت داستان‌هایی از دو پدر که یکی پولدار و بدون تحصیلات و دیگری فردی تحصیل‌کرده ولی با مشکلات مالی است سعی می‌کند بر روی ذهن مخاطب اثر بگذارد تا با افکار محدودکننده که جلوی پیشرفت افراد را می‌گیرند مقابله کند.

 1. کتاب عادت های اتمی پرفروش ترین کتاب توسعه فردی

کتاب عادت‌های اتمی نوشته مارک منسون به بررسی مفهوم عادت می‌پردازد، همانطور که پیش‌تر گفتیم اکثر رفتار‌ها و تصمیمات ما در زندگی روزمره توسط ذهن ناخودآگاه و بر اساس عادت‌های ساخته شده درون ذهن صورت می‌گیرد. منسون با ارائه روش‌هایی به مخاطبین یاد می‌دهد تا عادت‌های بد را حذف کنند و عادت‌های خوب را جایگزین سازند. اگر واقعا قصد دارید تغییرات بزرگی در زندگی داشته باشید با استفاده از فرمول “اثر مرکب” ابتدا یکی از عادت‌های کوچک خود را تغییر دهید تا در گذر زمان به نتایج شگفت‌انگیزی دست پیدا کنید.

 1. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد از هنریت کلاوسر

کتاب بنویس تا اتفاق بیقتد نوشته هنریت کلاوسر به بررسی این موضوع می‌پردازد که نوشتن اهداف و رویاهای زندگی چه میزان تاثیری در رسیدن به آنها دارد، وی معتقد است زمانی که شما متنی را بر روی کاغذ می‌نویسید با تحریک سیستم فعال کننده شبکه مغز که (ras) نام دارد می‌توانید نتیجه‌ی خیلی بهتری کسب کنید. نویسنده همچنین نکات مفیدی را برای رسیدن ب اهداف در زندگی به مخاطبین ارائه می‌کند.

 1. کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب چهار اثر فلورانس یکی از کتاب‌هایی است که موفقیت را به معنویت و خواست انسان پیوند می‌زند، اسکاول شین نویسنده این کتاب معتقد است اگر خواسته‌ای دارید باید بر روی آن تمرکز کنی و از صمیم قلب آنرا بخواهی تا دنیا نیز به خواسته تو اهمیت بدهد. چهار اثر از فلورانس یکی از کتاب‌های قدیمی و پرفروش روانشناسی در ایران است که منتقدان نقد‌های مثبت و منفی زیادی از این کتاب داشته‌اند و ما نیز قضاوت را به عهده شما می‌گذاریم.

 1. کتاب باشگاه پنج صبحی ها از رابین شارما

کتاب باشگاه 5 صبحی ها نوشته رابین شارما به بررسی اثرات سحرخیزی در زندگی می‌پردازد، این کتاب روایتی داستانی دارد که باعث جذابیت و علاقه مخاطب به آن می‌شود. شارما در این کتاب به نقل از زبان یک پیرمرد ثروتمند زندگی افرادی که در سطح یک دنیا هستند را بررسی می‌کند و مخاطبین را به باشگاه پنج صبحی ها دعوت می‌کند تا با شروع سحرخیزی و برنامه‌ریزی به موفقیت‌های مختلفی در زندگی دست پیدا کنند.

 • کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

همانطور که پیش‌تر در معرفی کتاب عادت‌های اتمی گفتیم، اثر مرکب می‌تواند باعث ایجاد تغییراتی شگفت‌انگیز در زندگی ما شود، کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی به صورت تخصصی به بررسی تاثیر انجام کارهای کوچک به صورت پیوسته می‌پردازد.

برای مثال اگر شما مبلغ 1 میلیون تومان داشته باشید و روزانه 1% به این مبلغ اضافه کنید، بعد از 365 روز (معادل یک سال) پول شما حدودا 37 برابر می‌شود! پس تاثیر کارهای کوچک را بی اهمیت درنظر نگیرید و به صورت آهسته و پیوسته در راستای رشد شخصیت و دانش خود قدم بردارید تا بعد از گذشت مدتی به شخصیت دلخواه خود تبدیل شوید.

 • کتاب معجزه شکرگزاری از راندا برن

کتاب معجزه شکرگزاری اثر راندا برن پرفروش‌ترین کتاب روانشناسی در سال‌های اخیر در کتابفروشی‌های آنلاین در ایران بوده است، این کتاب با ارائه تکنیک‌ها و تمرینات به مدت 30 روز مخاطب را برای انجام شکرگزاری به این دوره دعوت می‌کند، شکرگزاری باعث ایجاد حس بهتر، دیدن نکات مثبت زندگی، افزایش سطح امید در زندگی و همچنین باعث جذب انرژی‌های مثبت می‌شود و می‌تواند بر روح و روان انسان تاثیرات گسترده‌ای داشته باشد. اگر شما هم شکرگزاری را در زندگی روزمره دست‌کم گرفته‌ای پیشنهاد می‌کنم این کتاب کاربردی از راندا برن را مطالعه کنید.

 • کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

کیمیاگر بهترین کتاب نوشته شده توسط پائولو کوئیلو است که به یکی از الهام‌بخش ترین کتاب های دنیا تبدیل شده است. این کتاب که با نگارشی روان و ساده نوشته شده است تحت تاثیر سفر معنوی پائولو و علاقه‌اش به عرفان است که می‌تواند تسلی بخشی بر روی افکار ذهن هر فرد علاقه‌مند به مطالعه کتاب باشد.

 • کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

کتاب چهار مثیاق یکی از پرفروشترین کتاب‌های روانشناسی در زمینه خودشناسی می‌باشد که توسط میگوئل رونیز نوشته شده است. با مطالعه این کتاب ابتدا عظمت درونی خویش را پیدا خواهید کرد و سپس مسیر و اهدافتان را بهتر از قبل خواهید شناخت.

 • کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ویلیام اچ مک ریون

کتاب تختخوابت را مرتب کن نوشته یک ژنرال نیروی دریایی آمریکا است که در این کتاب خاطراتی از محیط ارتش آمریکا را برای مخاطبین بازگو می‌کند، این کتاب کوتاه شامل درس‌های بزرگی است که می‌تواند در دیدگاه افراد تغییرات بزرگی ایجاد کند. نویسنده معتقد است اگر در شروع روز تختخوابت را مرتب کنی در استارت روز به یک موفقیت دست پیدا کرده‌ای که باعث می‌شود در ادامه طول روز به سمت موفقیت‌های بیشتر حرکت کنید.

 • کتاب رازهای روانشناسی تاریک اثر ویلیام کوپر

کتاب رازهای روانشناسی تاریک اثر ویلیام کوپر است. همانطور که از نام کتاب مشخص است، این کتاب به بررسی راز‌های روانشناسی تاریک می‌پردازد و درباره اثرگذاری تکنیک روانشناسی تاریک اطلاعات مفیدی به مطالعه‌کنندگان ارائه می‌کند. ویلیام کوپر معتقد است با استفاده از تکنیک‌های روانشناسی تاریک می‌توان افراد را تحت کنترل گرفت و در راستای منافع شخصی از آنها استفاده کرد. برای مثال با تکنیک مظلوم‌نمایی می‌توانید از دوستان خود درخواستی داشته باشید که مجبور به قبول آن بشوند. اگر قصد دارید با رموز و قواعد روانشناسی تاریک آشنا شوید حتما این کتاب را مطالعه کنید.

به انتهای مطلب معرفی پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی دنیا که بسیار پرطرفدار و معروف هستند رسیدیم، در نهایت باید گفت مطالعه کتاب‌های روانشناسی انگیزه افراد را برای دستیابی به اهداف و تجربه زندگی بهتر تحت تاثیر قرار می‌دهند و این موضوع دلیلی برای خرید کتاب و مطالعه آن است. اگر قصد سفارش کتاب‌های روانشناسی با تخفیف و ارسال رایگان داشتید می‌توانید به سایت‌های سفارش کتاب معتبر از جمله سراج بوک یا برای تهیه نسخه الکترونیکی به فیدیبو و کتابراه مراجعه کنید و با تخفیفات ویژه کتاب‌های دلخواه خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *