پرش به محتوا
خانه » چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

  • از


  1. سیستم ها و فرآیندها را در جای خود قرار دهید

هنگامی که ذهنیت مناسبی برای شروع زندگی رویایی خود داشته باشید، آماده هستید که تمرکز خود را برای رسیدن به اهداف خود تغییر دهید.

اشتباهی که اغلب افراد مرتکب می شوند این است که وقتی شروع به کار می کنند هیجان زده می شوند، اما فقط از روی نظم و اراده کار می کنند. اراده و انضباط شما منابعی خستگی ناپذیر هستند که به مرور زمان از بین می روند. به همین دلیل است که اغلب افراد پس از شروع سال نو، تصمیم های تغذیه ای خود را در طول روز می گیرند و شب ها به طرز اسفناکی شکست می خورند.

به همین دلیل بسیار مهم است که سیستم ها و فرآیندهایی را در محل قرار دهید که نیاز شما را به استفاده از نظم و اراده محدود می کند. در مورد رژیم گیرنده ما، بهتر است تمام آب نبات هایی را که دیگر نمی خواهند بخورند، دور بریزند.

این در مورد شما و زندگی رویایی شما نیز صادق است. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که چشم انداز خود را دنبال می کنید، باید مایل باشید که توانایی بازگشت به زندگی قبلی خود را محدود کنید.

اگر می ‌خواهید به نیروی اراده خود تکیه نکنید و شروع به ایجاد چیزهایی کنید.

  1. بازی را تغییر دهید، اما اجازه ندهید که شما را تغییر دهد

مکلمور به بهترین نحو مفهوم این قسمت را گفته است:

«من زندگی را کنترل نمی کنم، اما نحوه واکنشم به آن را کنترل می کنم.»

یک راه دیگر برای نگاه کردن به آن این است که به سادگی بازی که در حال انجام آن هستید را تغییر دهید اما اجازه ندهید تغییر کند که شما چه کسی هستید. در بسیاری از موارد، مردم حاضرند خود و هویتشان را قربانی کنند تا به کسی تبدیل شوند که فقط برای پیشرفت نیست.

این موضوع در مورد شما و زندگی رویایی تان نیز صادق است. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که رویایتان را دنبال می کنید، باید تمایل داشته باشید که توانایی بازگشت به زندگی قبلی تان را محدود کنید.

در عوض، به آنچه هستید افتخار کنید و به ارزش های خود پایبند باشید. برای ایجاد تغییرات آماده باشید و تلاش لازم را داشته باشید.

  1. مسئولیت پذیری یک امر ضروری است

وقتی در مقابل کسی یا گروهی پاسخگو باشید، انگیزه بیشتری برای ادامه کار خواهید یافت. در اعماق وجود، همه ما می خواهیم مورد قبول دیگران باشیم. حتی اگر این ممکن است گاهی اوقات علیه شما کار کند، این موقعیت خاص یکی از آنها نیست.

وقتی هدف خود را به افراد خاصی اعلام می ‌کنید، احتمال پیگیری شما را افزایش می ‌دهد. با این حال، برخی تحقیقات نشان می دهد که عمومی کردن آن و اعلام آن به همه ممکن است به شانس شما برای دنبال کردن از طریق آسیب برساند.

ممکن است از دانستن این موضوع تعجب کنید، اما مسئولیت پذیری را به طور منظم تجربه می کنید.

  • اگر مدیر عامل از شما بخواهد گزارشی ارائه دهید، شما تمام تلاش خود را می کنید تا مدیر عامل را تحت تاثیر قرار دهید.
  • اگر به یک جلسه کلاسی دعوت شده باشید، انگیزه بیشتری برای رسیدن به اندام خواهید داشت.
  • اگر می دانید که قرار است در خانه خود شرکت داشته باشید، با دقت بیشتری تمیز کنید.

مسئولیت پذیری به این دلیل عمل می کند که می خواهید به قول خود عمل کنید و جلوه دیگران را به خوبی از خود بسازید.

  1. یک کاتالیزور برای تغییر پیدا کنید

چیزهایی هستند که می توانید و نمی توانید در زندگی کنترل کنید. اجازه ندهید ترس از شکست یا ترس از عدم اطمینان شما را از زندگی رویایی خود باز دارد. قرار نیست در سفر شما همه چیز به آرامی پیش برود. قرار است با چالش ها و شکست هایی روبرو شوید.

خبر خوب این است که شکست بخشی از موفقیت و پیشرفت شخصی است. آنها دو روی از یک سکه هستند. چیزی که معمولاً اتفاق می افتد این است که مردم زمان زیادی را صرف اجتناب از شکست می کنند که هرگز متوجه نمی شوند توانایی خود را برای رسیدن به موفقیت تضعیف می کنند.

با درک اینکه شکست بخشی از موفقیت است، می فهمید که هدف شما اجتناب از شکست نیست، بلکه ادامه دادن بر اساس آن است.

زندگی رویایی شما برای شروع لزوماً به یک رویداد مثبت نیاز ندارد. اغلب، این وقایع منفی (یا منفی درک شده) و احساس ناامیدی است که افراد را وادار می کند تا به آنچه قبلاً داشته اند دست یابند.

ممکن است کاتالیزور تغییر شما دقیقاً همان چیزی باشد که می ‌خواستید، یا ممکن است بدترین اتفاقی باشد که می ‌توانست رخ دهد. در هر صورت، تمرکز شما روی کارهای بعدی است. شما می خواهید با قرار دادن رویدادهای مثبت روی آن رویداد، بر اساس آن ادامه دهید.

انتخاب کنید تا با برداشتن گامی دیگر به سمت زندگی رویایی خود به هر موقعیتی پاسخ دهید.

  1. پذیرای شکست باشید

زندگی غیر قابل پیش بینی است. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید برنامه ریزی کنید، اما همچنین بدانید که زندگی همیشه آنطور که شما برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود. مطمئناً در طول مسیر با برخی شرایط پیش بینی نشده یا شکست مواجه خواهید شد، بنابراین برای همه آنها آماده باشید.

شکست را در آغوش بگیرید و از آن نترسید زیرا تلاش کردن و شکست خوردن بهتر از این است که اصلاً تلاش نکنید. نکته کلیدی این است که شکست را شخصا به خودتان نگیرید. در عوض، از شکست ها به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد استفاده کنید.

وقتی در شکست خوردن بهتر می شوید، احساس بی باکی در شما ایجاد می شود که به شما کمک می کند از منطقه راحتی خود خارج شوید، ریسک کنید و به اهداف خود برسید.

  1. اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنید

اطرافیان شما این قدرت را دارند که از راه های مختلف بر شما تأثیر بگذارند. داشتن افراد مناسب در اطراف شما برای رشد و توسعه شما ضروری است. به عنوان مثال، کسی که در اطراف شما افراد سمی قرار دارد، باید اعتماد به نفس کمتری داشته باشد و برای همیشه تحت استرس باشد.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید