پرش به محتوا
خانه » چگونه با قدم های کوچک شروع کنیم و اهداف خود را محقق کنیم ( قسمت دوم )

چگونه با قدم های کوچک شروع کنیم و اهداف خود را محقق کنیم ( قسمت دوم )

 • از


 1. با استفاده از استفاده حداکثری از زمان مقاصد روزانه را تنظیم کنید

آنچه ما در مورد تعیین اهداف می دانیم این است که آنها کار می کنند. محققین دانشگاه نیویورک پیتر گولویتزر و برندستاتر دریافتند افرادی که تصمیمی می گیرند، حتی اگر مبهم باشد، می توانند میزان موفقیت خود را تا ۲۰ درصد افزایش دهند. و هنگامی که مقاصد با جزئیات مشخص تنظیم می شوند، این میزان موفقیت می تواند دو یا حتی سه برابر شود! این یک دلیل قوی برای تعیین اهداف هر روز است.

اهداف و مقاصد: چگونه بهم مرتبط هستند

هدف، نتیجه مورد نظر شما است که آینده محور است. اهداف مشخص می کنند که دقیقاً کجا می خواهید باشید. برای بسیاری از افراد، اهداف به تنهایی ممکن است در هر لحظه دور و حتی دست نیافتنی به نظر برسند. فقط فکر کردن به یک هدف دور می ‌تواند مرکز ترس مغز شما را تضعیف کند.

از سوی دیگر نیت شما یک ذهنیت مربوط به زمان حال است. نیت به شما این امکان را می دهند که زمان خود را بر روی آنچه می خواهید در این لحظه باشید متمرکز کنید. شما فقط می توانید در لحظه حال به سمت هدف خود حرکت کنید.

تعیین اهداف برای هر روز انرژی مثبت عاطفی و فیزیکی شما را افزایش می دهد و به شما اجازه می دهد کارهای بیشتری انجام دهید. مقاصد هر روز شما را به طور کامل وارد لحظه ‌ای می ‌کنند که در کتاب خود به نام «پاکسازی زمان» توضیح دادم. حضور، آگاه بودن و هدفمند بودن در زمان خود. نیت ها کلید فعلی برای دستیابی به اهداف دور شما هستند.

من یک بار مراجعی داشتم که می خواست فروش خود را در سه ماهه آینده بیش از سه برابر کند، زیرا او واقعاً اندازه یک سال عقب بود. او کاملا تحت فشار بود چون ذهنش پر از ترس و استرس بود و سعی می کرد بفهمد که چگونه تمام این فروش ها را به سرانجام برساند.

من به او آموزش دادم که چگونه هدفش را به کوچک ترین مراحل ممکن تقسیم کند و از همان مراحل کوچک شروع کند. او در نهایت با فشرده کردن چرخه فروش در مراحل کوچک و انجام هر یک، میزان فروش کامل سالانه را در آن سه ماه محقق کرد.

در اینجا به یک مثال می پردازیم:

 • هدف: در این سه ماهه فروش خود را ۱۰۰ درصد افزایش خواهم داد.
 • هدف روزانه: در هر یک از ۴ جلسه امروز، در لحظه حضور خواهم داشت و پاسخگو خواهم بود، با صبر و حوصله به اعتراضات رسیدگی می کنم و روند فروش را به جلو می برم.

تعیین مقاصد خاص یک راه قدرتمند برای هدایت انرژی آگاهانه، توجه و زمان شما به سمت اهداف آینده با حداقل مقاومت است. هرچه بتوانید در مورد اهداف روزانه خود دقیق تر باشید و بیشتر روی بهبود ۱٪ تمرکز کنید متعاقبا پیشرفت بیشتری خواهید دید.

پس وقتی فردا صبح از خواب بیدار می شوید، هدف خود را مشخص کنید که چگونه ۱% بهتر می شوید.

 1. شفقت به خود: چگونه در این فرآیند با خود مهربان باشیم

شفقت به خود به این معنی است که در مواجهه با شکست، ناملایمات و چالش ها کنار خود باشید.

بسیاری از ورزشکاران با عملکرد بالا، افراد تجاری، فروشندگان و حتی هنرمندان نسبت به خود سختگیر هستند، به خصوص در مواجهه با شکست. آنها خود را به سطوح بالاتر و بالاتری از موفقیت سوق می دهند، اغلب از خودگویی منفی استفاده می کنند، خود را مورد انتقادات شدید قرار می دهند، بیش از حد قضاوت می کنند و معتقدند که این تنها راه برای پیشرفت، رقابت ماندن و موفقیت است. اما واقعا اینطور نیست.

شفقت به خود باعث افزایش قدرت شما، توانایی بهبود سریع تر پس از شکست یا ناراحتی، تمایل ما برای پذیرش خطرات مثبت و رفاه کلی شما می شود. کی از بزرگ ترین مزایای دیگر خوددوستی و شقفت به خود این است که شما شفقت بیشتری نسبت به دیگران به دست می آورید، که منجر به افزایش ارتباط و رشد در مهم ترین روابط شما می شود.

اول از همه، شفقت به خود دقیقاً مانند این است که با فرد دیگری مهربان باشید. در واقع، بهترین راه برای دانستن این که آیا شما با خودتان خشن هستید یا اینکه می خواهید شفقت خود را نشان دهید این است که کلمات و عباراتی را که به خودتان می گویید با کلماتی که به دوستتان می گویید مقایسه کنید.

برای لحظه ای تصور کنید که دوست شما مشکل یا موقعیت سختی دارد که با آن دست و پنجه نرم می کند. سپس این سوالات را از خودتان بپرسید:

 • چگونه می خواهید کنار آنها حضور داشته باشید؟
 • به آنها چه می گویید؟
 • لحن، زبان بدن و گرایش شما نسبت به آنها در مواجهه با ناملایمات و چالش ها چگونه است؟

در اینجا مثالی است که برای مراجعین زمانی که گیر می ‌کنند، از اهداف خود دور می‌ شوند یا شروع به شکنجه عاطفی خود می ‌کنند، استفاده می‌ کنم: اگر نسبت به خود دلسوز نیستید، مراحل زیر را امتحان کنید تا خودتان را شروع کنید.

وقتی در روز یا در محل کارم دچار مشکل می شوم، به سادگی کارهای زیر را انجام می دهم:

 1. نفس عمیق بکشید و از هر گونه احساس یا افکار منفی که دارم آگاه شوید.
 2. بپذیرید که این فقط من نیستم. «من تنها نیستم. بسیاری دیگر اکنون همین موقعیت را تجربه می کنند.»
 3. کلمات محبت آمیز را برای خود تکرار کنید، مانند «من حمایت خواهم شد»، «من دوست داشته خواهم شد» و «من در شرایط خوب و سازنده ای هستم.»

این روند را با صبر و حوصله ادامه دهید تا زمانی که ذهن شما از منفی نگری نسبت به موقعیت دست بردارد. حتی ممکن است بتوانید احساس خوبی نسبت به آن پیدا کنید.

نکته ای در مورد شفقت به خود

شفقت به خود یه این معنای نیست که چون تا آخرین مرحله از مسیر را آمده اید باید به خود جایزه بدهید؛ بلکه در مورد این است که کنار خودتان به عنوان یک دوست یا مربی خوب در مواجهه با چالش ها حضور داشته باشید.

شفقت نسبت به خود یعنی مراقبت از نظر ذهنی و عاطفی زمانیکه حال خوبی نداریم. این بهترین حالت خود را در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید به جلو می برد، بنابراین می توانید در اسرع وقت به بازی بازگردید و قدم کوچک بعدی را به سمت هدف خود بردارید.

هنگامی که شفقت را برای خود به ارمغان آوردیم و به نیازهای ذهنی و عاطفی خود توجه کردیم، می ‌توانیم در فضایی مثبت و پذیرا باشیم تا دوباره درگیر شویم و از ناملایمات درس بگیریم، درس‌ های جدید را ادغام کنیم، استراتژی‌ ها و تکنیک ‌های خود را تنظیم کنیم، و دوباره به مسیر برگردیم. برای موفقیت با سطح بالاتری از اعتماد به نفس، انعطاف پذیری، قدرت و ابزار رقابت کنید.

کلید اینجا « و » است. این همان چیزی است که یک عملکرد عالی دارد . شفقت به خود و بازگشت به هدف.

سخن نهایی

بیایید با این حقیقت روبرو شویم، شکست بخشی از مسیر یک فرد پرتلاش است. این بدان معناست که شما مرزهای وضعیت موجود را جابجا می ‌کنید، ریسک می  ‌کنید و کارهایی را انجام می‌ دهید که دیگران خیلی از آن می ‌ترسند یا مهارت لازم برای انجام آن را ندارند. شروع با گام ‌های کوچک به شما کمک کند تا با کمترین ترس و کمترین شکست ممکن به هدف خود برسید و به شما کمک می ‌کند تا زمانی که شکست رخ می ‌دهد، دوباره از جای خود بلند شوید.

این نکات را برای رسیدن به اهداف خود امتحان کنید. گام های کوچک خود را ایجاد کنید، نیت های خود را برای آن روز تعیین کنید و به خود شفقت نشان بدهید تا بتوانید از جای خود بلند شوید و فردا دوباره به سمت اهداف گام بردارید تا زمانی که آنچه می خواهید را بدست آورید.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *