پرش به محتوا
خانه » کاهش فاصله تراز غیر نفتی بین

کاهش فاصله تراز غیر نفتی بین


کسب و کار نیوز- وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با همکاری کشور چین مقرر شد یک فرودگاه در تراز بین المللی و بسیار بزرگتر از مقیاس فرودگاه های موجود ساخته شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید احسان خاندوزی گفت: در سفر به شانگ های چین توافقات بسیار خوبی در حوزه اجتماعی و اقتصادی صورت گرفت به طوری که طبق توافق صورت گرفته با چینی ها مقرر شد یک فرودگاه در حد تراز بین المللی با همکاری کشور چین ساخته شود همچنین در حوزه مجموعه ورزشی مقرر شد که یک مجموعه ورزشی در حد استانداردهای بین المللی برای بازی های آسیایی مورد توافق قرار گرفت.

به گفته وزیر اقتصاد و دارایی با توجه به آنکه در حوزه حمل ونقل درون شهری بسیاری از متقاضیان از مدت زمان انتظار برای رسیدن اتوبوس گله مند بودند مقرر شد که طبق تفاهم با کشور چین تکنولوژی ساخت اتوبوس را در ایران وارد کرده و گام دوم در تحویل اتوبوس ها اجرایی شود تا زندگی مردم در این بخش روان تر شود.

او می گوید: قدم دوم در حوزه تواق ۲۵ ساله ایران و چین در سفر آقای مخبر به شانگ های رقم خود وبا توجه به آنکه تعداد زیادی از وزارت خانه هادر گیر بودند جلساتی از قبل برگزار شده و در این سفر اختلاف نظر ها رفع و خوشبختانه در همین دو روز سفر توافقات بسیار خوبی هم بین دولت ها و هم بین بخش های خصوصی انجام شد.

خاندوزی گفت: امیدواریم هم در حوزه بخش دولتی و هم بخش خصوصی دو کشور با جمع بندی قطعی و نهایی شدن پروژه ها در بخش های مختلف صنعتی کشاورزی در ماه‌های آینده با تحقق و عملیاتی شدن در بخش های مختلف اقتصادی شاهد اتفاقات روشن، ملموس و مبارک سرمایه گذاری در کشور باشیم.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: کم کردن فاصله تراز غیر نفتی بین ایران و چین نیز در این سفر بررسی شد؛ پیش از این ما به چین انرژی صادر می‌کردیم و محصولات تکنولوژی و صنعتی وارد میکردیم، طبق توافقات و سرمایه گذاری مشترک ایران از فرصت صادرات به چین و یا صادرات از ایران به کشورهای منطقه با فناوری‌هایی که اقتصاد چین به آنها دست یافته است بهره مند شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *