پرش به محتوا
خانه » نمی دانی در چه چیزی مهارت داری؟ در اینجا 10 راه برای پیدا کردن این موضوع وجود دارد

نمی دانی در چه چیزی مهارت داری؟ در اینجا 10 راه برای پیدا کردن این موضوع وجود دارد

 • از


همه ما دوست داریم احساس کنیم که می دانیم چه کار می کنیم. حتی اگر واقعاً دوست داشته باشیم یاد بگیریم و به چالش کشیده شویم، وقتی آنها کارآمد و شایسته باشند احساس راحتی بیشتری می کنیم.

بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند وقت خود را صرف انجام کارهایی کنند که در آن مهارت دارند، خواه انجام یک کار در محل کار، شرکت در کلاس‌ها یا دنبال کردن یک سرگرمی.

اما چگونه می توانید نقاط قوت خود را پیدا کنید؟ و آیا همیشه در آن مهارت دارید؟ در واقع اینطور نیست. استفاده از نقاط قوت به شما انرژی می دهد، در حالی که حتی ممکن است در کاری که انرژی شما را تخلیه می کند بسیار خوب باشید.

غلبه بر تردیدها و درک اینکه کجا بهتر عمل می کنیم می تواند دشوار باشد. و باور کنید یا نه همه در کاری خوب هستند. . فقط باید پیداش کنی

چرا باید اهمیت بدهم که بدانم در چه چیزی خوب هستم؟

دانستن اینکه در چه چیزی مهارت دارید، هر شغل مرتبط را لذت بخش تر می کند. یافتن استعدادهای طبیعی می تواند انگیزه شما را حفظ کند و پیشرفت مداوم را برای شما آسان تر کند. وقتی نسبت به کاری که در آن خوب هستید احساس خوبی داشته باشید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. سلامت روان و تناسب اندام با درک و پذیرش خود و ایجاد نقاط قوت شروع می شود.

5 سوالی که باید از خود بپرسید

به دنبال شناسایی علایق خود هستید؟

با صرف زمان برای فکر کردن شروع کنید. همچنین می توانید از عزیزان، دوستان و خانواده بخواهید که در این زمینه به شما کمک کنند و نظرات آنها را بخواهید. فکر کردن به پاسخ های خود به سوالات زیر می تواند واقعا مفید باشد. نکته: می‌توانید از این سؤال‌ها به‌عنوان آغازگر مکالمه با افراد اطرافتان نیز استفاده کنید.

 1. چه چیزی به شما قدرت می دهد؟
 2. چه افکاری به طور طبیعی به ذهن می رسد؟
 3. در کودکی در چه چیزی خوب بودید؟
 4. چه تعریف هایی را نادیده می گیرید؟
 5. چه مهارت هایی به شما در پیشرفت یا غلبه بر موانع کمک کرده است؟

آنچه در آن مهارت دارید در مقابل آنچه به آن علاقه دارید

همه می خواهند در چیزی که به آن علاقه دارند خوب باشند، اما این دو همیشه با هم مطابقت ندارند. تمایز بین این دو مفهوم برای درک بهتر مهم است.

چیزی که در آن خوب هستید

آنچه در آن مهارت دارید را می توان به سه جنبه تقسیم کرد:

 1. استعداد ذاتی

این به توانایی هایی اشاره دارد که به طور طبیعی دارید یا مهارت هایی که سریعتر از دیگران به دست می آورید. به عنوان مثال، نقاشی ممکن است به طور طبیعی انجام شود، یا می توانید به راحتی مفاهیم ورزشی یا ریاضی جدیدی را یاد بگیرید.

 1. پایگاه دانش شما

برخی از موضوعات ممکن است راحت تر از سایر موضوعات نگهداری شوند. شما قادر خواهید بود با تلاش آگاهانه کمتر با مفاهیم ساده یا پیچیده درگیر شوید.

 1. دانش

پنهان کردن استعدادهای طبیعی سخت است و مردم قطعا متوجه آن خواهند شد. به یاد داشته باشید، قبول تعارف اشکالی ندارد. انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و ما برای سالم ماندن از نظر ذهنی به تفکر مثبت متکی هستیم.

چیزی که شما به آن علاقه دارید

علایق شما نیز چندین عنصر مختلف دارد:

 1. سطح مهارت بی اهمیت است

برخلاف استعداد، لازم نیست در چیزی خوب باشید تا به آن علاقه داشته باشید. علایق شما ممکن است بهترین شغل نباشد، اما اگر چیزی لبخند را بر لبانتان بیاورد، انجام آن اشکالی ندارد. برای مثال، حتی اگر حرفه ای نباشید، ممکن است از خواندن لذت ببرید.

 1. بر اساس علاقه

عواطف معمولاً با علایق مرتبط هستند. افراط در چیزهایی که از آن لذت می برید ممکن است سخت تر باشد، اما اگر از آن لذت می برید، ارزش تلاش را دارد. یک علاقه نیز می تواند با تمرین و تسلط به یک علاقه تبدیل شود.

 1. انگیزه درونی

قابل توجه ترین جنبه علایق فردی این است که ما آنها را برای جلب رضایت دنبال می کنیم تا شناخت. اشتیاق ما می تواند به ما بیاموزد که برای این زندگی و آزادی خود در انتخاب های مختلف هر روز ارزش قائل شویم.

مهارت های نرم در مقابل مهارت های سخت

می‌توانیم بیشتر مهارت‌ها را به یکی از دو نوع زیر دسته‌بندی کنیم:

مهارت های سخت یا مهارت های نرم.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید