پرش به محتوا
خانه » نحوه راه اندازی کسب و کار آنلاین تخصصی

نحوه راه اندازی کسب و کار آنلاین تخصصی

  • از

اگر شما هم می خواهید مثل سایت های بزرگی همچون Digikala, Ninisite, Janbalaghi, Zoomit برای کسب و کارتان وب سایت داشته باشید و به صورت آنلاین کار کنید این مقاله مناسب شماست تا به شما اصول راه اندازی یک کسب و کار آنلاین را آموزش دهد.

مراحل ایجاد کسب و کار اینترنتی به صورت جامع به شرح زیر است

اولین قدم در انتخاب رشته فعالیت:

مراحل ایجاد ایده کسب و کار اینترنتی

اولین قسمت از مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که ابتدا باید یک ایده و زمینه فعالیت را برای پیگیری کسب و کار خود انتخاب کنید، رشته ای که انتخاب می کنید باید درآمد ثابت و پایداری در اینترنت داشته باشد.

شما باید ایده یا زمینه فعالیتی را انتخاب کنید که مزایای کسب و کار اینترنتی و معایب آن واقعاً مورد علاقه شما باشد یا ایده ای که دانش و مهارت لازم را برای آن دارید. پس در انتخاب رشته فعالیت دقت کنید.

زمینه فعالیتی که انتخاب می کنید، زمینه ای است که باید در آن زمینه به فعالیت خود ادامه دهید. اول از همه در انتخاب رشته فعالیت باید چند نکته را رعایت کنید که در ادامه به آن می پردازیم.

اولین نکته در انتخاب رشته فعالیت این است که حوزه ای را انتخاب کنید که چارچوب مشخصی داشته باشد و از انتخاب حوزه های فعالیت مبهم و نامشخص خودداری کنید، بگذارید با یک مثال ساده این بحث را برای شما روشن کنم:

زمینه فعالیتی که می توانیم انتخاب کنیم (رشته عالی):

به عنوان مثال، هنگام ایجاد یک کسب و کار اینترنتی، حوزه هایی که می توانید انتخاب کنید موارد زیر است (من نگفتم که باید این حوزه ها را انتخاب کنید، اما حوزه کسب و کار شما باید چارچوب خاصی مانند حوزه های زیر داشته باشد). این حوزه ها دارای چارچوب خاصی هستند مانند:

سرمایه گذاری در بورس
در طلا سرمایه گذاری کنید
کسب و کار اینترنتی
مشاغل خانگی
با رژیم لاغر شوید
تربیت کودکان زیر 7 سال
فروش املاک و مستغلات
دروس پیش ریاضی
و….
و هزاران ایده برای گلدان هایی که قاب خاصی دارند.

مناطقی که هیچ کاری نمی توان انجام داد:

این حوزه هایی که در ادامه به شما خواهیم گفت، حوزه هایی هستند که بسیار بسیار جامع و گسترده هستند و نمی توانید در آن ها کار کنید، اگر در این زمینه ها کسب و کار خود را راه اندازی کنید قطعا در آینده با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

سرمایه گذاری ها

تبادل

طلا

سلامتی

پرورش اندام

آموزش و پرورش کودکان

ویژگی

درس های ریاضی

و…

بنابراین، پس از بیان این مثال، باید برای شما روشن شود که چگونه در راه اندازی یک کسب و کار آنلاین، زمینه فعالیت خود را انتخاب کنید. پس در انتخاب رشته فعالیت به این نکته توجه داشته باشید که اصلاً حوزه های وسیع و پیچیده را انتخاب نکنید.

خیلی ساده و راحت می توانید زمینه فعالیت خود را انتخاب کنید. با چند مرحله ساده که در زیر به شما خواهم گفت می توانید زمینه فعالیت خود را مشخص کنید.

مراحل انتخاب رشته فعالیت در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

ایجاد یک کسب و کار اینترنتی

مرحله 1) هدف خود را مشخص کنید:

اولین قدم در انتخاب رشته فعالیت تعیین هدف خود برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد شما باید تمامی اهداف خود را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی به خاطر بسپارید.

شما باید خدمات و محصولاتی را که می خواهید ارائه دهید به خاطر بسپارید و خودتان برنامه ریزی کنید که چگونه خدمات و محصولات خود را به مخاطبان و کاربران هدف خود ارائه دهید.

مرحله دوم) یافتن مهارت ها و تجربیات خود:

گام دوم برای انتخاب رشته فعالیت در راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که مهارت و تجربه خود را بیابید، باید ببینید چه تجربه ای دارید، یک کاغذ بردارید و تمام مهارت ها و تجربیات خود را روی آن بنویسید، مثلا:

تخصص در دروس خاص مانند ریاضیات دوره متوسطه و …

تخصص در تکنیک های بورس

تجربه برنامه نویسی

متخصص در صنایع دستی و طراحی دستی مانند نقاشی. ساخت اشیا از چوب. سنگ و…
و…

در این مرحله تمام تجربیات و مهارت های خود را به یاد می آورید.

منبع: webmagazin