پرش به محتوا
خانه » گلچین تصاویر جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت در 2023

گلچین تصاویر جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت در 2023

  • از


همه چیز با افکار شما شروع می‌شود، وقتی که افکارتان را تغییر می‌دهید، کیفیت زندگی خود را دگرگون می‌کنید. (داستان زندگی دیوید بکام نمونه‌ای بارز از این اتفاق است). ما در این مقاله لیستی از بهترین جملات انگیزشی مثبت و انرژی بخش جهت شروع یک روز الهام بخش را برایتان انتخاب کرده‌ایم.

زندگی پر از پستی و بلندی است، پر از شادی‌ها‌، غم‌ها و کشمکش‌هایی که همیشه انعطاف‌پذیری و تاب‌وتوان شما را مورد آزمون قرار می‌دهد و شما را وادار به دست‌و‌پنجه نرم کردن با چالش‌های مختلف کرده و در هر چالش درسی تازه را به شما می‌آموزد تا در مسیر رسیدن به اهداف‌تان و صعود به سوی موفقیت به فردی قوی‌تر تبدیل شوید.

در این چالش‌ها نوع نگاه و احساسی که نسبت به خودتان و زندگی‌تان دارید، تا حد زیادی هر چیزی که در آینده برایتان روی می‌دهد را تعیین می‌کند. عبارات تاکیدی مثبت روشی عالی برای ساختن باورهای جدید در ذهن شماست. پیشنهاد می‌کنیم مقاله “جملات تاکیدی مثبت جذب ثروت و عشق که هر روز باید تکرار کنید” را حتما بخوانید.

چالش‌ها هدایایی هستند که ما را مجبور می‌کنند تا به دنبال فرصت‌های تازه برای یادگیری بگردیم. در برابر چالش‌ها مقاومت نکنید، فقط راهی جدید برای ادامه دادن پیدا کنید. “اپرا وینفری”

بسیاری از افراد وقت و انرژی‌شان را هدر می‌دهند تا با واقعیت مسئله‌ای که برایشان پیش آمده مقابله کنند. در برابر شرایط سخت مقاومت نکنید زیرا به احتمال زیاد در این شرایط چیزی برای آموزش دادن به شما و کمک به رشدتان وجود دارد.

چالش‌ها می‌توانند دشوار و ترسناک باشند، اما فرصت‌هایی برای رشد و یادگیری هستند. چالش‌ها می‌توانند شما را مجبور کنند که از روش‌های قدیمی خود دست بردارید و روش‌های جدیدی را امتحان کنید. اگر چالش‌ها را به عنوان فرصت‌هایی برای رشد ببینید، می‌توانید از آن‌ها برای تبدیل شدن به فردی بهتر استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر در شغل خود با چالشی روبرو هستید، می‌توانید از آن برای یادگیری مهارت‌های جدید یا توسعه مهارت‌های مدیریتی خود استفاده کنید.

اگر در رابطه خود با چالشی روبرو هستید، می‌توانید از آن برای بهبود مهارت‌های ارتباطی خود یا ایجاد اعتماد بیشتر با شریک زندگی‌تان استفاده کنید.

اگر با چالشی در مورد سلامتی خود روبرو هستید، می‌توانید از آن برای ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی خود یا یادگیری راه‌های جدیدی برای مدیریت بیماری خود استفاده کنید.

در اینجا می‌خواهم چند راهکار ساده برای تبدیل چالش‌ها به فرصت رو برای شما بنویسم:

  1. به چالش‌ها به عنوان فرصت‌های جدید یادگیری نگاه کنید. چالش‌ها می‌توانند فرصت‌هایی برای یادگیری در مورد خودمان و توانایی‌هایمان باشند. همچنین می‌توانند به ما کمک کنند تا مهارت‌های جدیدی بیاموزیم و انعطاف‌پذیرتر شویم.
  2. با چالش‌ها روبرو شوید. فرار کردن از چالش‌ها آن‌ها‌ را از بین نمی‌برد. در واقع، آن‌ها را بدتر می‌کند. در عوض، با چالش‌ها روبرو شوید و آن‌ها را به عنوان فرصتی برای رشد خودتان ببینید.
  3. از دیگران کمک بگیرید. اگر با چالشی روبرو شدید، از دیگران کمک بگیرید. دوستان، خانواده، همکاران یا مشاوران می‌توانند به شما کمک کنند تا بر چالش‌ها غلبه کرده و رشد کنید.
  4. صبر داشته باشید. رشد و یادگیری زمان می‌برد. اگر فورا نتیجه‌ای ندیدید ناامید نشوید. فقط به تلاشتان ادامه دهید و در نهایت به اهداف خود خواهید رسید.

بنابراین از این پس سعی کنید:

  • چالش‌ها را به عنوان فرصتی برای خلاقیت ببینید. چالش‌ها می‌توانند منبع خلاقیت باشند و به شما یاری رسانده تا راه‌های جدیدی برای دیدن جهان و حل مسائل زندگی‌تان پیدا کنید.
  • چالش‌ها را به عنوان فرصتی برای ارتباط با دیگران ببینید. چالش‌ها می‌توانند شما را به دیگران نزدیک‌تر کنند و به شما کمک نموده تا درک عمیق‌تری از تجربیات دیگران پیدا کنید و روابط قوی‌تری بسازید.
  • چالش‌ها را به عنوان فرصتی برای ساختن زندگی بهتر ببینید. چالش‌ها می‌توانند شما را به سمت زندگی بهتر هدایت کنند و به شما کمک کرده تا ارزش‌های خود را دوباره ارزیابی نموده و تغییرات مثبتی را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

اگر صدایی در درونتان می‌گوید: نمی‌توانید نقاشی کنید، حتما نقاشی کنید، سپس آن صدا خاموش می‌شود. “وینسنت وَن گوگ”

هر گاه در زندگی با چالشی مواجه می‌شوید غالبا یک صدای منفی درونی به شما می‌گوید که “نمی‌توانید آن کار را انجام دهید”، اما شما این صدا را نادیده بگیرید و کاری که لازم است را با تمام وجود انجام دهید.

با این عمل به تدریج آن صدا ساکت شده و اعتماد به نفس‌تان افزایش می‌یابد و نهایتا به هدف خود نزدیکتر می‌شوید.

رویاهای ما می‌توانند به حقیقت بپیوندند، اگر ما شجاعت دنبال کردن آن‌ها را داشته باشیم. “والت دیزنی”

به جای اینکه رویاهایت را برای دیگران تعریف کنی، رویاهایت را به دیگران نشان بده.

زمان دارایی ارزشمندی است که نمی توان از خرج شدندش جلوگیری کرد، فقط می‌توان آن را با تبدیل به مهارت و تجربه، پس انداز کرد.

بدترین نوع اتلاف وقت انجام عالی کاری است که اصلا نیازی به انجام آن نیست. “برایان تریسی”

با ارزش‌ترین دارایی ما توانایی کسب درآمد است نه آن پولی که به دست می‌آوریم. توانایی از دست نمی‌رود اما پول و ثروت ممکن است بارها از دست برود. “ برایان تریسی ”

شاید امروز همان روزی است که باید برای هدف بزرگت قدمی حتی کوچک برداری. پس همین امروز شروع کن.

همیشـه در برنامه‌ریزی کارها از کارهای سخت شروع کن. کارهای آسان خود به خود انجام می‌شوند. “برایان تریسی”

یادت باشه بهترین دوستت تصویرهای ذهنی خوبت از خودت و اهدافته. پس اگه می‌خوای به اهدافت برسی، خودت رو دوست داشته باش و به خودت و خواسته‌هات احترام بذار.

شما نمی‌توانید ذهن خود را با افکار و اخبار هراس‌آور و فقرآفرین تغذیه کنید و انتظار داشته باشید به زندگی سرشار از فراوانی و ثروت دست پیدا کنید. بابا اینقدر اخبار BBC و 20:30 را نگاه نکنید.

انسان راستین همواره جهان و هستی را غنی تر می کند و از خود چیزی به هستی می بخشد. “اشو”

برای چیزی که پنج سـال دیگر ارزشی ندارد بیشـتر از پنج دقیقه غصه نخور.

آدم‌های موفق، همیشه به دنبال فرصت‌هایی برای کمک به دیگران هستند، افراد ناموفق همیشه می‌پرسند : این کار، چه سودی برای من دارد؟ “برایان تریسی”

مکث کن، نفس بکش، اگر باید گریه کنی اینکارو بکن، ولی هیچ وقت نا امید نشو و به راهت ادامه بده.

از جدال با کسی که قدردان محبت‌های تو نیست بپرهیز اینکه تصور کنی روزی میتوانی او را متوجه اشتباهش سازی درست مثل آب کردن کوه یخ با “ها” است. چاره‌ای نیست! باران هم باشی برای کاسه‌‌های وارونه کاری نمیشه کرد. “حسین الهی قمشه‌ای”

بهترین راه به دست آوردن اعتماد به نفس، انجام کارهایی اسـت که از آن‌ها می‌ترسم.

مسئولیت زندگی‌ات رو بپذیر تا بتونی اون رو هدایت کنی. هیچ کسی جز خودت نمی‌دونه کجا می‌خوای بری!

آرامش از درون به بیرون تجلی خواهد یافت، هیچ‌ کس نمی‌تواند آن را به تو یاد دهد، هیچ کس نمی‌تواند آن را به تو ببخشد، هیچ کس نمی‌تواند آن را از تو بگیرد. آرامش را تنها در خودت جستجو کن، نه در جهان اطرافت.

ذهن یعنی گذشته، ذهن همیشه مرده است. چیزی نیست جز انباشتگی خاطرات بر روی هم. گرد و غبار چگونه می‌تواند روشن و درخشان باشد؟ “اشو”

موفقیت یعنی به‌دست آوردن چیزی که می‌خواهید، خوشبختی یعنی لذت‌بردن از داشته‌ها.

‏خودت را بپذیر، هر چه که هستی حتی اگر نقصی هم داری آن را بپذیر، تنها در این حالت قادری دست از جنگ با خودت برداری و آسوده باشی. “اشو”

‏صلح از درون شما آغاز می‌شود. در بیرون به دنبالش نباشید. “بودا”

یک چشم‌انداز روشن همراه با برنامه‌ای مشخص، احساسِ فوق‌العادۀ اعتماد به نفس و قدرت فردی را در شما ایجاد می‌کند.

انسان مانند رودخانه است هر چه عمیق‌تر باشد آرام‌تر و متواضع‌تر است.

‏موفقیت یک قدم بزرگ در آینده دور نیست بلکه یک قدم کوچک است که در همین لحظه برمی‌دارید.

اگر جاده‌ای پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود، به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی‌رسد.

نمی‌توان به نام خدا نفرت ورزید، نمی‌توان به نام خدا شکنجه داد، نمی‌توان به نام خدا کشت، به نام خدا فقط می‌توان عشق ورزید.

راز موفقیت در این است که کل انرژی‌تان را صرف ساختن عادت جدید کنید، نه صرف جنگیدن با عادات قدیمی.

مشکل شما ایده‌ها نیست. مشکل شما کاری نکردن برای آنهاست.

‏انسان متمدن آن کسی است که در تنهایی احساس تنهایی نکند، مردم هیچ چیز به ما نمی‌دهند که ما خودمان از بدست آوردنش عاجز باشیم! “فروغ فرخزاد”

یادگيری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه‌ای اسـت که در آن فعالیت می‌کنید، هر روز چیز جدیدی بیاموزید.

تنها در لغت‌نامه است که پیروزی قبل از عمل می‌آید. بخاطر اینکه در حروف الفبا “پ” قبل از “ع” است.

اگر می‌خواهید که یک کار ساده، بسیار سخت به نظر برسد، انجام آن را مرتب بـه تاخير بيندازید!

موفقیت تکرار لجوجانه‌ی کارهای ساده است. مثل روزی 5 دقیقه کتاب خواندن یا مثل روزی 10 دقیقه ورزش کردن و… .

اصیل بودن یعنی واقعی بودن خنده‌هایت، گریه‌هایت، نفرتت و عشقت و همه زندگی‌ات باید واقعی باشد تا اصیل باشی. “اشو”

بهترين راه برای شاد بودن این است کـه نعمت‌هايتان را بشماريد، نه پول‌هايتان را.

اگر زندگی پیش‌بینی‌پذیر می‌بود، مکانیکی می‌شـد. زندگی پیش‌بینی‌پذیر نیست، همیشه با شگفتی همراه است و تو هر قدر هشیارتر باشی با شگفتی بیشتری روبرو می‌شوی. “اشو”

اگر ذهن خود را کنترل کنی، می‌توانی هر چیزی که می‌خواهی باشی و هر کاری که می‌خواهی انجام دهی. “جو ویتالی”

زمانی که تسلیم باشی؛ تمام هستی از تو حمایت می‌کند هیچ چیز با تو مخالف نخواهد بود، زیرا تو با هیچ چیز مخالف نیستی.

در گذشته نمانید، در رویای آینده سیر نکنید. تمرکز ذهنی خودتان را روی لحظه حال بگذارید. “بودا”

می‌دانی گاهی باید حتی بی‌دلیل شاد باشی گاهی باید در هجوم مشکلات آرام‌ترین فرد زمین باشی. امید همیشه هست و سختی، بخشی گذرا از زندگی. پس امیدت فقط به خدا باشه.

زمانی که نقص‌هات رو پذیرفتی دیگه کسی نمی‌تونه ازشون علیه تو استفاده کنه!

قبل از خواب دیگران را ببخش چون من قبل از اینکه بیدار شوی تو را می بخشم و آن‌هایی که به بیداری من اعتماد دارند، راحت‌تر می خوابند. “خدا”

آنقدر تمرین کنید وجود و افکارتان از آنچه باعث شادی‌تان می‌گردد پُر شود تا به شادی معتاد شوید. شادی تنها دارویی است که عوارض جانبی ندارد!

نهنـگ یونس را نخورد، کارد اسماعیل را نکشت، آتش ابراهیم را نسوزاند، دریا موسی را غرق نکرد. آری اگر او بخواهد همه چیز ممکـن است، پس ناامید نباش.

زندگی یک مسابقه و رقابت نیست، پس دلیلی هم برای مقایسه خودت با دیگران وجود ندارد. “دیپاک چوپرا”

می‌توان ساده زندگی کرد، سـاده زیست و از شادی‌های کوچک لذت برد. فقط کافی‌ست باور داشته باشیم لذت شادی در داشتن چیزهای بزرگ نیست.

گذشته هایت را ببخش زیرا آنان همچون کفش‌های کودکی‌ات نه تنها برایت کوچکند بلکه تو را از گام برداشتن‌های بلند باز می‌دارند!

همه اشتباهات از ذهن نشأت می‌گیرد. اگر ذهن شما تغییر کند آیا اشتباهی باقی می‌ماند؟ “بودا”

هر تجربه زندگی ضرورتی قطعی داشته است، تا تو را به مرتبه بعدی و بعدی و تا لحظه حال برساند.

اگر برای چیزی که می‌خواهی نمی‌جـنگی، پس برای چیزی که از دسـت می‌دهی گریه نکن.

اگر بتوانی دیگری را همانطور که هست، بپذیری و هنوز عاشقش باشی، عشق تو واقعی است.

آن‌قدر به خودت اعتماد داشته باش که از کسانی که آزارت می‌دهند به راحتی بتوانی دل بکنی، گاهی بعضی‌ها کارشان فقط چیدن بال آرزوهای شماست.

به دنیا انرژی مثبت بده، از راه‌هایى که تصورش را هم نمی‌کنى به سمت خودت باز خواهد گشت.

وقتی آنچه را می خواستی بدست نیاوردی افسرده و ناامید نشو. توکل کن، چرا که خداوند در فکر بخشیدن چیزهای بهتری به توست.

بزرگترین عادت ما صحبت در مورد مشکلاتمان است، عادت را بشکن، در مورد خوشی‌هایت صحبت کن.

شادی فقط از “خودت” ریشه می‌گیرد، نه با روابطتت، نه با شغلت، نه با پول نمی‌توانی شاد باشی، فقط با خودت. “وین دایر”

از خودت بپرس: امروز چه کارهایی انجام می‌دهم تا به هدفی که فردا می‌خواهم به آن برسم نزدیکتر شوم؟

ثروتمند نیستید تا زمانی‌که چیزی داشته باشید که پول قادر به خریدنش نباشد.

تنها محدودیت‌های شما، محدودیت‌هایی است که به آن اعتقاد دارید.

معجزه‌ها درونی هستند، به درون خویش سفر کن تا جادوی زندگی خود را خلق کنی.

تو در پیوند با تمام انسانهایی، رقابتی میان بهتر یا بدتر بودن از دیگران در کار نیست.

تصمیم بگیر که عاشق زیباترین، جالب‌ترین و باارزش‌ترین فردی که می‌شناسی شوی، یعنی خودت!

زندگی یعنی آموختن صلح. صلح با دیگران نه، با خودت. “اشو”

در پایان سه چیز مهم است: چقدر دوست داشتی؟ چطور زندگی کردی؟ چقدر عمیق بودی؟ “بودا”

هرگز فرصتی را برای شاد کردن دیگران از دست ندهید، چرا که نخست خود شما از این کار سود می‌برید. “اشو”

وقتی می‌خواهید موفقیت خود را ارزیابی کنید، ببینید چه چیزی را از دست داده‌اید که آن را به دست آورده‌اید. “دالایی لاما”

مهم نیست که چقدر در جاده اشتباه پیـش رفته‌ای! همین الان دور بزن.

اگر می‌دانستید که باورهایتان چقدر قدرتمند هستند، حتی برای یک لحظه دیگر هم منفی فکر نمی‌کردید!

رویاهای خود را باور داشته باش، همه چیز امکان پذیر است. “یوسین بولت”

جهانی که برای خودمان ساخته ایم، نتیجه تفکراتمان است. نمی‌توان دنیا را بدون تغییر طرز فکرمان تغییر دهیم. “آلبرت انیشتین”

ما هر روز صبح متولد می‌شویم. کاری که امروز انجام می‌دهیم از همه چیز مهم‌تر است. “بودا”

هر چه به آن فکر کنید در آینده شما پدیدار خواهد شد. پس برای تغییر آینده‌‌تان، از تغییر ذهنتان شروع کنید. “وین دایر”

به طور مداوم به چیزهایی که می‌خواهید فکر کنید، نه چیزهایی که از آنها می‌ترسید. “برایان تریسی”

زمانی که افکار منفی سراغ تان می آیند، این‌‌که به آن‌ها توجه نکنید کافی نیست بلکه باید آن‌ها را بـا افکار مثبت جایگزین کنید. “جول اوستین”

بیرونتان را مرتب نکنید، درونتان را مرتب کنید و سپس خواهید دید که بیرونتان نیز مرتب خواهد شد. آشفتگی بیرونی، انعکاس آشفتگی درونتان است. “اشو”

اگر آموختن درباره‌ی خود، بر پايه‌ی گفته‌های ديگران باشد، ما درباره‌ی آنها چیز آموخته‌ایم و نه درباره‌ی خویش. “جیدو کریشنامورتی”

اگر عاشق یک گل هستی، نباید آن را بِکنی! چون گل از رشد کردن، باز می‌ماند و می‌میرد. بنابراین اگر عاشق گل هستی، باید اجازه دهی گل رشد کند. عشق مالکیت نیست، عشق ستایش و قدردانی‌ست. “اشو”

یک نفس عمیق بکشید و یادتان باشد که این لحظه تنها زمانی است که شما از داشتن آن اطمینان دارید. “اُپرا وینفری”

هدف، همواره از ما دور می‌شود، هر چه بـه پیشرفت‌های بزرگتری نائل آییم، بیشتر به بی‌ارزشی خود پی می‌بریم. شادمانی در تلاش نهفته اسـت نه در دستیابی به هدف. تلاشِ تمام و کمال، عین پیروزی است. “مهاتما گاندی”

تنها راه تغییر عادت‌ها، تکرار رفتارهای تازه است. “وین دایر”

زمانى كه خودمان را با تمام ويژگى‌هاى خوب و بدمان دوست بداريم، معجزه مى‌شود. از اين طريق، بى‌آنكه كلامى گفته باشيم، به ديگران مى‌آموزيم كه خودشان را تمام و كمال دوست بدارند. “دبی فورد”

هر آنچه در زندگی یک فرد وجود دارد خود او آن را خلق کرده‌است، که این امر با استفاده از توجه و انرژی و تمرکزی که روی هر چیزی می‌گذارد به وقـوع می‌پیوندد. “اِستر هیکس”

اجازه نده رفتار دیگران آرامش درونی‌ات را به‌هم بریزد. “دالایی لاما”

گذشته تنها در ذهن توست، اما آینده در دستان توست.

زندگی لحظهِ اکنون است و هیچ دکمه بازگشتی ندارد!

آگاهی همانند خورشید است. وقتی به چیزی می‌تابد، آن چیز شروع به تغییر می‌کند.

اگر شما واقعا خودتان را دوست داشته باشید، هرگز به دیگران آسیب نمی‌زنید.

دوستی نه در ازدحام روز گم می‌شود نه در سکوت شب، اگر گم شد هر چه هست دوستی نیست.

ﺧﺪﺍﯾﺎ اگر در این جهان کسی هست که تاب دیدن خوشبختی مرا ندارد، چنان خوشبختش کن که خوشبختی مرا از یاد ببرد.

رابطه‌ی تو با خودت، روند تمامِ روابط دیگه‌ات رو تعیین میکنه!

زندگی مثل یک فلوتِ، توو خالی و پُر از سوراخ! اما اگر درست باهاش کار کنی، برات آهنگ‌هایِ دلنوازی می‌زنه.

خوشبختی، رسیدن به خواسته‌ها نیست، استفاده از داشته‌هاست.

امید مثل نمکِ، غذا نیست ولی غذا رو خوشمزه میکنه.

از خدا بخواه، زیاد هم بخواه ولی به خواسته‌ات ایمان هم داشته باش.

زندگی ریموت نداره، پاشو خودت کانالِ زندگیتو عوض كن. همین امروز، همین حالا…

معنایی در زندگی نیست، معنا را باید خلق کرد.

خودمون رو با جمله: تا قسمت چه باشه گول نزنیم، قسمت اراده من و توست.

زندگی پیدا کردن خودت نیست. زندگی ساختن خودت است.

عملتو که تغییر بدی، احساست تغییر می‌کنه.

برای شروع نباید عالی باشی، اما برای عالی بودن باید شروع كنی.

دشمنان شما همه در درونِ خودتان هستند.

فقط باید به خدا پیله کرد زیرا فقط با او می‌توان پروانه شد.

بزرگترین دنیا آرام است، پس آرام باش تا بزرگترین باشی.

امروز روز توست لبخند بزن، لبخندت بخیر، هر روزت نوروز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *