پرش به محتوا
خانه » چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

  • از


پس از دستیابی به موفقیت در هدف، احساس خواهید کرد که روي آسمان ها هستید. شما بر چالشی در زندگی خود غلبه کرده اید و در نتیجه عادتی ایجاد کرده اید که شما را به ارتفاعات جدیدی می رساند.

این احساس فوق ‌العاده ‌ای است، اما در نهایت، میزان دوپامین ناشی از موفقیت از بین می‌ رود. و مانند بسیاری از افراد دیگر که به موفقیت رسیده اند، با يك سوال بزرگ مواجه مي شوند:

حالا که به هدفم رسیدم چیکار کنم؟

انسان ها ذاتا جاه طلب هستند، اما پس از موفقیت در رسیدن به هدف، افراد می توانند خود را گم کنند یا سرعت رشد خود را کاهش دهند. این بخش از فرآیند مشکلی است که بسیاری از افراد در مقطعی با آن مواجه می شوند، اگر قبلاً با آن مواجه نشده باشند.

برای کمک به شما در مسیرتان، در اینجا چند پیشنهاد برای انجام کارهایی که باید به محض رسیدن به هدف انجام دهید و چگونه بهتر به جلو ادامه دهید ارائه شده است.

فهرست مطالب

  1. پيشرفت بيشتر پس از موفقیت در هدف
  2. بعد از موفقیت در هدف چه باید کرد
  3. سخن نهایی

پيشرفت دوباره پس از موفقیت در هدف

وقتی برای اولین بار هدف بزرگی را برای خود تعیین می کنید که برای رسیدن به آن تلاش می کنید، برای شما آسان است که فقط روی آن هدف تمرکز کنید. اصلاً هیچ فضایی برای فکر کردن در مورد اینکه بعد از رسیدن به موفقیت هدف باید انجام دهید وجود ندارد.

خوشبختانه، برخی از اطلاعات و درس های اساسی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند پس از رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زندگی. اینها اصولی هستند که پل اسکولاردی میلیونر به خوبی به آنها عمل كرده است.

در اینجا به تفکیک این اصول می پردازیم:

فروتن باشید

ممکن است مانند اسکولاردی برای میلیونر شدن تلاش نکنید. با این حال، هنوز هم یک درس مهم است که باید در نظر داشت. در حالی که با موفقیت در اهداف پیشرفت زیادی کرده اید، مهم است که آنچه را که پشت سر گذاشته اید دست کم نگیرید یا به کسانی که در موقعیتی مشابه شما هستند نگاه تحقیر آمیز نداشته باشید.

رشد چیز شکننده ای است و به راحتی می توان آن را با عادت های بدی جایگزین کرد که شما را به وضعیت بدتری سوق مي دهد.

بعلاوه، رفتار متکبرانه یا خودپسندانه در مورد دستاوردهای شما می تواند افراد را از خود دور کند، چه دوستان، خانواده یا حامیان اصلی. این خوب نیست زیرا رشد اغلب از منابعی فراتر از خودمان سرچشمه می گیرد. بسیاری از میلیونرها مربیانی برای کمک به آنها دارند. ورزشکاران مربی دارند

ما اغلب در مورد آنها در داستان های خاص نمی شنویم، اما بسیاری از افراد به نوعی در رشد شما نقش دارند. متواضع باشید و تشخیص دهید که آن افراد چه کسانی هستند و از آنها الگو بگيريد.

خود را برای تعیین اهداف بزرگتر آموزش دهید

در ادامه این ایده را بیشتر توضیح خواهم داد، اما ایده این است که وقتی به هدفی رسیدید که فکر نمی‌ کردید به آن برسید، می‌ خواهید با تعیین یک هدف بزرگ ‌تر ادامه دهید .

شما می خواهید به تدریج اهدافی را تعیین کنید که فکر می کنید دستیابی به آن ها پس از هر جهش موفقیت آمیز غیرممکن است.

به عنوان مثال اگر در شغل خود به عنوان بخشی از موفقیت هدف خود به رتبه بالایی دست پیدا کرده اید، هدف بزرگ تر این است که بتوانيد کسب و کار خود را در آن صنعت خاص بسازید.

سخت تر و هوشمندانه تر کار کنید

وقتی روی اهداف خود کار می کنید، حفظ اعتماد به نفس، مثبت اندیشی و کار همه برای دستیابی لازم است. طبیعي است كه اگر تلاش بزرگ ‌تری انجام می ‌دهید، باید انگیزه، اعتماد به نفس و کار بیشتری را نیز در آن به کار ببندید. همچنین هوشمندانه ‌تر کار کردن و تأمل در دستاوردهایتان سودمند است. چه چیزی در وهله اول به شما کمک کرد تا به این هدف برسید؟ چه روش یا رویکردی را اتخاذ کردید تا همه این اتفاقات برای شما رخ دهد؟

بسیاری از افراد راه خود را گم می کنند زیرا اجازه می دهند طعم موفقیت بيش از حد در آنها نفوذ كند و آنچه را که آنها را در وهله اول به آن موقعیت والا رساند از دست می دهند. این نتيجه عدم تفكر و تامل است، بنابراین مطمئن شوید که به آنچه که به شما کمک کرده به جایی که در حال حاضر هستید برسید، نگاه کنید.

همچنين اهمال كاري يك پديده بسيار رايج است، که دستیابی به اهداف آینده را دشوارتر می کند.

نادیده گرفتن منتقدان

متنفران و منتقدان همه یکسان هستند. هر زمان که به چیزی دست پیدا کردید، همیشه افرادی هستند که سعی می کنند شما را نااميدكنند. معلوم می شود که بسیاری از مردم افراد حسود هستند و تا آنجا پیش می روند که آرزو می کنند شما شکست بخورید.

بخشی از مشکل این است که بسیاری از افرادی که برای رسیدن به اهداف تلاش نکرده اند، انتظار دارند که موفقیت هدف ساده باشد. نه تنها این، بلکه ما اغلب از میزان کاری که برای رساندن افراد به قله های موفقیت لازم است غافل هستیم.

به عنوان مثال اسکولاردی را در نظر بگیرید. مگر اینکه او داستان خاص خود را در مورد چگونگی تبدیل شدنش به یک میلیونر به اشتراک بگذارد، ما واقعاً نمی دانیم که او برای رسیدن به آن چه از سر گذرانده است. تنها چیزی که می دانیم نوک کوه یخ است، که او میلیونر نبود و حالا هست.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید