پرش به محتوا
خانه » 14 گام ساده هدف گذاری برایان تریسی در 2023 که باید بدانید!

14 گام ساده هدف گذاری برایان تریسی در 2023 که باید بدانید!

  • از


قدم دوازدهم: اهدافتان را مدام تجسم نمایید. (2023)

در ذهنتان تصاویری واضح، روشن، برانگیزنده و احساسی از اهداف‌تان را تجسم کنید، گویی که از قبل به واقعیت تبدیل شده‌اند.

هدف خود را طوری تصور کنید انگار که همین حالا اتفاق افتاده‌اند. خودتان را تصور کنید که از رسیدن به این هدف لذت می‌برید. اگر هدف‌تان خرید یک ماشین است، تصور کنید که با آن ماشین رانندگی می‌کنید. (من خودم هر وقت هدفی رو می‌نویسم بعدش هر روز صبح حداقل 15 دقیقه میشینم کامل اون هدف رو توی ذهنم تجسم می‌کنم. مطمئن باش توی انجام کارهای روزانه و رسیدن به اون هدف خیلی بهت کمک میکنه).😊

اگر هدفتان رفتن به تعطیلات است، خود را در تعطیلات ببینید. اگر هدفتان داشتن یک خانۀ زیباست، خود را در آن خانه زیبا تصور کنید. (مثلا تجسم کن داری توی خونه ورزش میکنی، یا با خانواده‌ات داری غذا میخوری و…).😍

پس حتما هر روز صبح بعد از بیداری یا شب‌ها قبل از خواب چند لحظه وقت بگذارید و احساس کنید که واقعا به هدف‌تان دست پیدا کرده‌اید. این تصویر ذهنی با احساسات زیادی همراه است که می‌توانند بر ذهن خودآگاه و ذهن اَبَرآگاه یا ناخودآگاه شما تاثیر زیادی بگذارند.

خوشحالی موفقیت با انجام قدم‌های ساده هدف گذاری به روش برایان تریسی

تجسم قدرتمندترین استعدادی است که در دسترس شماست و می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر از آنچه فکر می‌کردید به اهداف خود برسید.

وقتی از ترکیبی از اهداف واضح و شفاف، همراه با تجسم‌های عاطفی استفاده می‌کنید، ذهن ناخودآگاه خود را فعال می‌کنید. ذهن ناخودآگاه شما هر مشکلی را که در راه رسیدن به هدف‌تان وجود دارد حل می‌کند. در واقع این قسمت از وجودتان قانون جذب را فعال می‌کند و شروع به جذب افراد، موقعیت‌ها، شرایط و منابعی می‌کند که به شما کمک می‌کنند هر چه سریع‌تر به اهداف خود برسید.

در مورد قانون جذب مقالات خوبی نوشتیم که می‌تواند به شما کمک کند سریع‌‌تر به هدف‌‌تان برسید. پیشنهاد می‌کنم مقالات “3 تکنیک ساده و مهم قانون جذب عشق و ثروت” و “با راز قانون جذب یک شخص خاص‌ را به زندگی‌تان جذب کنید” را حتما بخوانید.

همیشه اهداف خود را طوری بیان کنید که گویی آن‌ اهداف از قبل به واقعیت تبدیل شده‌اند.

قدم سیزدهم: تمرین تعیین هدف (2023)

یک کاغذ تمیز بردارید و کلمۀ “اهداف” را همراه با تاریخ امروز در بالای صفحه بنویسید. خودتان را ملزم کنید تا حداقل 10 هدفی که می‌خواهید در سال آینده یا در آینده‌ای نزدیک به آن‌ها دست پیدا کنید را بنویسید.

هر هدف را با کلمۀ “من” شروع کنید. شما فقط می‌توانید از کلمۀ “من” استفاده کنید. کلمۀ “من” را در جمله با یک فعل عملی و به صورت زمان حال بنویسید تا به عنوان یک دستور از ذهن خودآگاه شما به ذهن ناخودآگاه‌تان وارد شود.

اهداف خود را به صورت دقیق و با فعل زمان حال بنویسید، گویی که محقق شده‌اند. اگر هدف‌تان کسب مقدار مشخصی پول در یک سال خاص است، به عنوان مثال بنویسید:

من به خاطر تخصصی که در حوزه فروش لوازم خانگی دارم  مبلغ 400 میلیون تومان  از تاریخ  14 اردیبهشت سال 1402  تا تاریخ  14اردیبهشت سال 1403  به دست  آوردم.

ننویسید: “من تا سال آینده پول زیادی بدست می‌آورم” یا “تا سال آینده مبلغ 400 میلیون تومان بدست می‌آورم”.

این نوع نوشتن به دلیل اینکه اولا جزئیات و تاریخ شروع و رسیدن هدف در آن به درستی مشخص نیست. دوما چون فعل مربوط به زمان آینده است تاثیر خوبی روی ذهن ناخودآگاه شما ندارد و باعث عدم توجه ذهن ناخودآگاه به آن می‌شود.

به زبان خیلی ساده‌تر یعنی ذهنتان به شما می‌گوید چو فردا رسید فکر فردا کنیم و خیلی ساده بعد از چند هفته شما هم بی‌خیال این هدف می‌شوید. مثل خیلی از افرادی که تا به حال بی‌خیال رسیدن به اهدافشان شده‌اند.

برای روشن شدن موضوع مثال دیگری برایتان می‌نویسم. اگر هدف شما خرید یک ماشین جدید است، به عنوان مثال بنویسید:

من از تاریخ  14 اردیبهشت سال 1402  تا تاریخ  14 اردیبهشت سال 1403  ماشین  ام وی ام سفید رنگ، مدل X33 S، اتوماتیک اسپرت و تولید سال 2023  را  خریدم.

ننویسید: “تا سال آینده ماشین مدل بالا می‌خرم”.

دقت کنید هر چقدر جزئیات هدفی که می‌نویسید دقیق‌تر و شفاف‌تر باشد احتمال رسیدن به آن هدف بیشتر می‌شود.

در آخر وقتی اهداف خود را یادداشت می‌کنید سعی کنید، همیشه آن‌ها را به صورت مثبت بنویسید. به جای اینکه بگویید: “وزنم را کم می‌کنم”، بنویسید: “تناسب اندام دارم” یا به جای “سیگار را ترک می‌کنم”، بنویسید “سیگاری نیستم”.

همان طور که در مثال‌های بالا نوشتم سعی کنید همیشه اهداف خود را طوری بیان کنید که گویی آن‌ اهداف از قبل به واقعیت تبدیل شده‌اند. این کار باعث می‌شود ذهن ناخودآگاه‌تان تغییر کرده و سپس واقعیت موجود در اطراف شما را نیز تغییر دهد.

کدام یک از اهداف بیشترین تأثیر مثبت را بر زندگی‌تان خواهد گذاشت؟

قدم چهاردهم: در مورد هدف اصلی خود تصمیم بگیرید (2023)

وقتی که 10 هدف اصلی خود را لیست کردید، از خودتان بپرسید که: اگر من بتوانم در طول 24 ساعت چوب جادویی‌ام را تکان دهم و فقط به یکی از اهداف این لیست دست پیدا کنم، کدام یک از اهداف بیشترین تأثیر مثبت را بر زندگی‌ام خواهد گذاشت؟

پاسخ شما به این سوال هر چه که هست، دور آن هدف خط بکشید و سپس، آن هدف را به بالای برگه کاغذ منتقل کنید.

همیشه اهداف خود را به گونه‌ای بیان کنید که گویا آن‌ها از قبل به واقعیت تبدیل شده‌اند، گویی قبلا به آن‌ها دست یافته‌اید. برایان تریسی

1- هدف خود را واضح و با جزئیات بنویسید.

2- برای هدفتان مهلت تعیین کنید و در صورت لزوم مهلت‌های جانبی‌ای را نیز تعیین نمایید.

3- موانعی را که باید برای رسیدن به هدف خود بر آن‌ها غلبه کنید شناسایی کنید و مهمترین آن‌ها را، چه درونی باشند چه بیرونی مشخص نمایید.

4- دانش و مهارت‌هایی را که برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارید و مهمترین مهارتی را که باید بدان دست یابید، شناسایی کنید.

5- افرادی را که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید و نحوۀ کمک گرفتن از آن‌ها را مشخص نمایید.

6- لیستی از همۀ کارهایی را که برای رسیدن به هدف خود باید انجام دهید، تهیه کنید. دائما لیست خود را با کارهای جدیدی که می‌توانید انجام دهید به‌روزرسانی نمایید.

7- لیست خود را بر اساس ترتیب و اولویت، بر اساس آنچه که باید انجام دهید و مهمترین کارتان بروز کنید.

8- با سازماندهی لیست‌تان بر اساس مراحل قبل برنامه‌ای تنظیم کنید و سپس سعی کنید هر روز به برنامه‌تان پایبند باشید.

9- هدف خود را از نظر فعالیت‌هایی که باید هر روز، هر هفته و هر ماه انجام دهید، برنامه‌ریزی کنید. (در قسمت دیدگاه‌ها در این مورد به طور کامل توضیح داده‌ام).

10- اولویت‌های لیست‌تان را تعیین کنید و مهمترین کاری را که می‌توانید هر روز انجام دهید، مشخص نمایید تا با سرعت بیشتری به سمت هدف خود حرکت کنید.

11- نظم و انضباط داشته باشید و بر روی هر کاری که می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید تا به صورت 100% انجام شود و سپس به سراغ کار بعدی بروید.

چگونه می‌توان براساس عمیق‌ترین انگیزه‌های خود اهداف را تعیین کرد و به آن‌ها دست یافت؟

آنچه که شما را از دستیابی به اهدافتان باز می‌دارد دقیقا چیست؟

برای پاسخ به این سوالات این 15 سوال را از خودتان بپرسید تا این مسئله حل شود.

15 سوالی که باید از خود بپرسید تا در زمان‌های سخت با انگیزه بمانید (2023)

این یک کاربرگ قابل پر کردن است که به شما کمک می‌کند قوی‌ترین انگیزه‌ها و مهار کننده‌های خود را شناسایی کرده و از آن‌ها برای دستیابی به پتانسیل کامل خود استفاده کنید.

یک راه عالی برای داشتن انگیزه این است که از خودتان سوالاتی تأمل برانگیز بپرسید مثلا اینکه چه چیزی به شما انگیزه می‌دهد و چه چیزی مانع شما می‌شود. این سوالات قدرتمند به شما کمک می‌کنند تا در مورد خود چیزهای بیشتری بیاموزید، هد‌فتان را به خودتان یادآوری کنید، آنچه را که واقعا از اهدافتان می‌خواهید روشن کنید و ببینید که برای رسیدن به آن‌ها باید از چه موانعی عبور کنید.

اهداف، نوشتن رویاهایتان با مهلت‌های تعیین شده است. برایان تریسی

می‌توانید روزانه این سوالات را از خود بپرسید، یا هر زمان که نیاز به افزایش انگیزه دارید آن‌ها را مطرح کنید. وقتی به این سوالات پاسخ می‌دهید، بسیار مهم است که با خودتان کاملا صادق باشید. هیچ پاسخ درست یا غلطی برای این موارد وجود ندارد، اما مهم است که تمام پاسخ‌هایتان را یادداشت کنید. تا هر زمان که نیاز به کمی تقویت انگیزه‌تان داشتید به آن‌ها مراجعه نمایید.

15 سوال ساده و مهم برای حفظ انگیزه در زمان‌های خیلی سخت

 1- می‌خواهم چه کسی باشم؟

آیا در حال حاضر جایی که در زندگی هستید دقیقاً همان جایی است که می‌خواهید در آن باشید؟ از خود بپرسید که می‌خواهید چه کسی باشید و چگونه می‌توانید به آنجا برسید. (از کسی که در همین لحظه هستید و جایی که الان توی زندگی خودتون وایستادید راضی هستید یا نه دوست داشتید در جای بهتر و آدم بهتری می‌بودید).

خوشبختی و خوشحالی یک هدف نیست، بلکه محصول یک زندگی خوب است.

2- چه چیزی مرا کاملا خوشحال می‌کند؟

اگر از آنچه که هستید یا از کاری که انجام می‌دهید راضی نباشید، چه چیزی برای خوشحال کردنتان لازم است؟ گاهی اوقات پاسخ چیزی کوچک و گاهی بسیار بزرگتر است.

3- موفقیت را چگونه تعریف می‌کنم؟

فکر می‌کنید چه چیزی باعث موفقیت‌تان می‌شود؟ تعاریف مختلفی از موفقیت وجود دارد، اما چه چیزی بیشتر از همه برای شما مهم است؟

4- در زندگی بیشتر چه چیزی را می‌خواهم؟

اگر می‌توانستید یک عصای جادویی را تکان دهید و هر آنچه را که می‌خواهید در زندگی‌تان داشته باشید، آن چیز چه بود؟ وقتی می‌دانید چه چیزی را بیشتر از همه می‌خواهید، مغزتان شروع به فکر کردن در مورد راه‌هایی می‌کند که به وسیله آن‌ها بتواند شما را به آن نقطه برساند. (اگه همین حالا یهو غول چراغ جادو جلوتون ظاهر بشه و بگه ارباب هر آرزویی داری برآورده می‌کنم؟ چه چیزی از غول چراغ جادو می‌خواستی).🤩

5- بیشتر برای چه چیزی سپاسگزارم؟

ما از چیزهایی انگیزه می‌گیریم که برای آن‌ها سپاسگزاریم. وقتی از دیگران تشکر می‌کنیم، الگوی تفکر منفی را که مانع رشد و پیشرفت ما می‌شود، از بین می‌بریم.

نگرشی مبتنی بر قدردانی و سپاسگزاری داشته باشید. هر اتفاقی که برای‌تان می‌افتد، بدانید برداشتن یک گام به جلو در جهت دستیابی به چیزهای بزرگتر و نیکوتر، بهتر از ماندن در وضعیت فعلی است. ” برایان تریسی 

6 – بزرگترین هدف من چیست؟

مهمترین چیزی که می‌خواهید به آن برسید و تا کنون نتوانسته‌اید در زندگی‌تان انجام دهید چیست؟ این هدف را یادداشت کنید، هر روز به آن نگاه کنید و هر روز کاری برای رسیدن به آن انجام دهید.

اگر بتوانید هدفی را در ذهن خود ببینید، می‌توانید آن را در واقعیت هم تجربه کنید.

7- اگر امروز به هدفم می‌رسیدم چه احساسی در درونم داشتم؟

تصور کنید اگر قبلا به هدف خود رسیده بودید چه احساسی داشتید. هر وقت برای انجام کارهای‌تان انگیزه کافی ندارید، به این فکر کنید که وقتی به آنچه می‌خواهید رسیدید، چه احساسی خواهید داشت.

8- اگر به هدفم نرسم چه عواقبی می‌تواند داشته باشد؟

به این فکر کنید که اگر به هدف خود نرسیدید چه اتفاقی می‌افتد. به این فکر کنید که اگر در بازه زمانی مشخص به هدفتان نرسیدید باز هم می‌توانید به آن دست یابید.

یک قانون خوب این است که تنها روی اهدافی تمرکز کنید که اگر آن‌ها را به پایان نرسانید، عواقب بزرگی خواهند داشت. (شاید بپرسید چرا؟ چون هدفی که نرسیدن بهش شما رو نترسونه مطمئنا هدف بزرگی نیست).🎯

9- بهترین اتفاق ممکن در صورت رسیدن به هدفم چیست؟

تجسم تمام اتفاقات فوق‌العاده‌ای که در صورت رسیدن به هدف ممکن است برای شما رخ دهد، راهی عالی برای حفظ انگیزه شماست.

10- چه کسی می‌تواند از من حمایت کند؟

داشتن یک شبکه پشتیبانی قوی می‌تواند به شما کمک کند تا بر ترس و موانعی که ممکن است شما را عقب نگه دارند، غلبه کنید.

11- چه چیزی مرا از باانگیزه‌ بودن باز می‌دارد و چگونه می‌توانم بر این موانع غلبه کنم؟

شما خودتان را بهتر از دیگران می‌شناسید. پس همان چیزی که واقعا شما را عقب نگه می‌دارد شناسایی کنید. بزرگترین ترس خود را لیست کنید و بلافاصله با آن مقابله نمایید.

ترس یا بلاتکلیفی ما را فلج می‌کند و می‌تواند جلوی اقدامات بعدی ما را بگیرد. پس بهتر است با ترس خود مقابله نمایید.

12- کدامیک از ویژگی‌های خودم را دوست دارم؟

مهم است که حتی در شرایط دشوار نیز، نسبت به خودتان حس مثبتی داشته باشید. یکی از قدرتمندترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که جملات تاکیدی مثبت را با صدای بلند برای خودتان تکرار کنید. آنچه را که در مورد خود دوست دارید بنویسید و مرتبا آن را تکرار کنید. (توصیه می‌کنم حتما مقالۀ “جملات تاکیدی مثبت جذب ثروت و عشق که هر روز باید تکرار کنید” و همین‌طور مقالۀ “گلچین تصاویر جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت” رو حتما توی گوشی یا سیستمتون ذخیره کنید و هر روز بخشی از اونارو بخونید). 🚀🏆

13- کدامیک از عادت‌ها‌یم را می‌خواهم تغییر دهم؟

ترک عادت‌های بد دشوارتر از ایجاد عادات مثبت جدید است. اما به آرامی می‌توانید بر روی شکل‌گیری عادت‌های مثبت جدید بیشتر وقت بگذارید و به آرامی عادت‌های قدیمی را کنار بگذارید. اگر عادت‌هایی دارید که فکر می‌کنید مانع شما می‌شوند، آرام آرام شروع به برطرف نمودنشان کنید. (برای ترک عادت‌های بد و جایگزینی اون با عادت‌های مثبت در قسمت دیدگاه‌ها به طور کامل و مفصل توضیح دادم).😊

14- می‌خواهم 5 سال دیگر کجا باشم؟

داشتن اهداف بلندمدتی که دستیابی به آن‌ها کمی دشوارتر است برای حفظ انگیزه شما بسیار مهم است. به نقطه‌ای فکر کنید که 5 سال دیگر می‌خواهید در آنجا باشید و به یاد داشته باشید که هیچ چیزی غیرممکن نیست.

15- من چقدر به قول‌هایی که به خودم داده‌ام پایبند هستم؟

برای رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید، باید تعهدی قوی و تزلزل‌ناپذیر نسبت به آن‌ها داشته باشید. پس  امروز با خودتان عهد ببندید که به قول‌هایتان عمل کنید.

اقدام کنید تا انگیزه لازم را کسب نمایید!

وقتی تصمیمی صریح و واضح می‌گیرید و می‌خواهید برای کنترل کامل ذهن‌تان، احساسات و افکار منفی‌ای که ممکن است مانع راهتان شوند را از بین ببرید و تبدیل به یک شخص کاملا مثبت شوید، در واقع شما می‌توانید تحول شخصی لازم را در خود ایجاد کنید.

آمادگی ذهنی مانند آمادگی جسمانی است. با آموزش و تمرین، سطح بالایی از عزت نفس و نگرش مثبت در شما پرورش می‌یابد.

شاید قدرتمندترین توانایی که دارید توانایی تجسم و مشاهده اهدافی باشد که برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنید. تصویری واضح و هیجان‌انگیز از هدف و زندگی ایده‌آل خود داشته باشید و این تصویر را بارها و بارها در ذهن خود مشاهده کنید.
مسئولیت را بر عهده بگیرید!

شما به میزانی که احساس می‌کنید کنترل زندگی‌تان را در دست دارید، به همان اندازه نسبت به خودتان هم احساس مثبتی دارید. برایان تریسی

تمام پیشرفت‌های زندگی شما با بهبود تصاویر ذهنی‌تان آغاز می‌شوند. شما در نهایت به همان چیزی تبدیل می‌شوید که در درونتان مشاهده می‌کنید.

به یاد داشته باشید، هر چیزی که بدان یقین داشته باشید وارد زندگی شما می‌شود. از آنجا که می‌توانید انتظارات خود را کنترل کنید، باید همیشه انتظار بهترین‌ها را داشته باشید.

همیشه انتظار موفقیت را داشته باشید. انتظار داشته باشید که در هنگام ملاقات با افراد جدید سریعا مورد توجه‌شان قرار بگیرید. انتظار رسیدن به اهداف عالی و ایجاد تحولات شگفت‌انگیز را برای خود داشته باشید. وقتی مدام انتظار وقایع خوب را داشته باشید، به ندرت ناامید خواهید شد. (به چیزهای خوب فکر کنید و برای خودتون چیزهای خوبی رو توی ذهنتون تصور کنید. پیشنهاد میکنم حتما فیلم “زندگی شگفت‌انگیز است” رو ببینید. در ادامه سعی کنید همیشه شاکر باشید چون به قول قدیمی‌ها:

شکر نعمت نعمتت افزون کند
کفر نعمت از کفت بیرون کند

لطفا با نوشتن تجربیاتتون در قسمت دیدگاه‌ها حال درجه یک و آموخته‌های ارزشمندتون رو به دوستان دیگه هم انتقال بدید. سپاس‌گذار حضور تک تک شما دوستان خوبم هستم).💚

نتیجه‌گیری: هدف شما این است که در نهایت “شکست‌ناپذیر” شوید. (تصویر از فیلم شکست‌ناپذیر 2014)

نتیجه‌گیری (2023)

از قبل به خود بگویید که هر اتفاقی که بیفتد، هرگز تسلیم نخواهید شد. پایداری در عمل خودش یک نوع دست یافتن به هدف است. هر بار که بلند می‌شوید و به مسیر خود ادامه می‌دهید و از تجربه ناامید کننده‌ای عبور می‌کنید، قدرتمندتر می‌شوید. به مرور شخصیت قوی‌تر و عمیق‌تری پیدا می کنید و عزت‌نفس و اعتماد‌به‌نفس‌تان را نیز با این کار افزایش می دهید.

هدف شما این است که در نهایت “شکست‌ناپذیر” شوید.

دقیقاً آنچه را که می‌خواهید بدان دست یابید بنویسید، سپس برنامه‌ای تنظیم کنید و هر روز بر روی آن کار کنید. اگر این کار را بارها و بارها انجام دهید تا زمانی که به یک عادت تبدیل شود، در هفته‌ها و ماه‌های آتی بیشتر از بسیاری از افرادی که چندین سال در حال تلاش کردن هستند پیشرفت خواهید کرد. همین امروز شروع کنید.

هر هدفی را که تعیین کنید به آن دست خواهید یافت.

در پایان از همۀ شما دوستان خوبم سپاسگزارم که تا پایان این مقاله مفید همراه من بودید و از شما می‌خواهم نظرات و سوالات ارزشمند خود را در قسمت دیدگاه‌ها برایم بنویسید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست. 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *