پرش به محتوا
خانه » 15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت اول)

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت اول)

  • از


اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً دنیای شما با درخواست ‌ها و اعلان‌ هایی که شما را بمباران می ‌کنند محدود شده است، و احتمالاً احساس خفقان می‌ کنید. وقتی احساس می ‌کنید انگیزه ‌ای برای انجام هیچ کاری ندارید، آخرین چیزی که می‌ خواهید توصیه ‌های پیچیده ‌ای است که باعث گیج شدنتان بشود.

به منظور پرداختن به این موضوع به بهترین شکل ممکن، من به شما نکات عملی خواهم گفت تا به آرامی شما را در مسیر درست هدایت کرده و کمک کنم تا به مسیر درست برگردانید.

اصلا اشکالی ندارد که چنین احساسی داشته باشید. مهم نیست که چقدر انسان بزرگ، مهم یا مشهور باشیم، همه ما هر از چند گاهی بی انگیزه می شویم، به ویژه در مواقعی که چالش های جهانی هم افزایش می یابد، مانند آنچه در حال حاضر با آن مواجه هستیم.

نکته کلیدی این است که فقدان انگیزه را بپذیرید، علائم را بشناسید و 15 روش عملی زیر را به سرعت اجرا کنید تا پتانسیل کامل خود را عملی کنید، دوباره با چشم انداز بزرگ تر خود ارتباط برقرار کنید و آن جرقه هیجان در درون را دوباره روشن کنید تا انگیزه شما را دوباره افزایش یابد.

اگر انگیزه ای برای انجام کاری ندارید، چیزهایی را امتحان کنید

در ادامه ۱۵ مورد از مواردی که در صورت بی انگیزه بودن باید امتحان کنید را معرفی می کنیم:

  1. منتقد درونی خود را ساکت کنید

از لحظه ای که حس می کنید انگیزه ای برای انجام کاری ندارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که خودتان را ببخشید. مهم است که خودتان را قضاوت نکنید یا احساس گناه نکنید که آنطور که می خواهید فعال یا با انگیزه نیستید.

این گرایش وجود دارد که افراد خود را بد، لایق موفقیت نبودن، یا مواردی از این، صرفا به خاطر رعایت نکردن یک استاندارد خاص، بدانند؛ که می تواند منجر به ترکیبی از احساس خستگی جسمی، خستگی ذهنی و بی حالی را که ما سعی داریم از آن جلوگیری کنیم، شود.

اگر این مورد درباره شما صدق می کند، همین جا توقف کنید و و متعهد شوید که در رویکرد خود آگاهانه تر عمل کنید و به این فکر کنید که باید گاهی وقت خود را صرف تجدید قوا کنید نه اینکه مدام به جلو بروید.

  1. به خاطر داشته باشید که چرا می خواهید این کار را انجام دهید

اگر وقتی می خواهید مقاله ای را تایپ کنید هیچ انگیزه ای ندارید، سعی کنید در وهله اول به این فکر کنید که چرا می خواهید این کار را انجام دهید. دلایل انجام کاری، نیروی محرکه هر کاری است که انجام می دهید. تنها زمانی که دلیل شما به اندازه کافی قوی و احساسی باشد، هر کاری که لازم است برای انجام آن انجام دهید.

زمانی که هیچ انگیزه ای احساس نمی کنید، به این دلیل است که دلیل کاری که انجام می دهید به اندازه کافی مهم نیست. انگیزه را می توان به راحتی به عنوان فرایندی تعریف کرد که باعث شروع، هدایت و حفظ رفتارهای هدفمند می شود. در مورد آن فکر کنید: چرا افراد سیگار کشیدن را متوقف می کنند؟ اغلب اوقات، افراد سیگار کشیدن را به این دلیل متوقف می کنند که دلیل قوی دارند؛ اگر به سیگار کشیدن ادامه دهند، ممکن است سلامتی آنها دچار مشکلات جدی شود.

پس چرا اینطور عمل می کنید؟ آیا می دانید چرا می خواهید به اهداف و آرزوهای خود برسید؟ مطمئن شوید که دلایل شما قوی و احساسی است. وقتی انگیزه ای ندارید، به هدفی که می خواهید این کار را انجام دهید فکر کنید.

  1. معنای آن را دوباره قاب بندی کنید

به معنای اولویت دادن به تجدید انرژی روان خود بیش از هر چیز دیگری است. این ممکن است برای برخی افراد، از جمله من، ناراحت کننده باشد.

زمانی بود که برای من سخت بود که فقط با خودم تنها باشم، اما در طول سال ها، با خودم تمرین کرده ام تا از زمان تنهایی لذت ببرم و پذیرای آرامش آن زمان باشم.

هدف این است که طرز فکر خود را به گونه ای تغییر دهید که نو شدن را به عنوان گامی در مسیر درست، یعنی پیشرفت و بهره وری ببینید. به این ترتیب می توانید از راه های جایگزین (مثلا انجام کارهای بیشتر) به دنبال حرکت رو به جلو باشید و اجازه دهید فرآیند نو شدن باز شود.

زمانی را به چارچوب بندی مجدد و به دست گرفتن مالکیت برای نوسازی درونی خود اختصاص دهید. همه افراد با عملکرد بالا در نهایت این فرآیند را طی می کنند و زمانی که این کار را انجام دهند، هرگز به عقب بر نمی ‌گردند.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید