پرش به محتوا
خانه » چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

  • از


«شغلی را که دوست دارید انتخاب کنید و در اين صورت هرگز مجبور نخواهید شد یک روز در زندگی خود به اجبار کار کنید.»

ناشناس

دوست داشتن کاری که انجام می دهید احساس خوبی است.

برای یک ورزشکار، بیدار شدن در ساعات قبل از سحر برای شروع تمرینات خود همیشه سخت نیست. آنها هر روز از رختخواب بیرون می آیند زیرا عاشق کاری هستند که انجام می دهند. زمانی که وارد سالن بدنسازی می شوند، وارد پیست می شوند یا به داخل استخر می روند، احساس هیجان می کنند.

اگر عاشق کاری باشید که انجام می دهید، همیشه با لبخند از خواب بیدار نمی شوید (هیچ کس هر روز این کار را انجام نمی دهد)، اما مشتاقانه منتظر شروع روز خود خواهید بود.

پیدا کردن یک شغل رویایی که هر روز صبح از رختخواب بیرون بیایید، باعث ايجاد اين تفاوت مي شود. شما از انجام وظایف خود نمی ترسید یا خیال پردازی در مورد فرار از وظايف جاري ندارید. کاری که انجام می دهید شما را کاملاً درگیر و غرق کرده است. شاید این همان چیزی است که آرزوی دستیابی به آن را داشتید یا شاید برای شما تعجب آور باشد که آن را بسیار قانع کننده می دانید. در هر صورت، شما برای شروع هیجان ‌زده هستید.

اما یافتن آن مشاغل رویایی و فرصت های کاری عالی بدون تلاش نكردن به دست نمی آید.

دوست داشتن کاری که انجام می دهید چه حسی دارد؟

همه ما می دانیم که دوست نداشتن کاری که انجام می دهید چگونه است. این احساس ترس زمانی که در حال شروع کار هستید، صرف ساعت های زياد را برای چیزی که برایتان مهم نیست، سخت می کند.

دوست داشتن کاری که انجام می دهید کل دیدگاه شما را نسبت به کار تغییر می دهد. تعادل بين کار و زندگی شما مناسب است. شما سخت کار می کنید و می دانید که مفهوم مهمی در پس كارهايتان دارد. سطح خلاقیتی که تجربه می کنید ذهن و روح شما را تقویت می کند. هدف شما بالاتر و والاتر است و به دنبال فرصت هایی برای یادگیری و پیشرفت سریع تر هستید. شما در مورد همه موارد گفته شده هیجان زده اید.

انرژی شما زمانی به اوج می رسد که کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. شما افراد هم فکری را جذب می کنید که اشتیاق شما به کار سخت و تعادل عالی بین کار و زندگی را دارند. در زندگی مردم، شما یک الگوی مثبت هستید. هرگز فراموش نکنید که اشتیاق و انگیزه شما مسری است.

اگر می خواهید درباره تبدیل کار خود به چیزی که دوست دارید بیشتر بدانید، با ما را همراه باشيد.

یاد بگیرید چگونه کارهایی را که دوست دارید انجام دهید پیدا کنید

برای تجربه علاقه اي که ما توصیف می کنیم، باید عمیق کاوش کنید. از صرف وقت برای انجام برخی تحقیقات برای دریافت ایده در مورد انواع کارهایی که دوست دارید انجام دهید نترسید؛ اما فقط تحقیق نکنید، خواندن و فکر کردن و صحبت کردن فقط شما را به این نتیجه می رساند.

برای اینکه واقعاً در خود اشتیاق ایجاد کنید، باید با کار درگیر شوید. هرچه بیشتر آن را بشناسید، بیشتر متوجه مشکلات، ويژگي ها و چالش های جالبی خواهید شد که علاقه (و عشق) شما را برانگیخته است.

در اینجا شش کار برای کمک به شما در جستجوی شما وجود دارد:

  1. کتاب ها یا مقالات جدید درباره افرادی که علایق خود را پیدا کرده اند بخوانید
  2. از کارآفرینان و سایر مشاغل در مورد مسير آنها مشاوره شغلی دریافت کنید
  3. هنگام ورزش یا مسافرت به پادکست ‌هایی درباره انگیزه گوش دهید
  4. حساب‌ های رسانه‌ های اجتماعی را دنبال کنید که درباره دنبال کردن رویاهای شما پست می ‌کنند
  5. تا جایی که می توانید پول پس انداز کنید تا بتوانید روی علایق خود تمرکز کنید
  6. لیستی از نقاط قوت خود را بنویسید، اغلب به آن مراجعه کنید (و هرگز آنها را فراموش نکنید)

6 راه برای دوست داشتن کاری که انجام می دهید

شما هر روز انتخاب هايي می کنید. برخی از این انتخاب‌ ها باعث می ‌شوند که کاری را که انجام می ‌دهید دوست داشته باشید، در حالی که برخی دیگر اینطور نیستند. در اینجا شش عادت وجود دارد که می توانید از آنها برای دوست داشتن کار خود و غنی سازی زندگی خود استفاده کنید:

  1. به جزئیات توجه کنید

داشتن ایده ‌ها و دیدگاه‌ های بزرگ درباره اینکه می ‌خواهید زندگی‌ تان چگونه به نظر برسد، خوب است، اما وقتی عاشق کاری هستید که انجام می ‌دهید، جزئیات ريز‌تر معنادارتر می ‌شوند.

تمرکز بر جزئیات مستلزم تلاش بیشتر برای کاری است که انجام می دهید. کارآفرینان می دانند که به جای بی احتیاطی، باید عمدی باشند و به تک تک عناصر کار خود فکر کنند. این کار با عشق انجام می شود، حتی اگر به معنای صرف زمان بیشتر برای هر کاري باشد.

  1. تمام انرژی خود را بیاورید

آیا تا به حال به کسی نگاه کرده اید و فکر کرده اید که او تمام انرژی خود را از کجا می گیرد؟ در اینجا یک نکته وجود دارد: این شامل اشتیاق و عشق به کار آنها است. وقتی روی پروژه ‌ای کار می ‌کنید که شما را هیجان ‌زده می ‌کند، انرژی شما یک هدیه است. انجام تمام وقت شغل رویایی ‌تان، انرژی شما را بالا می ‌برد و دیگران را تشویق می‌ کند تا همین کار را انجام دهند.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید