پرش به محتوا
خانه » واگذاری زمین ۱.۱ میلیارد تومانی در قانون جوانی جمعیت

واگذاری زمین ۱.۱ میلیارد تومانی در قانون جوانی جمعیت

  • از


کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران از بررسی ۱۴۵۰۰ تقاضای واگذاری زمین خبر داد و گفت:در قانون جوانی زمین به ارزش ۱.۱ میلیارد تومانی به متقاضیان واگذار می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا جعفری درباره واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر، اظهار کرد: بسیاری از متقاضیان جوانی جمعیت، ساکن کلانشهرهای اصلی هستند و ظرفیت‌های موجود در شهرهای جدید در مناطقی که زمین وجود دارد در اختیار اجرای این طرح قرار می‌گیرد.

وی افزود: هم‌اکنون در شهرهای جدید برای اجرای قانون جوانی جمعیت، ۱۴۵۰۰ تقاضا ثبت شده که تقاضاهای موثر در دست بررسی قرار دارد و ظرفیت‌سازی برای این ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در دستور کار است. در صددیم تا تعهد خود را در این بخش انجام بدهیم.

وی با بیان این‌که شرکت عمران شهرهای جدید در تلاش است امسال ظرفیت‌های جدیدی را برای تامین زمین در اجرای طرح جوانی جمعیت فراهم کند، تصریح کرد:‌ معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخشی از شهرهای جدید به دلیل تقاضای بالا محدودیت زمین وجود دارد، گفت: در هماهنگی با قرارگاه نهضت ملی مسکن، ستاد وزارتخانه و استان‌هایی که کمبود زمین دارند مقرر شد تا در مناطقی که به عنوان ظرفیت جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است واگذاری زمین انجام شود که البته کمی زمانبر خواهد بود.

جعفری با بیان این‌که پرند، صدرا، گلبهار، بهارستان، فولادشهر و سهند شهرهای جدید با اراضی محدود و تقاضای بالا هستند، گفت‌: تلاش می‌کنیم تا با تمهیدات ویژه وارد شویم و بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم به مسکن و تامین زمین باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که ارزش اراضی واگذاری به خانواده‌ها به چه میزان است،‌ گفت: هم اینک برای خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر زمین‌های ۲۰۰ متری با ارزش یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان تخصیص داده می‌شود و مابه التفاوت برای هزینه ساخت و هزینه جانبی برآورد و به متقاضیان اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *