پرش به محتوا
خانه » پیش‌بینی رشد مصرف ۵ درصدی برق در زمستان

پیش‌بینی رشد مصرف ۵ درصدی برق در زمستان


۱۴۰۲/۰۸/۰۴09:46
اسلایدر, اقتصادی, انرژی, سرخط خبرها

منبع: کسب و کار نیوز

کسب و کار نیوز- سخنگوی صنعت برق گفت: به طور میانگین در ۷ ماه ابتدایی امسال، مصرف برق ۵ درصد نسبت به سال قبل رشد کرده و پیش بینی می‌شود همین میزان رشد مصرف برق را در زمستان امسال داشته باشم.

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در خصوص میزان رشد مصرف برق در سال ۱۴۰۲ گفت: از ابتدای سال حدودا افزایش ۵ درصدی رشد مصرف را شاهد بودیم. هر چند که در تابستان رشد مصرف انرژی برق کشور بیش از ۶ درصد بود، اما متوسط ۷ ماه ابتدایی که پشت سر گذاشتیم، نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته سخنگوی صنعت برق، پیش‌بینی می‌شود در زمستان امسال نیز این میزان از رشد مصرف حفظ شود و در این فصل هم رشد مصرف ۵ درصدی داشته باشیم.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت و هدف‌گذاری در زمینه تبادل برق با دیگر کشور‌ها گفت: موقعیت جغرافیایی ایران در منطقه غرب آسیا به گونه‌ای است که می‌توانیم با تمام کشور‌هایی که مرز خاکی داریم و حتی در کشور‌هایی که مرز آبی داریم ارتباط الکتریکی داشته باشیم. در این زمینه در برنامه هفتم پیش بینی شده بود که بتوانیم ظرفیت تبادل، صادرات و واردات برق را به حدود ۲۰ میلیارد کیلووات ساعت برسانیم که قطعا در صورت تصویب این مورد در برنامه‌های ما است تا به این هدف‌گذاری برسیم.

همچنین مطالعه کنید:

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی یوسف خانی از ثبات بازار مرغ خبر داد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *