پرش به محتوا
خانه » کاهش چک‌های برگشتی در شهریورماه/ چند نفر چک الکترونیک دارند؟

کاهش چک‌های برگشتی در شهریورماه/ چند نفر چک الکترونیک دارند؟


کسب و کار نیوز- براساس آمار چک‌های مبادله‌ای در شهریورماه سال ۱۴۰۲، بیش از ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۴۷۲۱ هزار میلیارد ریال مبادله‌ شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد، ۶.۹ درصد و از نظر مبلغ، ۴.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز، تازه‌ترین آمار چک‌های مبادله ای بانک مرکزی نشان میدهد که طی شهریورماه ۱۴۰۲، ۹۱.۴ درصد از کل چک‌های مبادله‌شده در سامانه چکاوک وصول شده است. این نسبت از نظر مبلغی نیز معادل ۸۷.۱ درصد است.

درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌شده در ماه قبل از آن (مرداد ماه سال ۱۴۰۲) به ترتیب معادل ۹۰.۹ درصد و ۸۶.۷ درصد بوده است.

* چه تعداد چک در شهریورماه برگشت خورد؟

در شهریورماه در کل کشور معادل ۶۴۱ هزار فقر چک به ارزشی حدود ۶۱۰ هزار میلیارد ریال برگشت داده شده است که نسبت به به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۱.۸ درصد و ۷.۱ درصد کاهش نشان میدهد.

در ماه مذکور از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله شده به ترتیب ۸.۶ درصد و ۱۲.۹ درصد برگشت داده شده است. درصد تعداد و مبلغ چک های برگشت داده شده در مردادماه امسال به ترتیب معادل ۹.۱ درصد و ۱۳.۳ درصد و در شهریورماه سال ۱۴۰۱ به ترتیب برابر با ۸.۲ درصد و ۱۰.۵ درصد بوده است.

* مشتریان چک الکترونیک به ۴۰ هزار نفر رسید

به گزارش تسنیم، آمارهای بانک مرکزی همچنین نشان میدهد، از آبان ماه سال ۱۴۰۱ که محصول چک الکترونیک معرفی شده تاکنون بیش از ۴۰ هزار مشتری اقدام به اخذ چک الکترونیک کرده‌اند.

همچنین بالغ بر ۱۴۰ هزار فقره چک الکترونیک تاکنون صادر شده که از این تعداد، ۸۸ درصد آن، سررسید و وصول شده و مابقی آن در گردش قرار گرفته و سررسید نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *