پرش به محتوا
خانه » چگونه می توانم در حین کار یا تحصیل توجه بیشتری داشته باشم؟

چگونه می توانم در حین کار یا تحصیل توجه بیشتری داشته باشم؟

  • از


مردم اغلب می پرسند: (چطور می توانم وقتی می نشینم بیشتر به کار یا مطالعه خود توجه کنم؟). آنها می پرسند (چگونه می توانم هنگام صحبت با مردم، یادگیری یک مهارت جدید یا رانندگی با ماشین بیشتر مراقب باشم؟). برخی از مردم می پرسند (چگونه می توانم تمرکز خود را بهبود بخشم؟ برای بهبود تمرکز چه کاری می توانم انجام دهم؟)

برای اکثر مردم تمرکز بر یک فکر یا فعالیت برای بیش از چند لحظه، گاهی حتی چند ثانیه، مشکل است. این بدان معنی است که دامنه توجه آنها کوتاه است.

وقتی مدام اشتباه می‌کنید، بخش‌هایی از مکالمه یا سخنرانی را از دست می‌دهید، یا نام کسی را که به تازگی ملاقات کرده‌اید به خاطر نمی‌آورید، به خاطر اینکه ذهنتان جای دیگری بود، خسته‌کننده است. گاهی ممکن است به خاطر اشتباهات احمقانه از دست خود عصبانی شوید زیرا به اندازه کافی مراقب نبودید.

آیا گاهی از خود می پرسید:

  • (برای بهبود تمرکزم چه کار کنم؟).
  • (برای توجه بیشتر به کارم چه کنم؟).
  • (چگونه ذهنم را روی تکالیف یا کتابم متمرکز کنم؟).
  • (برای توجه بیشتر به افراد، جزئیات یا دستورالعمل ها چه کاری می توانم انجام دهم؟)

امروزه دامنه توجه بیشتر افراد بسیار کوتاه است و بهبود نمی یابد. سال ها پیش، اطلاعات در مورد هر چیزی به آسانی امروز در دسترس نبود. مردم به اطلاعات زیادی دسترسی نداشتند بنابراین زندگی آنها ساده تر بود.

اکنون با حجم زیاد اطلاعات به دلیل اینترنت، مردم بسیار خسته شده اند. آنها به سرعت از یک اطلاعات به اطلاعات دیگر می روند و توجه کمی به آنچه می خوانند، می بینند یا می شنوند. این رفتار دامنه توجه و تمرکز را ضعیف می کند و توانایی توجه به جزئیات را از بین می برد.

آیا راهی برای یادگیری بهبود توجه وجود دارد؟

بله، راه هایی برای این کار وجود دارد. با این حال، این نیاز به اقداماتی از جانب شما دارد. در زیر نکاتی در مورد چگونگی بهبود مهارت های توجه آورده شده است.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید