پرش به محتوا
خانه » 15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت سوم)

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت سوم)

  • از


  1. روی امکانات تمرکز کنید

وقتی انرژیمان تمام می ‌شود و بدون انگیزه کار می ‌کنیم، جای تعجب ندارد که اشتیاق ما به پایین ‌ترین حد خود رسیده است. وقتی روحیه از انرژی مناسب و کافی تغذیه نکند، سخت است که مشتاق و پر از سرزندگی باشید.

بخشی از این امر به این معناست که به خودتان اجازه دهید تا بخشی از روز را استراحت کنید، ایمیل ها را پیگیری کنید و برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را در حین خوردن میان وعده مورد علاقه خود تماشا کنید. این کار کاملا قابل قبول است.

هدف از این این کارها این است که به شما فرصتی می دهد تا اجازه دهید ذهنتان به پتانسیل خود بازگردد، رها باشد و رویاپردازی کند. این به نوبه خود به شما کمک می‌ کند به تصویر بزرگ ‌تر خود متصل شوید و درک واضح ‌تری از آنچه انرژی شما را بیهوده تلف می کند، داشته باشید.

گاهی اوقات، زمانی که در اوج هستیم، مشکلات دیگران راحل می کنیم، سعی می کنیم برای همه قهرمان باشیم، و نیازهای آنها را بالاتر از نیازهای خودمان قرار دهیم. با یک قدم عقب نشینی و تمرکز بر رشد خود، ایده ها، پتانسیل ها و ماموریت های خود، آتش اشتیاق و انگیزه درون ما شعله ورتر خواهد شد.

همانطور که نویسنده ادیل احمد می گوید، هدف ما در اینجا این است که نگاه درونی خود را بشناسیم. به گفته احمد، یک نگاه درونی این است:

«لحظه ای که شما یک الهام معنوی را تجربه می کنید که شما را به یاد پتانسیل، قدرت و توانایی خود می اندازد تا در تخیل خود بسیاری از احتمالاتی که در دسترس شما هستند را ببینید.»

  1. به دیگری کمک کنید

زمانی که احساس می کنیم با دنیا هماهنگ نیستیم و انگیزه ای برای انجام هیچ کاری نداریم، اغلب یکی از سریع ترین راه هایی که می توانیم خود را با چشم انداز بزرگترمان هماهنگ کنیم، کمک به شخص دیگری است. این می تواند با گوش دادن به صحبت های یک دوست در مورد داستان زندگی خود یا کمک به آنها برای آماده شدن برای مصاحبه باشد.

لازم نیست هدیه دادن حتما جنبه مالی داشته باشد. می تواند به همین سادگی باشد که به کسی احساس بهتری نسبت به روز خود یا توانمندی بیشتر بدهد.

  1. مراقب زبان خود باشید

برای اینکه به سرعت از وضعیت لم دادن روی مبل و بی حوصله پای تلویزیون نشستن تبدیل به یک توپ پرانرژی از شور و شوق باشید، باید مراقب باشید که چگونه با خود صحبت می کنید.

به خصوص، این شامل کلماتی است که شما هم در سکوت و هم با صدای بلند به کار می برید. این کلمات باید فراوانی، مثبت نگری، راه حل، خوش بینی، و اشتیاق را منعکس کنند تا شکست، خودبینی، و ناامیدی.

شما با خودتان در جنگ هستید. خودتان را برای موفقیت آماده کنید. خودتان را اصلاح کنید و مرز آنچه را که در زندگی تحمل خواهید کرد، بالا ببرید.

  1. اجازه دهید دیگران به شما انگیزه بدهند

خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی یا تماشای چیزی الهام‌ بخش می ‌تواند در زمانی که انگیزه ‌ای ندارید کمک کند. کاری که می توانید انجام دهید این است که حداقل 30 دقیقه هر روز را به خواندن یک کتاب الهام بخش قبل از شروع روز اختصاص دهید. به این ترتیب، مطمئن خواهید شد که در حالت ذهنی درست شروع کرده اید و می توانید روز را پشت سر بگذارید، حتی اگر با چالش هایی روبرو شوید.

ویدیوها و صداها نیز می توانند در یافتن انگیزه به شما کمک کنند. به عنوان مثال، زمانی که خسته هستید و هیچ انگیزه ‌ای ندارید، زمانی را صرف تماشای چیزی الهام‌ بخش در یوتیوب یا گوش دادن به یک سخنرانی انگیزشی کنید. شما در کمترین زمان انرژی خود را باز خواهید یافت و آماده تلاش خواهید شد.

  1. در صورت نیاز استراحت کنید

گاهی اوقات وقتی انگیزه ای ندارید فقط می خواهید کمی استراحت کنید. به یاد داشته باشید، موفقیت یک مقصد نیست؛ این سفری است که شما باید آن را برای مدت طولانی طی کنید. بسیاری از افراد موفقیت را با انجام یک کار بزرگ اشتباه می گیرند و فکر می کنند که موفقیت یک شبه به دست می آید.

با این حال، تقریباً همه افراد موفقی که به نتایج شگفت انگیزی دست یافته اند، این کار را انجام می دهند زیرا آستانه تحمل بالایی دارند. آنها به طور مداوم تلاش می کنند و هرگز تسلیم نمی شوند. موفقیت واقعی سال ها طول می کشد تا بدست بیاید.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید