پرش به محتوا
خانه » 15 قانون کارما چیست – قانون کارما در قرآن

15 قانون کارما چیست – قانون کارما در قرآن

  • از

یکی از موضوعاتی که چند وقت پیش با اون برخورد کردیم موضوع قانون کارما بود و برای همین دوست داشتیم درباره قانون کارما داخل یک آموزش صحبت کنیم و بیاییم باهم موضوع قانون کارما رو بررسی کنیم، و یه درک اولیه از این موضوع پیدا کنیم در این آموزش به پانزده قانون کارما می پردازیم با ما همراه باشید توضیحات صوتی درباره فایل آموزش قانون کارما چیست و چه نقشی در زندگی انسان دارد؟ رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

برای دانلود فایل صوتی این آموزش کلیک نمایید…

قانون کارما چه مباحثی رو مطرح می کنه؟

قانون کارما یا همان قانون کائنات میگه که یک سری موارد برای این دنیا به صورت ثابت از قبل تعیین شده و ما برای اینکه بتونیم با این دنیا همسو بشیم باید این موضوعات واین قوانین ثابت رو بشناسیم و در زندگیمون پیاده سازی کنیم داخل این آموزش می‌خواهیم در مورد این قوانین با هم دیگه صحبت کنیم و پایه و اساس این دنیا را با هم بشناسیم.

1-قانون کارما قانون بزرگ کار

این قانون کار که اولین قانون و بزرگترین قانون بوده هر کاری داخل این دنیا انجام بدیم که خیر باشه چه شر، چه خوب باشه، چه بد، چه منفی باشه، چه مثبت، باز خورد اون کار را داخل این دنیا خواهیم گرفت، پس اگر ما فکر می‌کنیم داخل این دنیا بازخوردی از رفتار و اعمال و کارها نمی‌گیریم در واقع ما داریم خودمون را گول می‌زنیم.

پس این موضوع رو همیشه به یاد داشته باشیم که هر عملی داخل این دنیا عکس العملی دارد، و اگر ما اعمال مثبت و یکی رو داشته باشیم همیشه داخل زندگی بازخورد مثبت و نیکی را می‌گیریم برای اینکه با کار ما همراه باشیم بهتره مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.

2-قانون کارما قانون سازنده

دومین قانون از قانون کارما قانون سازنده است و این قانون میگه که زندگی به خودی خود ساخته نمیشه اگه ما بخواهیم زندگی بود را بسازیم بایستی خودمان این کار رو انجام بدیم، در واقع تا زمانی که ما برای ساختن زندگیمون قدمی برداریم

و برای شکل دادن به آن کاری انجام دهیم زندگیمون به شکل و قالب جدیدی نمیگیره این قانون به این صورت عمل میکنه، که به هر میزان شما برای ساختن زندگی‌تان تلاش کنید و قدم بردارید،

زندگی شما هم به همون اندازه‌ای ساخته میشه و به همان اندازه بهبود پیدا می‌کند پس اگر منتظر ساخته شدن زندگیتون هستید شما در اشتباهید چون داخل کارما این اتفاق هرگز نمی افته.

3-قانون کارما قانون انسانیت

وقتی در زندگی میخوایم یک موضوعی رو تغییر بدیم در مرحله اول ما باید شرایط و موضوع را بپذیریم پس در قانون سوم قانونی وجود داره به اسم انسانیت یا همون پذیرش شرایط در واقع ما برای تغییر موضوعی که و هر شرایطی بایستی در مرحله اول این شرایط اون موضوع رو بپذیریم.

خیلی وقت‌ها در زندگی این موضوع پیش میاد که یک شرایطی وجود دارد که قابل تغییر نیست برای مثال خانواده که شما در آن به دنیا می‌آیید، برای مثال کشوری که شما داخلش زندگی می‌کنید این دست شرایط و موضوعات چون ما دخالتی داخل بنا نداریم خب قابل تغییر هم نیستند.

مگر اینکه ما از این شرایط، یا از آن موضوع دوری کنیم، و کلاً بخواهیم اون رو ترک کنیم اما اگر نمیتونیم همچین کاری رو انجام بدیم بهترین کار اینه که اون شرایط و اون موقعیت رو بپذیریم با تموم کم و کاستی‌هایی که داره وقتی ما داخل زندگی این پذیرش را داشته باشیم،

اون وقت دیگه به دنبال بهانه یا موضوعاتی که باعث میشه جلوی تغییر اون رو بگیره نمی‌گردیم در واقع دیگه دلیلی برای تغییر نکردن نداریم و ما میاییم با پذیرش این موضوعات برای تغییر اونا وقت می‌ذاریم و تغییرات را اعمال می‌کنیم.

4-قانون کارما قانون رشد

تنها و تنها زمانی شرایط تغییر می کنه شرایط رشد میکنه که ما تغییر کنیم و رشد کنیم رابطه کاملاً عمیق و مستقیم بین تغییر ما و تغییر شرایط وجود دارد، هرچقدر در زندگی ما رشد کنیم و برای این رشد کردند،

تلاش کنیم به همون اندازه زندگی ما رشد میکنه و تغییر می‌کند اما نکته مهمی که وجود داره اینه که تغییرهایی که ما ایجاد می‌کنیم، تلاش‌هایی که انجام میدیم بایستی تغییرات و تلاش‌های هوشمندانه‌ای باشه،

و در جهتی باشه که ما رو در جهت درستی رشد بده در مورد تغییر کردن و تلاش‌های درست داخل آموزش‌های رایگان آموزش‌هایی رو آماده‌سازی کرده‌ایم که برای درک بهتر این موضوعات و می تونید اون آموزش‌ها رو دنبال کنید.

 

نکته‌ای ارزشمند درباره قانون کارما

وقتی ما به این قانون فکر می‌کنیم شاید یکسری افکار داخل ذهن ما شکل میگیره که در گذشته ما چه کارهایی رو کردیم و اگر این کارها منفی باشن شاید یک ترسی رو در وجودمون احساس بکنیم که به واسطه این ترس منتظر اتفاق‌های بدی باشیم یا به قول معرف منتظر دریافت کارمای بدی از کارهای گذشتمون باشیم.

من میخوام این موضوع رو بهتون بگم که اگر در گذشته خطایی رو داشتیم نبایستی بیایم خودمون رو درگیر اون خطا کنیم چون گذشته قابل تغییر نیست و ما بایستی از این لحظه به بعد به دنبال ایجاد کارمای مثبتی در زندگیمون باشیم،

هر چقدر ما ذهنمون رو درگیر یک نکته منفی کنیم اتفاق‌ها و احساس منفی بیشتری رو تجربه می‌کنیم پس ما میتونیم با پذیرفتن اون اشتباه سعی کنیم دیگه به اون موضوع فکر نکنیم تا بتونیم قدم‌های سازنده‌ای رو برای حال و آینده برداریم.

یک راهکار برای استفاده از قانون کارما

راهکاری که میتونیم به شما پیشنهاد کنیم به این صورت است به گذشته فکر کنید و ببیند چه کاری رو انجام دادید که حس می‌کنید امکان داره کارمای اون رو دریافت کنید؟ آیا راهکاری برای جبران اون دارید؟
اگر راهکاری رو دارید اون رو انجام بدید اما اگر راهکار مناسبی رو ندارید اون رو کنار بزارید چون به احتمالاً زیاد شما کارمای اون رو دریافت کردید.

اگر من اتفاق‌ها یا حس و حال منفی یا مثبتی رو در حالت‌ها مختلف زندگیم تجربه کرده باشم خود اون احساس و اتفاق میتونه کارمای اون کار منفی یا مثبت باشه پس ما به این نتیجه می‌رسیم که از الآن با ایجاد یک روند مثبت واقعیت‌های مثبتی رو  که در فرکانس جدید هستیم دریافت کنیم.

از لحظه‌ای که ما تصمیم‌های مثبتی رو می‌گیریم و سعی می‌کنیم زندگیمون رو در جهت درستی پیش ببریم ما سیکل مثبتی رو شروع کردیم و خودمون رو هم راستا با کائنات کردیم پس بدون توجه به گذشته الآن به این موضوع فکر کنید که در آینده دوست دارید چه تأثیراتی رو از اقدام‌های الانتون دریافت کنید؟

بررسی قانون کارما

خیلی وقت‌ها افرادی خیلی سریع این قوانین رو درک می‌کنند و در زندگی با قانون کارما در کائنات همراه می‌شوند اما خیلی وقت‌ها افرادی هم هستند که این موضوع را درک نمی‌کنند، مهم اینه که ما این قوانین کارما رو بدونیم و از اونا در زندگی استفاده کنیم.

قسمت دوم توضیحات صوتی درباره فایل آموزش قانون کارما چیست و چه نقشی در زندگی انسان دارد؟ رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

فقط اعضای سایت می توانند این فایل را مشاهده و دانلود نمایند.

برای دانلود فایل صوتی و نسخه الکترونیکی این آموزش نیازمند ورود یا عضویت شما در سایت آکادمی مجازی باور مثبت می باشد برای ورود یا ثبت نام میتونید روی گزینه ورود/عضویت کلیک کنید تا وارد سایت شوید.

5-قانون کارما قانون مسئولیت‌پذیری

در قانون کارما، مسئولیت پذیری بسیار حائز اهمیت هست شاید در زندگی ما مسئله‌ها و چالش‌های متفاوتی وجود داشته باشند، درواقع هر کدوم از ما شاید یه وقت‌هایی در زندگی دچار یک سری تنش‌ها باشیم اما دلیل این تنش‌ها درون خود ما انسان‌هاست.

اگر در زندگی می‌خواهیم زندگیمون رو تغییر بدیم باید چهارچوب‌ها و ساختارهایی که در زندگی داریم رو تغییر بدیم برای اینکه ما بتونیم این کار را انجام بدیم در مرحله اول بایستی مسئولیت تمام زندگیمون رو بپذیریم،

و قبول کنیم هر چیزی رو که در زندگی داریم تجربه می‌کنیم مسئولش ماییم و تموم اینا یک رابطه مستقیمی با درون ما داره، در زندگی مسئولیت صد در صد زندگی با خود ماست و بایستی این را قبول کنیم.:

 

6-قانون کارما قانون پیوستگی یا ارتباط

ششمین قانون کارما به قانون پیوستگی می پردازه چیزی داخل این دنیا چه بزرگ چه کوچک همگی به هم ارتباط دارند و همگی باهم یک پیوند پیوستگی رو دارند، درواقع گذشته، حال و آینده همگی به هم مرتبط هستند و هر کاری رو به هراندازه‌ای که ما انجام بدیم به هم ارتباط دارند،

بنابراین اگر ما در زندگی نتایج متفاوتی رو میخوایم و میخوایم آیندمون تغییر کنه الآن بایستی بیایم کارهای متفاوتی را انجام بدیم، و بتونیم قدم‌به‌قدم این پیوستگی و این پیوند رو تغییر بدیم و یه در یک‌جهت درست اون رو پیش ببریم مهم‌ترین عوامل درگرفتن نتایج در قانون کار ما قدم اول یک ما برمی‌داریم،

و قدم وسطی که ما برمی‌داریم و قدم آخری که برمی‌داریم وقتی این قدم‌ها درست باشه پیوستگی باعث می‌شود نتیجه درست در زندگی ما به وجود بیاید پس: همیشه موضوع یادمون باشه که هر قدمی یک تأثیری به دنبال خودش خواهد داشت پس حرکت کنید و درجا نزنین چون سد بزرگی که در زندگی شما ایجاد میکنه بیکاری و در یکجا موندن خیلی ویرانگر هست.

7-قانون کارما تمرکز در لحظه

در هفتمین قانون کارما به تمرکز در لحظه می پردازیم، هیچ‌کسی در لحظه‌ نمیتونه هم‌زمان به دو موضوع مختلف فکر کنه و هم‌زمان نمیتونه تمرکزش رو روی دوتا موضوع بزاره اگه ما در زندگی تمرکز و تفکرمون روی یک موضوع مثبت باشه خوب همواره با اون تمرکزی که ما داریم نتیجهٔ ما مثبت خواهد شد اما اگر افکار ما و تمرکز ما در جهت منفی باشه ما نباید انتظار نتایج مثبتی داشته باشد.

ما بایستی تمرکزمان و فکرمان را متمرکز روی خواسته هامون کنیم و بیایم در لحظه تمرکزمان را روی موضوعاتی بزاریم که اونارو می‌خواهیم برای این موضوع به شما محصول عمل‌گرا بودن رو پیشنهاد می‌کنم که یاد بگیرید در زندگی عمل‌گرا باشیم و بتونیم عمل‌گرا بودن تمرکزمان را روی مواردی که می‌خواهیم بزاریم.

8-قانون کارما قانون دهش و بخشندگی

یکی از مهم ترین قوانین جهان هستی و کارما، قانون دهش یا همون بخشندگی هست که بسیار هم در قرآن کریم بهش پرداخته شده هم در علوم موفقیت بهش اذعان دارن، و بسیار در داشتن حال خوب و احساس خوب به شما کمک میکند.

و به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنیم آموزش بخشش رو به صورت رایگان دریافت کنید. همه ما باید در زندگی درک کرده باشیم که با بخشیدن افراد میتونیم آرامش رو به زندگیمون دعوت کنیم اما چقدر در عمل ما به این موضوع عمل می‌کنیم؟

داخل آموزشی که در مورد بخشش بود به‌صورت مفصل در مورد این موضوع صحبت کردیم اما اینجا می خوام بگم که اگر بخشش خوبه شما باید اون رو در عمل تون پیاده سازی کنید و همیشه یادتون باشه که بخشش برای آرامش خودمون و وقتی ما بخشش رو در زندگیمان داشته باشیم،

احساس بهتری روداریم و می تونیم موارد بهتری را تجربه کنیم در جنبه دیگه ما بایستی به بقیه کمک کنیم و هر موقع که میتونیم چه در جنبه مالی و چه در جنبه معنوی به بقیه کمک کنیم و بخشندگی رو داشته باشیم.

9-قانون کارما قانون تکرار و تغییر

نهمین قانون کارما به قانون تکرار و تغییر اشاره داره که همیشه در زندگی اگر ما یک سبک زندگی را داشته باشیم دوباره دستاوردهای تکراری خواهیم داشت، و تنها در صورتی این دستاوردها تکراری نخواهد بود که ما تغییر ایجاد کنیم قانون کارما ما اگر تغییری ایجاد نکنیم همواره همون نتایج قبلی رو خواهیم گرفت.

چون تاریخ همیشه و همیشه تکرار خواهد شد و تنها در صورتی تکرار نمیشه که ما روند جدیدی را در زندگی مون پیش بگیریم. پس اگه می‌خواهیم نتایج جدیدی رو در زندگی ما می‌گیریم بایستی تفاوت داشته باشیم نسبت به تغییر و همیشه یادمون باشه که در مقابل تغییر انعطاف ‌پذیری داشته باشیم.

 

10-قانون کارما قانون حضور

دهمین فانون کارما به قانون حضور می پردازه، تنها داشتی که ما در لحظه داریم زمان حالیه که داریم داخلش زندگی می‌کنیم پس تنها چیزی که داریم به زمان حال و اگر ما نسبت به گذشته زندگیمون یک نگاه پشیمان گونه‌ای داشته باشیم و بی هم همیشه به ناامیدی به گذشته زندگیمون نگاه کنیم.

ما نمی‌توانیم از زمان حالمون استفاده کنیم چون همون طوری که گفتیم اما در لحظه فقط میتونیم یک تمرکز داشته باشیم، دیدگاه‌های اشتباه نسبت به گذشته  و باورهای اشتباه درگذشته به ما اجازه نمی‌دهند که از زمان حالمون استفاده کنیم و بتوانیم یک‌زمان حال جدید رو برای خودمون بسازیم.

درواقع این ندیدن زمان حال باعث میشه که ما فرصت‌های زندگیمون رو نبینیم و نتونیم از این فرصت‌ها برای موفقیت و پیشرفتمون استفاده کنیم همیشه به این موضوع فکر کنید که چه تفکری درگذشته باعث میشه که شما لحظه حالتون رو فراموش کنید.

قانون کارما انگیزه و نیت ماست

نکته مهمی که در مورد کارما وجود داره این هستش که باید ببین چه انگیزه و نیتی رو در پشت کارها و رفتار هامون داریم؟ خیلی وقت‌ها ما شاید یک رفتار اشتباه رو داشته باشیم اما در پشت این رفتار اشتباه یک نیت و انگیزه کاملاً مثبتی رو به همراه خودش داشته باشه،

انسان‌ها در زندگی شاید در اثر عدم آگاهی رفتارهای اشتباهی رو داشته باشه با خودش یا دیگران اما در حقیقت نیتی بدی رو ندارد برای مثال رفتاری که والدین با فرزندان خود دارن شاید در زمان‌های مختلف رفتار تند و منفی باشه اما آیا واقعاً نیت و انگیزه پدر و مادر منفی است؟

به همین دلیل است که ما کارمای نیتمون رو می‌گیریم و این یک دلیل کاملاً مشخص و واضح هستش برای اینکه بدونیم دنیایی ما هوشمند است چون اگر حالتی غیر از این حالت باشه دنیای ما دنیای هوشمندی نیست.

پس از این لحظه به بعد این تفکر رو بایستی کنار بزاریم که ما کاری مثبتی رو انجام بدیم اما نیت منفی رو داشته باشیم چون ما نتیجه‌ای از اون کار نخواهیم گرفت و اگر بتونیم رفتار و کار درست رو با نیت و انگیزه درست هم راستا کنیم اونوقت ما میتونیم از اقدام‌های که در زندگی داریم لذت ببریم.

سؤال: چه وقت‌های در زندگی ما نیت منفی رو داشتیم و نتیجه و بازخورد اون نیت رو در زندگیمون گرفتیم؟ چه وقت‌های در زندگی شاید ما یک رفتار منفی داشتیم اما نیت مثبتی رو در پشت اون رفتار داشتیم و کارمای منفی رو دریافت نکردیم؟ فکر کردن به همین سؤال باعث میشه به جواب‌های برسیم که درک مارو از این موضوع بالاتر ببره.

کاربرد قانون کارما در کائنات

تا به اینجا ۱۰ مورد از قوانینی که درباره کاربرد قانون کارما در زندگی که وجود داره رو با هم بررسی کردیم در ادامه پنج قانون باقی مانده از قانون کارما در کائنات را با هم بررسی کنیم، قسمت سوم توضیحات صوتی  درباره آموزش قانون کارما چیست و چه نقشی در زندگی انسان دارد؟ رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

فقط اعضای سایت می توانند این فایل را مشاهده و دانلود نمایند.

برای دانلود فایل صوتی و نسخه الکترونیکی این آموزش نیازمند ورود یا عضویت شما در سایت آکادمی مجازی باور مثبت می باشد برای ورود یا ثبت نام میتونید روی گزینه ورود/عضویت کلیک کنید تا وارد سایت شوید.

و به یک درک صحیح تر و منطقی تر برای آشنایی از قوانین کارما رو با همدیگه برسیم پس داخل قسمت سوم کاربرد قانون کارما با ما همراه باشید، تا بتونید درک بهتری از این موضوع کاربرد کارما پیدا کنید.

11-قانون کارما در کائنات قانون صبر و تلاش

یازدهمین قانون کارما به قانون صبر و تلاش اشاره میکنه و هر چیزی که ما اون رو ارزشمند می دونیم با صبر به دست میاد، و همیشه ارزش‌ها زمانی معنای واقعی خودشون رو به ما نشان میدن که ما یک ذهنیت صبور داشته باشیم و با صبر اون موضوع رو پیش ببریم

همیشه نگرش مثبت داشتن و فکر خوب داشتن عالیه اما کافی نیست هر چیزی که قشنگه و برای ما ارزش داده بایستی براش تلاش کنیم، پاداش زندگی زمانی به دست میاد که با صبر کردن رو پشتکار و تلاش در راستای آن فکر و خواسته حرکت کنیم.

یکی از قشنگ‌ترین لذت‌های زندگی اینه که ما آگاه باشیم نسبت به صبر و بدون اینکه این صبر و انتظار چه نتیجه و پاداشی به همراه دارد پس اگر ما نسبت به صبر و تلاش من آگاه باشیم، این صبر و تلاش برای ما لذت‌بخش خواهد بود

12-قانون کارما الهام‌بخش باشید

در دوازدهمین قانون کارما در کائنات به قانون الهام‌بخش بودن می پردازیم الهام بخش بودن زمانی اتفاق میفته که بیشتر از اون چیزی که هستی خودمون رو نشون بدیم، هرچقدر ما در زندگی انرژی بیشتری بگذاریم نتایج بیشتری را می‌گیریم.اگر نتایج ما چیزی نیستند که می‌خواهیم، بخاطر انرژی کمتری هستش که در مسیر رسیدن بهش می‌زاریم، انرژی همیشه یکی از مؤلفه‌های مهم در تعیین کردن نتایج در زندگی شما هستند و درواقع ارزش هر نتیجه‌ای به میزان انرژی و نوع انرژی مثبت که ما داخل اون موضوع می‌زاریم.

برای داشتن انرژی که بهترین گزینهٔ که ما عشق و علاقه رو در اون مسیر داشته باشیم تا بتونیم برای خلق خواسته بزاری و الهام‌بخش باشیم. وقتی ما انرژی داشته باشیم نتایج ماندگار و بزرگی را خواهیم داشت و همین نتایج ماندگار باعث میشه که الهام‌بخش باشیم و در زندگی خود الهام بگیریم.

13-قانون کارما در کائنات نیت درونی

در سیزدهمین قانون کارما در کائنات به قانون نیت درونی اشاره میکنه همواره دنیا به نیت درونی ما نگاه میکنه و بر اساس این نیت به ما بازخورد میده برای موضوع بگذارید به این صورت شما توضیح بدیم.

که امکان داره ما یک کاری رو درست انجام بدیم درواقع ما یک اقدام درست مثبت را داشته باشیم اما در دل اون اقدام مثبت یک نیت منفی و پلید وجود داره دنیا همیشه میاد به نیت درونی ما نگاه می‌کند و به اون نیت پاسخ میده،

پس همیشه یادمون باشه هر کاری رو که داریم انجام میدیم فکر کنیم که اون کار رو داریم در حق خودمون انجام میدیم و اولین تأثیر نیت و اونکارو خودمون می‌گیریم بازخورد نتایج کار خوب برای خود ماست،

طبق آیه۷سوره إسراء خداوند در قرآن می فرماید:إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِكُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا اگر نيكي كنيد بخودتان نيكي مي‏ كنيد، و اگر بدي كنيد باز هم به خود مي‏ كنيد،

14-قانون کارما در کائنات برگشت چند برابری

در چهاردهمین قانون کارما در کائنات به قانون برگشت چند برابری می پردازیم الآن که درباره کارما در کائنات با همدیگه صحبت کردیم ما فهمیدیم که دنیا در حال بازخورد دادن ماست اما یکی از قوانینی که قانون کارما داره اینه که این ما به اون اندازه‌ای که انرژی مصرف می‌کنیم به اون اندازه دریافت نمی‌کنیم،

درواقع ما بیشتر از اون  انرژی که مصرف کردیم دریافت می‌کنیم اما دلیل این موضوع چیست؟ دلیل این موضوع اینه که وقتی ما یک انرژی رو آغاز می‌کنیم یک کار را آغاز می‌کنیم حال آن کار می تونه خوب یا بد باشه ما یک چرخه رو شروع می‌کنیم،

بر اساس همین چرخه ما بازخوردی از اون چرخه رو می‌گیریم بزارید با همدیگه یک مثال را بررسی کنیم، برای مثال ما سوار یک تاکسی میشیم و به راننده تاکسی انرژی را میدیم و برخورد مثبتی رو داریم وقتی ما پیاده میشیم از طریق انرژی که اون راننده گرفته، به بقیه مسافرها این انرژی رو  منتقل میکنه و رفتار خوب و شادی رو با اونا داره.و مسافرا هم همین سیکل رو شروع می‌کنند و این موضوع ادامه پیدا می‌کند پس شروع‌کننده این چرخه ما بودیم و بر اساس کارما وقتی ما شروع‌کننده یک چرخه هستیم دریافت‌کننده چرخه هم خواهیم بود یک مثال قرآنی رو هم درینجا درباره بازگشت چند صد برابری اعمال نیکوی ما برای شما عزیزان میزنیم که میتونیم ازین قانون در زندگیمون نهایت استفاده رو ببریم،

مَثَلُ الَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِي كُلِّ سُنْبُلَةٍ مِائَةُ حَبَّةٍ وَاللَّهُ يُضَاعِفُ لِمَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ(آیه ۲۶۱ بقره)

مَثَل آنان که اموالشان را در راه خدا انفاق می کنند، مانند دانه ای است که هفت خوشه برویاند، در هر خوشه صد دانه باشد؛ و خدا برای هر که بخواهد چند برابر می کند، و خدا بسیار عطا کننده و داناست.

15-قانون کارما در کائنات پیشرفت دنیا

در پانزدهمین قانون کارما در کائنات به قانون کامل نبودن جهان هستی میرسیم چون این دنیا کامل نیست پس ما همواره دنبال بهتر شدن و تکمیل شدن هستیم، و این سنت الهی رو در تموم جهان هستی شاهد و ناظر هستیم ما درین جهان به مدینه فاضله نمیرسیم.

اما بخش اعظمی از نتایح مادی و اخروی اعمالمون رو خواهیم گرفت چون انسان دارای دو بعد از جهان کنونی و جهان آخرت هست که با بخش معاد و آخرت زیاد نمیپردازیم، و این بخش رو به عهده شما دوستان عزیز میگذاریم و میتونید برای منبع به سوره قیامه در قرآن کریم مراجعه کنید و در قرآن کریم به صورت مفصل به بخش معاد پرداخته شده،

میتونید اطلاعات و آگاهی های بیشتری درین باره بدست بیارین پس همواره قسمتی از بازخورد دنیوی ما توی این دنیا است و این قسمت خیلی خیلی بزرگه، که ما اگه در زندگی خودمون مراجعه کنیم میتونیم به درک بهتری از اعمال و رفتارمون برسیم که هدف از اومدن به این دنیا چی هست و چرا اومدیم؟

در نهایت قانون کارما ما را رشد می‌دهد

به این موضوع فکر کنید اگر نکته‌های که گفته شد رو در زندگی رعایت کنید زندگی شما در چه جهتی رشد می‌کند؟ مطمئن باشید هر کسی خودش رو با کارما هم سو کنه در جنبه مثبت شروع به رشد میکنه پس خیلی راحت ما میتونیم از کارما به عنوان یک چراغ در دل تاریکی برای رسیدن به مقصد استفاده کنیم،

تا با داشتن نیت‌های درست کارمای درستی رو برای خودمون به وجود بیاریم البته این نکته رو هم باید باز بگم که این دنیا و زندگی فقط شکل گرفته از یک قانون نیست و ما بایستی مجموع این قوانین رو یاد بگیریم و استفاده کنیم.

برای مثال در آموزش‌های که در مورد باور مثبت برای شما آماده سازی کردیم این موضوع رو باز کردیم که باورهای ما نقش مستقیمی در شکل گیری واقعیت‌های ما داره پس امکان داره که یک نفر اتفاق بدی رو توسط باورهای که داره برای خودش به وجود بیاره نه توسط کارما و برای اینکه این موضوع رو بتونم درست تز باز کنم،

ما انسان‌های خوبی رو داریم که نیت‌های درستی رو دارن اما روزهای بد و واقعیت‌های بدی رو در روزهای مختلف زندگیشون تجربه میکنن پس این واقعیت هارو باورهای اون افراد خواهد ساخت نه نیت‌های که دارند.

کارما رو ما بایستی در جنبه نیتی که داریم بررسی کنیم و نیایم یک سیکل منفی رو به جریان بندازیم پس وقتی بتونیم کارما رو درست درک کنیم اونوقت میتونیم به سراغ جنبه‌های دیگه زندگی بریم تا بتونیم خودمون و زندگیمون رو بهتر از هر زمانی کنیم.

این موضوع کارما رو قبول و باور کنید و بعد اون رو در زندگی رعایت کنید تا بتونید اون رو در زندگی لمس کنید هر چیزی رو برای عزیزامون میخوایم برای بقیه انسان‌ها هم بخوایم و هر نیتی برای عزیزهامون داریم برای بقیه هم داشته باشیم ما بهترین‌ها رو برای شما میخوایم و نیتمون بهتر شدن زندگی شماست.

جمع بندی آموزش و کلام پایانی

در این آموزش به 15 قانونی که به قانون کارما ربط داره رو با هم دیگه بررسی کردیم و همین که ما بدونیم و درک کنیم که برای این تغییرات بایستی این موضوعات و این قانون‌ها را در زندگی مردم رعایت کنیم، بهتر از هر زبانی میتونیم همسو با دنیا حرکت کنیم و تغییر کنیم. و در آخر این آموزه آموزش از کتاب قرآن کمک می‌گیریم تا بتونیم بهتر از هرزمانی کار ما را درک کنیم.

سوره الزلزال
فَمَنْ یعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیرًا یرَهُ (۷) وَمَنْ یعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یرَهُ (۸)
پس هر که هم‌وزن ذره‌ای نیکی کند (نتیجه) آن را خواهد دید (۷) و هر که هم‌وزن ذره‌ای بدی کند (نتیجه) آن را خواهد دید (۸)

با نگاه به همین آیه ما می‌بینیم که همواره ما در حال دریافت مرکزیت زندگیمون هستیم اگر مرکزیت زندگی ما یک مرکزیت مثبت و سازنده باشه ما بازخورد مثبت و سازنده‌ای می‌گیریم، چون دنیا بر اساس قوانین ثابت طراحی‌شده و بر اساس همین قوانین با ما برخورد می‌کند امیدوارم در قسمت اول این آموزش درک بهتری از این موضوع پیداکرده باشید.
به خدا میسپارمتون مراقب حال دلتون باشید دوستتون داریم
یا حق.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *