پرش به محتوا
خانه » چگونه چایی بهتری دم کنم؟

چگونه چایی بهتری دم کنم؟

  • از


همان‌طور که می‌دانید، چایی محبوب‌ترین نوشیدنی بین ما ایرانی‌ها به شمار می‌رود به‌طوری‌که هیچ‌کس قادر به ترک آن نیست و در فرهنگ و مراسم ما ریشه پیداکرده است؛ مثلاً درروند برگزاری مراسم خواستگاری یکی از مهم‌ترین مراحل چایی آوردن عروس آینده است؛ پس با توجه ‌به مطالب فوق می‌توان گفت این‌که افراد بدانند چگونه می‌توانند چایی بهتری دم کنند، اهمیت زیادی دارد پس با توجه ‌به این مهم؛ در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا نکاتی که کمک می‌کند شما چایی بهتری دم‌کنید و در دم کردن چایی حرفه‌ای شوید را ذکر کنیم؛ پس تا پایآن‌همراه ما باشید.

حواستان به آب داغ باشد.

بسیاری از افراد احساس می‌کنند، اگر در کتری یا سماور آب داغ بریزند تا زودتر جوش بیاید؛ می‌توانند چایی بهتری دم کنند؛ اما باید بگوییم که به‌هیچ‌وجه این‌گونه نیست و اگر آب داغ در کتری یا سماور بریزید؛ پس از آماده شدن چای لکه‌های چربی بر روی لیوان پدید خواهد آمد.

بگذارید چای درست دم بکشد.

درست دم کشیدن چایی یکی دیگر از اصولی است که باعث می‌شود شما بهترین چایی ممکن را درست کنید؛ بدین منظور توصیه می‌کنیم زمان کافی بگذارید و قوری را با کم‌ترین شعله بر روی سماور یا کتری قرار دهید تا چای خوشمزه‌تر و خوش‌طعم‌تری داشته باشید.

به جوشیدن آب دقت کنید.

یکی از مواردی که باعث می‌شود چایی که شما درست می‌کنید آن‌طور که باید عالی و فوق‌العاده نباشد؛ نجوشیدن بودن آب داخل سماور است؛ پس به این نکته دقت کنید و ابتدا بگذارید آب کاملاً جوش بیاید و سپس چایی دم‌کنید.

به نوع چایی دقت کنید.

باید بگوییم چایی‌های مختلف مدت‌زمان‌های متفاوتی برای دم کشیدن نیاز دارند به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً به نوع چای و زمان دم‌کشیدنش دقت کنید.

آب چند بار جوشیده را استفاده نکنید.

نکته بسیار مهم دیگر که در درست یک کردن یک چای بسیار خوش‌طعم به کمک افراد می‌آید این است که از آب چند بار جوشیده شده داخل کتری یا سماور برای دم کردن چای جدید استفاده نکنید؛ پس به این نکته دقت کنید و موقع درست کردن چای، ابتدا آب داخل سماور را خالی کنید سپس چایی درست کنید.

به نوع قوری خود دقت کنید

شاید برایتان جالب باشد؛ اما نوع قوری مورداستفاده در هنگام درست کردن چای می‌تواند در طعم آن تأثیرگذار باشد؛ پس توصیه می‌کنیم به‌هیچ‌عنوان از قوری‌های فلزی استفاده نکنید و به‌جای آن از قوری‌های شیشه‌ای یا چینی برای درست کردن چای کمک بگیرید.

چای خشک را در جای درست نگه‌داری کنید.

باید بگوییم، نیاز هست که شما چای را در ظرف‌های چینی یا شیشه‌ای دور از هرگونه نور و رطوبت نگه‌داری کنید تا به‌این‌ترتیب تماس با رطوبت و نور برای طعم چایی مشکلی ایجاد نکند.

از چای‌ساز استفاده نکنید.

در سال‌های اخیر وسایل متعددی برای درست کردن چای، این نوشیدنی فوق‌العاده ایرانی به وجود آمده‌اند؛ اما باید بگوییم چای در سماور و یا کتری طعم بهتری خواهد داشت؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم به‌هیچ‌عنوان از چای‌ساز یا وسایل مشابه برای دم کردن چای استفاده نکنید.

به تاریخ انقضای چای دقت کنید.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید