پرش به محتوا
خانه » 10 تکنیک خودیابی که به شما کمک می کند خودتان را پیدا کنید (قسمت دوم)

10 تکنیک خودیابی که به شما کمک می کند خودتان را پیدا کنید (قسمت دوم)

  • از


4 مرحله فرآیند خودشناسی

خودشناسی یک فرآیند مداوم است که همیشه یکسان نیست. با کشف بیشتر در مورد خود، رشد خواهید کرد و به تدریج شاهد تغییرات خواهید بود. نقطه شروع شما احتمالاً شبیه خط پایان نخواهد بود.

با گذراندن این فرآیند، ممکن است مراحل مختلفی را تجربه کنید. در طول هر مرحله، به یاد داشته باشید که مراقب خود باشید.

در اینجا چهار مرحله از فرآیند خودیابی و آنچه در طول هر مرحله تجربه خواهید کرد، آمده است:

  1. خودآگاهی
  2. آگاهی از علایق
  3. رویاها و آرزوها
  4. کشف شغلی

بیایید در مورد هر مرحله از فرآیند صحبت کنیم:

  1. خودآگاهی

این زمانی است که نیازها و ویژگی های شخصیتی مختلف، از جمله نقاط قوت و ضعف خود را درک می کنید. ممکن است در اینجا با شک و تردید به خود دست و پنجه نرم کنید، اما می توانید با کمی انعطاف بر آن غلبه کنید.

صادق بودن در مورد اینکه چه کسی هستید و چه می خواهید بسیار مهم است. چه زمانی در گذشته اشتباه کرده اید؟ چه واکنشی نشان دادید؟ مدلی هست؟

  1. آگاهی از علایق

به علایق خود توجه کنید. سرگرمی ها، علایق و علاقه های شما چیست؟ آیا چیزی مشترک وجود دارد؟ محدود کردن علایق شما هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای به شما کمک می کند.

شاید بهترین قسمت روز شما زمانی باشد که شروع به تهیه شام ​​می کنید یا اگر با همه دوستانتان یک مهمانی شام برگزار می کنید، انگشتانتان را روی هم می گذارید. آیا جنبه اجتماعی را دوست دارید؟ آیا آشپزخانه مکان امن شماست؟ این چه چیزی در مورد خودتان به شما می گوید؟

  1. رویاها و آرزوها

مطمئن شوید که زمان رویاپردازی را در برنامه خود قرار داده اید. شما در طول سفر خود شناسی شما کارهای زیادی در مورد آن انجام خواهید داد. هیچ محدودیتی برای تعداد رویاهایی که می توانید داشته باشید وجود ندارد. وقتی فهمیدید به چه چیزی علاقه دارید و برای شما چه معنایی دارد، می توانید آن را به زندگی خود اضافه کنید.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید