پرش به محتوا
خانه »  چه چیزی برای خارج شدن از منطقه امن خود لازم است؟

 چه چیزی برای خارج شدن از منطقه امن خود لازم است؟


منطقه امن

خارج شدن از منطقه آسایش گام اولیه برای دستیابی به موفقیت است. با این حال، به دلیل ترس های زیادی که با بزرگ شدن در ما ریشه دوانده است، آزمایش چالش های جدید هرگز کار آسانی نیست. این مقاله سعی دارد به شما کمک کند با ترس های خود مقابله کنید و ناراحتی را در آغوش بگیرید. لطفاً به خواندن ادامه دهید تا بیاموزید چگونه می توانید به طور مؤثر از منطقه امن خود خارج شوید.

خارج شدن از منطقه امن شما

  1. به طور گسترده بخوانید و مشورت کنید

ما تمایل داریم به مناطق امن خود بچسبیم زیرا از ناشناخته ها می ترسیم. اگر در مورد ناشناخته ها مطالعه کنید و با افرادی مشورت کنید که از نظر شما “ناشناخته” را پشت سر گذاشته اند، به راحتی از منطقه امن خود خارج خواهید شد. تا جایی که می توانید کتاب بخوانید، از طریق اینترنت مرور کنید، و تا حد امکان با افراد باتجربه صحبت کنید تا تمام اطلاعات لازم را در مورد هر کاری که می ترسید انجام دهید، داشته باشید.

فرض کنید آرزوی سفر به خارج از کشور برای پیشرفت تحصیلی خود را دارید، اما از فرهنگ، زبان و مردم جدیدی که در سرزمین خارجی ملاقات خواهید کرد می ترسید. اگر در مورد تفاوت های فرهنگی بین کشور خود و کشور میزبان خود مطالعه کنید، در مورد تحصیل در خارج از کشور تردید کمتری خواهید داشت. به قول معروف، دانش قدرت است!

  1. یک طرح خروجی قابل اطمینان ارائه دهید

شما فقط با رویارویی با چیزهایی که شما را عقب نگه می دارند از منطقه امن خود خارج خواهید شد. شما باید محدودیت های خود را پشت سر بگذارید و چالش های جدید را امتحان کنید. یک برنامه خروج قابل اطمینان به شما در این امر کمک می کند. در بالای برنامه شما باید فهرستی از ترس ها و نحوه مقابله با آنها باشد. این طرح همچنین باید شامل یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه رویارویی شما با هر یک از چالش های مشخص شده باشد. در حین انجام آن، مطمئن شوید که اهداف قابل دستیابی را برای بازه های زمانی مشخص تعیین کنید، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر می رسند.

شاید ترس اصلی شما ملاقات با افراد جدید باشد. شاید هرگز مطمئن نباشید که در موقعیت های اجتماعی چه کاری باید انجام دهید یا چگونه رفتار کنید. یا شاید از فکر ایستادن برای خود در جمع می ترسید. پی بردن به اینکه چرا این ترس ها زندگی اجتماعی شما را مخدوش می کند گام مهمی در ایجاد یک برنامه خروج است. شاید مشکل اینجاست که به صدای خود اعتماد ندارید؟ اگر بله، برنامه ریزی کنید که چگونه صدای خود را بهتر کنید.

آیا می ترسید که ظاهر یا شخصیت شما دوست داشتنی نباشد؟ خوب! برای اصلاح صورت، بدن ویا کمد لباس برنامه ریزی کنید. همچنین، می‌توانید یک مربی زندگی حرفه‌ای را استخدام کنید تا به شما کمک کند شخصیت خود را در مسیر درست قرار دهید.

خط پایانی: برای غلبه بر هر تله ای که شما را به منطقه امن خود می بندد، یک برنامه مشخص داشته باشید.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید