پرش به محتوا
خانه » 10 تکنیک خودیابی که به شما کمک می کند خودتان را پیدا کنید (قسمت اول)

10 تکنیک خودیابی که به شما کمک می کند خودتان را پیدا کنید (قسمت اول)


شاید در طول سال ها برخی تکنیک های خودآگاهی سعی کرده اید شاید از شغل خود ناامید شده اید یا در مورد شغل خود مطمئن نیستید، بنابراین یک سرگرمی جدید را امتحان کرده اید. در مقطعی از سفر، همه ما متعجبیم که واقعاً چه کسی هستیم.

با این حال، در گذشته ممکن است حواس شما پرت شده باشد و فراموش کرده باشید که به روند خودیابی ادامه دهید. زندگی شلوغ می شود و وقتی درگیر کارهایی می شویم که به ما علاقه ای ندارند یا روابطی که برای ما خوب نیستند، جوهر وجود خود را از دست می دهیم.

اما چرا خودشناسی مهم است؟ آیا واقعاً نیاز به صرف زمان برای آزمایش تکنیک های خودیابی دارید؟ خوب، تحقیقات نشان می دهد که ارتباط با خود واقعی شما به طور مستقیم با احساس شما از معنای زندگی مرتبط است.

احساس اینکه زندگی شما معنی دارد می تواند به شما کمک کند شادتر باشید، شغل موفق تری داشته باشید و سلامت کلی شما را بهبود بخشد.

نیازی به گفتن نیست که برقراری ارتباط با درون خود به شما درک بهتری از هدف زندگی شما می دهد. اما روند خودیابی آسان نیست. شما به تمرکز، تعهد و اراده برای عمل نیاز دارید.

چه از شغل خود راضی باشید و چه از زندگی کاملاً غرق شده باشید، هرگز زمان بدی برای امتحان برخی از تکنیک های خودیابی وجود ندارد. همه ما می توانیم از ارتباط بیشتر با خود واقعی خود بهره مند شویم. بیایید نگاهی بیندازیم به اینکه خودآگاهی چیست و چگونه می توانید شروع کنید.

خودشناسی چیست؟

خودشناسی فرآیند یادگیری بیشتر در مورد اینکه چه کسی هستید است تا بتوانید خود واقعی خود را بهتر بشناسید و درک کنید. شاید شما از قبل بدانید که ارزش های اصلی شما چیست و چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید. با این حال، خودشناسی بسیار عمیق تر از این کلمات است.

خودآگاهی برای درک و تنظیم احساسات، ویژگی های شخصیتی و رفتارهای شما حیاتی است. این به شما خودآگاهی بیشتر، توانایی تعیین اهداف بهتر و پتانسیل رشد شخصی بیشتر را می دهد.

خودشناسی مهم است زیرا به ما امکان می دهد به زندگی خود نگاه کنیم و عیب های خود را شناسایی کنیم.

آیا از شغل خود راضی هستید؟ آیا می خواهید سبک زندگی خود را تغییر دهید؟ سلامت جسمانی و سلامتی شما چگونه است؟ سلامت روان چطور؟ هنگامی که عناصر غیر ایده آل را شناسایی کردید، می توانید به پر کردن شکاف ها ادامه دهید.

همچنین شناخت خود به این معنی است که می توانید در تعیین اهدافی که برای شما مناسب است، دقت بیشتری داشته باشید. برای حرکت به سمت اهدافی که ارزش های شخصی شما را منعکس می کنند، نیازی به تکیه بر انگیزه های بیرونی نخواهید داشت. در نتیجه احتمال دستیابی به آنها بیشتر خواهد بود.

خودآگاهی یک فرآیند مداوم است. شما عقل خود را در گشت و گذار در شبکه های اجتماعی یا خرید لباس های جدید پیدا نمی کنید. سفر خودشناسی شما مقاومت و قدرت شما را آزمایش خواهد کرد. همچنین الهام بخش، معنادار و فرصتی عالی برای رشد خواهد بود.

10 تکنیکی برای خودشناسی

شاید قبلاً تصمیم گرفته اید وارد قلمرو خودیابی شوید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید: هیچ راه درستی برای این سفر وجود ندارد. سفر هر کس برای او منحصر به فرد است. اگر تکنیکی را پیدا کردید که برای شما مفید است اما برای دیگران نه، به این معنی نیست که آن را اشتباه انجام می دهید.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید