پرش به محتوا
خانه » هدفگذاری افزایش مبادلات تجاری ایران و بلاروس تا ۴۰۰ میلیون دلار

هدفگذاری افزایش مبادلات تجاری ایران و بلاروس تا ۴۰۰ میلیون دلار


کسب و کار نیوز- معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: هدفگذاری شده است مبادلات تجاری ایران و بلاروس تا دو سال آینده به ۴۰۰ میلیون دلار برسد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی ضیغمی در حاشیه شانزدهمین اجلاس کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و بلاروس اظهار داشت: در این اجلاس توافقات خوبی در حوزه‌های مختلف از جمله مواد معدنی و ماشین آلات مربوط به این حوزه، تراکتور سازی، قطعات فنی و مهندسی و تجهیزات پزشکی صورت گرفت.

وی افزود: سفر آتی معاون اول رئیس جمهور به بلاروس هم می‌تواند در توسعه روابط دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی موثر باشد و اجرایی کردن توافقات دو کشور از جمله در همین کمیسیون را تسریع ببخشد.

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد علاوه بر این سفر، ایران و اتحادیه اقتصادی اورسیا یک توافق تجارت ترجیحی دارند که تا پایان سال به تجارت آزاد تبدیل می‌شود که می‌تواند دریچه‌ای به روی تجارت ایران با بلاروس و همچنین با چهار کشور دیگر این اتحادیه بگشاید. شانزدهمین اجلاس کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و بلاروس امروز با حضور وزرای صمت دو کشور بعنوان روسای ایرانی و بلاروسی کمیسیون برگزار شد.

در کنار این اجلاس، هیات بلاروسی همچنین چند ملاقات از جمله با معاون اول رئیس جمهور، وزرای نفت، راه و شهرسازی و کشاورزی و همچنین رئیس کل بانک مرکزی انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *