پرش به محتوا
خانه » مشکل اهمال کاری – پرورش افکار

مشکل اهمال کاری – پرورش افکار

  • از


اهمال‌کنندگان کاری را که می‌دانند باید دیروز انجام می‌دادند را به پس فردا به می‌اندازند.

به تعویق انداختن کار چگونه است؟

همه ما هر از گاهی کار کردن روی کارهای ناخوشایند یا خسته کننده را به تعویق می اندازیم. شستن ماشین، بیرون آوردن زباله ها، تمیز کردن شیشه ها یا تماس های تلفنی استرس زا تصور هیچ کس برای گذراندن وقت نیست. اما در جایی که اکثر ما این کار را فقط گاهی انجام می‌دهیم، افراد اهمال کار اغلب این کار را انجام می‌دهند، و از اینجاست که مشکلات شروع می‌شوند.

اهمال کاری یک عامل استرس است

به تعویق انداختن رفتاری است که منجر به استرس می شود، زیرا باعث می شود برنامه ها و آرزوها در نقطه ای که باید برآورده شوند شکست بخورند. بلیت‌های تئاتر و بسته‌های تعطیلات قبل از اینکه افراد اهمال کار تماس بگیرند، فروخته می‌شوند. هواپیماها بلند می‌شوند، ضرب‌الاجل‌ها می‌گذرد، کارها به سایر متقاضیان می‌رسد، آنهایی که رزومه خود را به موقع تحویل داده اند.

اهمال کاری اثرات منفی دارد

گروه تحقیقاتی اهمال کاری در دانشگاه کارلتون در کانادا یک نظرسنجی آنلاین انجام داد. آنها 2700 پاسخ به این سوال دریافت کردند که “تاخیر تا چه حد بر شادی شما تأثیر منفی دارد؟” .تقریباً از هر دو نفر یک نفر (46 درصد) گفته اند «کمی» یا «خیلی زیاد» و از هر پنج نفر یک نفر (18 درصد) «اثر منفی شدید» را گزارش کرده است.

به تعویق انداختن کارها شادی را تهدید می کند

اگرچه به تعویق انداختن کار اغلب بی اهمیت است، اما افراد اهمال کار زمانی که شغلشان سقوط می کند یا در رسیدن به تمام پتانسیل خود شکست می خورند، رنج می برند.

در دراز مدت و در مقیاس وسیع، «تعویق و تعلل زیاد کارها» می تواند چیزی بیش از تهدیدی برای سلامت شخصی، شادی و بهره وری افراد باشد: می تواند این تهدید را به شرکت ها و جوامع ما منتقل کند.

ویژگی های اهمال کنندگان

چگونه می توانید یک اهمال کننده همیشگی را تشخیص دهید؟

تعلل‌گران از افشای اطلاعات در مورد توانایی‌های خود اجتناب می‌کنند، تخمین‌های زمانی ضعیفی انجام می‌دهند، تمایل دارند بر گذشته تمرکز کنند و به نیت خود عمل نمی‌کنند، همچنین ممکن است مشاغل خدماتی را ترجیح دهند. این ویژگی ها با عزت نفس پایین، کمال گرایی، عدم رقابت، خودفریبی، خودکنترلی، اعتماد به نفس، افسردگی و اضطراب مرتبط است.

پاسخ به این سوال ساده نیست. با این حال، هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد. همانطور که جوزف فراری، استاد روانشناسی در دانشگاه دی پال در شیکاگو می گوید: ( پاسخ این سوال به آسانی جواب چگونه زمان را مدیریت کنیم، نیست.)

اینکه به یک فرد اهمال کار بگویید (فقط این کار را بکن) مانند این است که به یک فرد افسرده بالینی بگوییم که خوشحال شود. ما باید نوع اهمال کاری را که افراد انجام می دهند بررسی کنیم تا دلیل انجام آن را بفهمیم و درمان مناسب را پیدا کنیم.

چرا مردم تعلل می کنند؟

انتخاب خود را بکنید! فراری فهمید،که برخی از افراد در به تعویق انداختن کار، پدران مستبدی دارند. او عادت به تعویق انداختن را به عنوان یک شورش مداوم علیه این خواسته ها می داند.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید