پرش به محتوا
خانه » 14 راه مخفی برای دستیابی به موفقیت مالی

14 راه مخفی برای دستیابی به موفقیت مالی

  • از


موفقیت مالی یکی از مهمترین اهدافی است که هر فردی در طول زندگی خود به آن فکر می کند و برای آن تلاش می کند. موفقیت مالی برای افراد در موقعیت ها و موقعیت های مختلف متفاوت است و نمی توان تعریف کلی از آن ارائه داد.
به عنوان مثال، نمی توانیم بگوییم که اگر درآمد ماهانه شما “n میلیون دلار” باشد، فرد ثروتمندی خواهید بود و به موفقیت های مالی زیادی دست یافته اید.

برای رسیدن به موفقیت مالی و اقتصادی باید راه درست را انتخاب کنید و برای رسیدن به آن سخت تلاش کنید، بدون شک هیچ فرد ثروتمندی یک شبه به این میزان ثروت دست پیدا نکرده است.

امروز تصمیم گرفتیم رازهای موفقیت مالی در زندگی عزیزم بزار توضیح بدم توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با یادگیری راز موفقیت مالی و طی مسیر صحیح بتوانید به موفقیت های اقتصادی و مالی چشمگیری در زندگی دست پیدا کنید.

راز موفقیت مالی

برای رسیدن به موفقیت های مالی بزرگ باید در رفتار و عادات افراد ثروتمند دقت کرد و تمام نکات مثبت و یا حتی منفی رفتاری و اخلاقی آنها را شناسایی کرد.
سپس باید از تجربیات مثبت این افراد درس بگیرید و از آنها برای موفقیت مالی خود استفاده کنید. عادات مالی ثروتمندان در واقع عبارتند از راز موفق باشید از نظر اقتصادی آنها هستند. این عادات به شرح زیر است.

14 عادت ضروری برای موفقیت مالی

بدون شک با مطالعه دقیق این عادات مالی و اجرای آن ها می توانید به موفقیت های مالی بزرگی نیز دست پیدا کنید. عادات مالی مهم برای موفقیت مالی عبارتند از:

1. ثبت هزینه های خود.

موفقیت مالی بزرگ زمانی اتفاق می افتد که بتوانید پس انداز کنید و اول از همه برای اینکه بتوانید مقداری سرمایه پس انداز کنید باید هزینه های خود را پیگیری کنید. پس بهتر است یک دفترچه بردارید و خریدهای روزانه خود را ثبت کنید.

برای این منظور می توانید از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلفی مانند اکسل استفاده کنید. تمام درآمدها و هزینه های خود را دسته بندی و ثبت کنید تا هر ماه با بررسی این هزینه ها بتوانید به نیازهای ثانویه خود پی ببرید تا اگر نیازی به خرید نداشتید از ماه بعد در هزینه های مربوطه صرفه جویی کنید.

2. به نیازهای خود توجه کنید.

توجه به ملزومات زندگی به شما این امکان را می دهد که با برنامه ریزی دقیق و بخش قابل توجهی از درآمد خود پیش بروید صرفه جویی در انجام دادن. در ابتدا ممکن است فکر کنید که توجه به نیازها اصلا راه حل مناسبی نیست و اعضای خانواده همیشه نیازهایی دارند که هرگز تمام نمی شوند.
اگر این طرز فکر شماست به ادامه گفتگوی ما توجه کنید. تصور کنید که یک جلسه ماهانه با خانواده خود داشته باشید و در مورد نیازهای خود صحبت کنید.

در این جلسه همه خریدهای مورد نیاز خود را ارائه می کنند. اگر به همین منوال ادامه دهید درست ترین تصمیم ها را برای خرید کالاهای مورد نیاز خانواده می گیرید و مثلا با خرید یک جفت کفش مرغوب وسط ماه دیگر مجبور به خرید نخواهید بود. . بنابراین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت برای خانواده خود تعیین کنید و نیازهای خود را برای رسیدن به آن اهداف مدیریت کنید.

3. موفقیت مالی با پرداخت سریع و به موقع تعهدات.

بدون شک با وجود اینکه بدهکار هستید، نمی توانید پس انداز کنید و به موفقیت های مالی بزرگی دست یابید. توصیه می کنیم فهرست دقیقی از تعهدات خود تهیه کنید و در ابتدای ماه مبلغ مشخصی را برای پرداخت آنها کنار بگذارید. با پرداخت بدهی ها و کاهش آنها فرصت خوبی برای پس انداز خواهید داشت.

4. به هیچ وجه به پس انداز خود دست نزنید.

افراد ثروتمند و موفق هرگز از حساب های پس انداز خود استفاده نمی کنند. آنها معمولا پس انداز خود را در یک حساب جداگانه یا در یک مکان خاص قرار می دهند تا مجبور نباشند از آن استفاده کنند.
برای این منظور می توانید بر پس انداز خود نیز کنترل شدیدی داشته باشید، مثلاً در گذشته از قلک برای پس انداز استفاده می کردند که ایده خوبی است. بهتر نیست یک بار امتحان کنید؟

5. موفقیت مالی با هدف قرار دادن پس انداز.

افراد موفق برای پس انداز خود هدفی تعیین می کنند و برای آن تلاش می کنند، این افراد همیشه سعی می کنند پس انداز ماهانه خود را افزایش دهند نه مقدار ثابتی.
برای رسیدن به موفقیت های مالی بزرگ در زندگی، باید کمال گرا نیز باشید و سعی کنید پس انداز خود را افزایش دهید.

6. موفقیت مالی با بودجه ریزی;

لیستی از کارها و هزینه هایی که باید انجام دهید تهیه کنید و برای هر یک از این کارها بودجه مشخصی در نظر بگیرید با این کار در دراز مدت شاهد نتایج مطلوبی در زمینه موفقیت مالی خواهید بود.

همیشه از نظم و انضباط پیروی کنید تا برای کار و هزینه های خود برنامه ریزی کنید تا گام های ثابتی به سمت موفقیت بردارید.

7. از بین بردن هزینه های غیر ضروری;

افراد ثروتمند همیشه هزینه های اضافی خود را به حداقل می رساند و می توان گفت اصلا مصرف کننده نیستند. آنها با ارزیابی هزینه های ماهانه خود اقلام و هزینه های غیر ضروری را کاهش و حذف می کنند.

8. صرفه جویی کلید موفقیت است.

افراد ثروتمند از هزینه های تجملی و غیر ضروری خوششان نمی آید. برای رسیدن به موفقیت مالی می دانند که باید هزینه های اضافی را به حداقل برسانند و به جای هزینه های اضافی، ثروت و پول خود را برای آینده پس انداز و سرمایه گذاری کنند.

9. موفقیت مالی با صبر و امید;

یکی از مهمترین رازهای موفقیت مالی صبر و امید است. صبر و امید دو عامل مهمی هستند که شما را به موفقیت مالی بزرگ می رساند.

اگر تاریخ افراد مشهور و دنیای موفق اگر نگاه کنیم می بینیم که عجله نداشتند و همیشه نگاه مثبتی به کارشان داشتند.
افراد ثروتمند می دانند که برای رسیدن به ثروت و موفقیت های مالی بزرگ با چالش های سختی روبرو می شوند و خود را برای این دوران سخت و دشوار آماده می کنند.

10. اشتباهات گذشته، درس هایی برای موفقیت.

هر فردی ممکن است در زمینه کاری خود اشتباه کند، مثلا در زمینه اشتباه سرمایه گذاری ها کند یا ناموفق در یک پروژه
افراد موفق از اشتباهات خود درس می گیرند و از آنها به عنوان تجربه استفاده می کنند. آنها معمولاً به دنبال مشاوران و همکاران حرفه ای در زمینه شغلی خود می گردند تا با یک استراتژی دقیق و صحیح برای پیشرفت مالی خود کار کنند.

11. با خود صادق باشید.

زمانی که شروع به کار می کنید و هدف شما ایجاد ثروت در این زمینه است، باید با خودتان صادق باشید. مثلاً در ابتدا نباید آرمان گرا باشید و اهداف بسیار بزرگی در سر داشته باشید.

برای شروع موفقیت آمیز، باید گام های کوچک اما پیوسته بردارید و در درازمدت با پشتکار خود به موفقیت های بزرگ تری دست پیدا کنید. موفقیت مالی درست مانند رسیدن به قله است و برای رسیدن به آن قله باید تمام راه را طی کرد.

12. بدون عذر;

افراد ثروتمند موفق شروع به توجیه اشتباهات خود نمی کنند و هرگز به این دلایل برای کارفرمایان خود بهانه ای برای همکاری با آنها نمی آورند. موفق باشید ادامه نده. آنها فوق العاده انسانی هستند مسئوليت و برای رسیدن به موفقیت مالی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

13. موفقیت مالی با تغییر طرز تفکر;

برای رسیدن به موفقیت مالی در زندگی باید عادات غلط و طرز فکر نادر خود را اصلاح کنید مثلا افراد موفق و ثروتمند خود و عملکردشان را با دیگران مقایسه نمی کنند و تحت تاثیر چشم و هم چشمی قرار نمی گیرند. فرصتی برای پس انداز و پیشرفت مالی دارند.

14. داشتن هوش مالی;

من دارم هوش مالی این یکی از مهمترین نکاتی است که منجر به موفقیت مالی بزرگ می شود. فردی که از هوش مالی خوبی برخوردار است به خوبی می داند در چه زمینه هایی سرمایه گذاری کند که سود او چند برابر می شود و به سوددهی و پیشرفت مالی خوبی می رسد.

مواردی که بیان کردیم و شرح دادیم عادات و رازهایی است که افراد موفق را در مسیر درست موفقیت و ثروت قرار می دهد. همچنین می توانید این عادات را در خود تقویت کنید و قدمی قاطع در راه موفقیت بردارید. همچنین برای رسیدن به موفقیت مالی باید از مواردی اجتناب کرد.

در زیر می خواهیم به شما بگوییم که افراد ثروتمند و موفق چه زمانی دست از کار می کشند و سعی می کنند هرگز این کارها را انجام ندهند.

اجتناب از اشتباهات مالی برای رسیدن به موفقیت مالی

1- هدر ندادن پول

اگر به گذشته افراد ثروتمند و موفق نگاه کنید، متوجه می شوید که آنها پنجاه درصد یا بیش از نیمی از درآمد خود را پس انداز کرده اند، بنابراین این افراد پولی برای خرج کردن نداشتند.

برای به حداقل رساندن هزینه ها می توانید راه های مختلفی را انتخاب کنید، به عنوان مثال می توانید خریدهای خود را در پایان فصل به حراجی ها موکول کنید یا از فروشگاه هایی که طرح تخفیف دارند خرید کنید.

2- عدم تمرکز بر قیمت;

افراد موفق همیشه به ارزش کالاها و خدمات توجه می کنند نه قیمت آنها. به عنوان مثال، وقتی می خواهند برای راه اندازی خود تجهیزات تهیه کنند، سراغ تجهیزات بی کیفیت و ارزان نمی روند، زیرا به خوبی می دانند که در آینده باید دوباره هزینه کنند و تجهیزات باکیفیت عمر طولانی تری دارند. ، بنابراین هرگز کیفیت را فدا نمی کنند. آنها قدردانی نمی کنند.

3- پول خرج نکردن;

مردم معمولاً وسوسه می شوند که هنگام خرید از پول خود استفاده کنند. افرادی که به دنبال موفقیت مالی هستند به هیچ وجه این عادت را ندارند و معمولا پول خود را به حساب بانکی خود واریز می کنند تا وسوسه خرج نشوند.

4- نارضایتی از رکود درآمد;

اگر به درآمد سرانه افراد ثروتمند دقت کنید، متوجه می شوید که درآمد آنها همیشه ثابت نیست و تمایل به افزایش دارد. افراد ثروتمند به حقوق ثابت راضی نیستند و برای افزایش حقوق و درآمد خود دست به هر کاری می زنند.

برای این منظور توصیه می کنیم هدف گذاری کنید، مثلاً درآمد ماهیانه خود را نسبت به قبل چند درصد افزایش دهید، از این طریق شاهد پیشرفت خود خواهید بود.

5- موفقیت مالی بدون ریسک

ثروتمندان معمولا ریسک نمی کنند و همه شرایط سرمایه گذاری را در نظر می گیرند تا نتیجه تلاش خود را در کار درست سرمایه گذاری کنند تا نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد.

افراد موفق همیشه از تجربیات یا شکست های موفق دیگران در جهت رشد خود استفاده می کنند و تجربیات اشتباه و پرخطر خود را کنار می گذارند.

دستیابی به موفقیت مالی با مطالعه و تلاش

کارلب برای شما عزیزان چند کتاب می آورد. با خواندن این کتاب ها می توانید اهداف اهداف بلندمدت خود را با روش های صحیح دنبال کنید تا به موفقیت مالی بزرگ برسید.

1. اثر هنری ترکیبی از “دارن هاردی”

2. ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج ساموئل کلاسون

3. رازهای ذهن میلیونر اثر تی هارو ایکر

4. Money Is The Game Leader اثر آنتونی رابینز

5. این در مورد پول “باب پروکتور” نیست

6. فکر کنید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

7. پدر پولدار و پدر فقیر اثر رابرت کیوساکی

با مطالعه این کتاب های انگیزشی و همچنین مقالات توسعه فردی در وبلاگ Carlib، می توانید دانش خود را در مورد موفقیت مالی گسترش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *