پرش به محتوا
خانه » 10 راه برای خروج از منطقه راحتی و غلبه بر ترس

10 راه برای خروج از منطقه راحتی و غلبه بر ترس


توانایی ریسک کردن با خارج شدن از منطقه آسایش، راه اصلی رشد ماست. اما ما اغلب از برداشتن اولین قدم می ترسیم.

در حقیقت، میل به مناطق امن واقعاً مربوط به راحتی نیست، بلکه در مورد ترس هستند. زنجیر ترس را بشکنید تا به بیرون بروید. هنگامی که این کار را انجام دادید، یاد خواهید گرفت که از فرآیند ریسک کردن و رشد در این فرآیند لذت ببرید.

در این مطلب ۱۰ راه وجود دارد که به شما کمک می کند از منطقه راحتی خود خارج شوید و به موفقیت نزدیکتر شوید.

  1. از آنچه خارج از منطقه امن شماست آگاه شوید

کارهایی که فکر می کنید ارزش انجام دادن دارند، اما به دلیل احتمال ناامیدی یا شکست، از انجام دادن خودتان می ترسید چیست؟

یک دایره بکشید و آن موارد را خارج از دایره یادداشت کنید. این فرآیند نه تنها به شما این امکان را می دهد که ناراحتی های خود را به وضوح شناسایی کنید، بلکه راحتی های خود را نیز تشخیص دهید. وسایل راحتی شناسایی شده را در داخل دایره بنویسید.

  1. در مورد آنچه که قصد دارید بر آن غلبه کنید، شفاف باشید

لیستی از موارد غیرمطلوب را در نظر بگیرید و عمیق تر بروید. به یاد داشته باشید، احساس اولیه ای که می خواهید بر آن غلبه کنید ترس است.

چگونه این ترس به طور منحصر به فرد در هر موقعیت اعمال می شود؟ خیلی واضح و شفاف نگاه کنید.

آیا از نزدیک شدن به مردم و معرفی خود در موقعیت های اجتماعی می ترسید؟ آیا به این دلیل است که نسبت به صدای خود احساس ناامنی می کنید؟ آیا نسبت به ظاهر خود احساس ناامنی می کنید؟ آیا از نادیده گرفته شدن می ترسید؟

  1. با ناراحتی کنار بیایید

یکی از راه‌ های خارج شدن از منطقه راحتی، گسترش واقعی آن است. برای جلوگیری از فرار از ناراحتی، آن را هدف قرار دهید.

بیایید به موضوع ملاقات با افراد در محیط های اجتماعی بمانیم. اگر هنگام صحبت با کسی که به تازگی ملاقات کرده ‌اید، کمی احساس وحشت می ‌کنید، سعی کنید قبل از اینکه به آرامش برسید، کمی بیشتر از حد معمول با او بمانید. اگر به اندازه کافی طولانی بمانید و به اندازه کافی تمرین کنید، می توانید بهتر و زودتر با شرایط کنار بیایید.

  1. شکست را به عنوان یک معلم ببینید

بسیاری از ما آنقدر از شکست می ترسیم که ترجیح می دهیم هیچ کاری انجام دهیم تا به رویاهای خود ضربه بزنیم.

با شکست به عنوان یک معلم برخورد کنید. از تجربه چه چیزی یاد گرفتید؟ چگونه می توانید این درس را به ماجراجویی بعدی خود ببرید تا شانس موفقیت خود را در آن جا بیشتر از قبل افزایش دهید؟

بسیاری از افراد بسیار موفق قبل از موفقیت بارها طعم شکست را تجربه کرده اند.

  1. قدم های کوچک بردارید

سعی نکنید از منطقه امن خود بیرون بپرید، احتمالا گیج خواهید شد و دوباره به داخل منطقه امن خود بر می گردید.

گام های کوچکی به سمت ترسی که می خواهید بر آن غلبه کنید بردارید. اگر می خواهید سخنرانی عمومی انجام دهید، با استفاده از هر فرصتی برای صحبت با گروه های کوچکی از مردم شروع کنید. حتی می توانید با خانواده و دوستان تمرین کنید.

  1. با ریسک پذیران معاشرت کنید

هیچ جایگزینی برای این مرحله وجود ندارد. اگر می‌ خواهید در کاری بهتر شوید، باید با افرادی که کاری را که شما می‌ خواهید انجام می ‌دهند معاشرت کنید و از آنها تقلید کنید. تقریباً به ناچار تأثیر آنها بر رفتار شما تأثیر می گذارد.

  1. وقتی می خواهید بهانه بیاورید با خود صادق باشید

نگویید «اوه، من فقط در حال حاضر وقت این کار را ندارم.» در عوض، صادق باشید و بگویید «من از انجام این کار می ترسم.»

بهانه نیاورید، فقط با خودتان صادق باشید. شما در مکان بهتری برای رویارویی با چیزی که واقعاً شما را آزار می دهد خواهید بود و شانس خود را برای حرکت رو به جلو افزایش می دهید.

  1. مشخص کنید خروج از خانه چه سودی برای شما خواهد داشت

توانایی درگیر شدن در سخنرانی عمومی چه کمکی به رشد شخصی و حرفه ای شما خواهد کرد؟ این فواید بالقوه را به عنوان انگیزه ای برای از بین بردن ترس در نظر داشته باشید.

  1. خودتان را خیلی جدی نگیرید

یاد بگیرید وقتی اشتباه می کنید به خودتان بخندید. ریسک پذیری ناگزیر مستلزم شکست و ناکامی هایی است که گاهی اوقات شما را در نظر دیگران احمق نشان می دهد. سعی کنید وقتی دیگران شما را مسخره می کنند شما هم سخت نگیرید و از جنبه شوخی و خنده به آن نگاه کنید.

  1. روی سرگرمی تمرکز کنید

از روند خارج شدن از مرزهای امن خود لذت ببرید. از کشف چیزهایی در مورد خودتان که ممکن است قبلاً از آنها مطلع نبودید لذت ببرید.

سخن نهایی

خارج شدن از منطقه امن در ابتدا واقعاً ترسناک به نظر می رسد. اما همانطور که گفتم، نیازی نیست که به یکباره از منطقه امن خود بپرید، می توانید به تدریج قدم های کوچک بردارید.

همانطور که به آرامی از منطقه امن خود عبور می کنید، بیشتر و بیشتر در مورد چیزهای جدیدی که برای شما خطرناک به نظر می رسید، احساس راحتی می کنید.

اولین قدم را بردارید و مطمئن باشید که موفق خواهید شد!

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *