پرش به محتوا
خانه » پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است


اگر فراز و نشیب های چند سال گذشته شما را به دنبال کمی کنترل بیشتر بر سرنوشت خود کرده است، تنها نیستید.

نرخ کارآفرینی بالا رفته است. طبق اعداد اداره سرشماری، رکورد 5.4 میلیون درخواست برای مشاغل جدید در سال 2021 ثبت شده است. برای مقایسه، این رقم از 3.5 میلیون درخواست قبل از همه گیری کرونا بیشتر است.

وقتی بتوانید رئیس خود باشید، تصمیم می گیرید که صبح چه ساعتی از خواب بیدار شوید. (هشدار: وقتی همه چیز به شما بستگی دارد، ممکن است متوجه شوید که زودتر از همه از خواب بیدار می شوید.)

با این حال، وقتی رئیس خود هستید، این شما هستید که تصمیم می گیرید چه ساعتی می خواهید کار را شروع کنید. حتی اگر زود شروع کنید یا دیر کار کنید، در حال ساختن کسب و کار خود هستید و می توانید جریان خلاقانه خود را ساختار دهید. شما می توانید در حین کار روی چیزهایی که برایتان مهم هستند از آزادی موجود لذت ببرید. شما کار خود را انتخاب می کنید و به دنبال بلندپروازانه ترین اهداف خود هستید.

اما اینطور نیست که یک روز صبح از خواب بیدار شدید و رییس خودتان شده باشید. رسیدن به آن مرحله مستلزم شجاعت و برنامه ریزی است که شما آن جهش را انجام می دهید. این امر بستگی به وضعیت مالی شما و حمایت های دیگری که دارید است و فقط در مورد آزاد بودن نیست؛ و راه های بزرگ و کوچک زیادی برای اینکه رئیس خود باشید، وجود دارد.

ما اینجا هستیم تا در مورد مزایا و معایب مسیر کارآفرینی صحبت کنیم و نکاتی را در مورد نحوه برداشتن این گام ارائه کنیم.

رئیس خود بودن: خوبی ها و بدی ها

مانند هر شغلی، رئیس خود بودن مزایا و مشکلاتی دارد. هیچ فرمول راحتی وجود ندارد که همه بتوانند از آن پیروی کنند؛ اما با سخت کوشی، برنامه کاری منسجم و فداکاری، کسب وکار جدید شما از اوقات خوشی برخوردار خواهد بود.

بیایید با نکات مثبت شروع کنیم. در اینجا چهار نکته مثبت برای رئیس خود بودن آورده شده است:

1. درآمد شما می تواند نامحدود باشد

در شغل فعلی خود، احتمالاً حقوق مشخصی دریافت می کنید؛ یا ممکن است حقوق ساعتی به شما پرداخت شود. شاید در مقطعی پاداشی دریافت کرده باشید یا گاهی اوقات اضافه کاری گرفته باشید. به طور کلی، کارمندان تمام وقت در یک حقوق مشخص و تعیین شده به فعالیت مشغول هستند.

اگر حقوق دریافتی مقداری باشد که واقعا به آن نیاز دارید، گذشتن از آن سخت تر از زمانی است که وضعیت فعلی شما غیرقابل پیش بینی باشد.

وقتی رئیس خود هستید، بررسی می کنید، شما تصمیم می گیرید که چقدر درآمد داشته باشید. از آنجایی که شما خودتان مسئول اصلی کسب و کارتان هستید، هر چه سخت تر کار کنید، درآمد بیشتری کسب می کنید.

این درست است که هیچ محدودیتی برای اینکه چقدر می توانید برای ایجاد یک تجارت موفق کار کنید وجود ندارد. همچنین باید بدانید که سخت کوشی همیشه معادل با درآمد بیشتر، به خصوص در ابتدا.

2. زمانی که کار می کنید کنترل خواهید کرد

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که در آخرین لحظه به دلیل تماس یکی از همکاران بیمار و مجبور شدن به گرفتن شیفت آنها، برنامه ها لغو شوند؟ وقتی رئیس خودتان هستید این اتفاق نمی افتد. چه شغل تمام وقت شما باشد و چه یک کار جانبی، شما کنترل را در دست دارید.

شما می توانید با توجه به برنامه خود، مهارت های خود انضباطی و مدیریت زمان خود را تقویت کنید. احساس می کنید می خواهید چهارشنبه شب بیشتر کار کنید یا جمعه را تعطیل کنید؟ تصمیم با شماست.

بسیاری از کارآفرینان می توانند از خانه نیز کار کنند یا بیشتر مشاغل خود را از خانه اداره کنند. این به برنامه شما انعطاف بیشتری می بخشد.

3. شما می توانید دنبال علایق خود باشید

همه تلاش می کنند تا رویاهای خود را دنبال کنند. شما می توانید کاری را انجام دهید که اشتیاق شما را تحریک می کند و احساس معناداری می کند. رئیس خود بودن به شما امکان می دهد تجارت جدید خود را همانطور که تصور می کردید شروع کنید. برنامه‌ های بازاریابی، حساب‌ های رسانه ‌های اجتماعی و حتی فضای اداری شما می‌ توانند دقیقاً همانگونه باشند که می‌ خواهید باشند.

دیدن اینکه رویاهای شما به واقعیت تبدیل می شود می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد.

4. احساس می کنید کامل شده اید

هر کاری که برای کسب و کار خود انجام می دهید به خاطر شماست. سخت کوشی شما می تواند تجربه مشتری را بسیار بهتر کند و تلاش شما چیزی است که باعث می شود کسب و کار شما به سمت جلو حرکت کند. این حوزه تخصصی شماست و شما هستید که می توانید تفاوت ایجاد کنید.

اعتماد به نفس شما شکوفا می شود و به شما امکان می دهد رهبر بهتری شوید.

و حالا جنبه های منفی رئیس خود بودن:

5. ممکن است متوجه شوید که پیشرفت کند است

همه می خواهند هرچه سریع تر نتایج خوب را دریافت کنند، اما این اتفاق در روز اول رئیس خودتان بودن رخ نمی دهد. پیدا کردن مشتریان بالقوه و ایجاد اعتماد در بازار هدف می تواند زمان ببرد.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید