پرش به محتوا
خانه » مذاکرات نفتی ایران با روسیه ادامه دارد/ تولید ۳.۵ میلیون بشکه‌ای نفت ایران در پایان ۱۴۰۲

مذاکرات نفتی ایران با روسیه ادامه دارد/ تولید ۳.۵ میلیون بشکه‌ای نفت ایران در پایان ۱۴۰۲


کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه “مذاکرات نفتی ایران با روسیه ادامه دارد”، گفت: هر زمان مذاکرات نفتی و گازی با روسیه به نتیجه رسید، جزئیات آن اعلام می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه پویش اهدای بسته‌های آموزشی به دانش‌اموزان محروم مناطق نفت‌خیز و گازخیز کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تولید نفت ایران که هم‌اکنون ۳.۳ میلیون بشکه در روز است تا پایان سال جاری به ۳.۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

وی افزود: مذاکرات نفتی و گازی ایران با روسیه ادامه دارد و هر زمان این مذاکرات به نتیجه رسید، جزئیات آن اعلام خواهد شد. معاون وزیر نفت در پاسخ به سوالی در خصوص رویکرد ایران در میدان مشترک آرش گفت: موضع ما، همان موضع وزارت امور خارجه است.

خجسته‌مهر با اشاره به ضرورت فشارافزایی در میدان گازی پارس جنوبی به‌منظور حفظ و نگهداشت تولید، گفت: طرح ۲۰ میلیارد دلاری فشارافزایی پارس جنوبی توسط مشاوران داخلی و خارجی در مرحله تکمیل مطالعات قرار دارد. وی ادامه داد: در میادین غرب کارون، تولید از میادین مشترک نسبت به تولید از میادین مستقل نسبت ۳ به ۱ دارد؛ یعنی ۳ برابر تولید از میادین مستقل، از میادین مشترک تولید نفت داریم. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: سال گذشته در میدان آزادگان جنوبی ۴۰ حلقه چاه جدید وارد مدار شد، در مهرماه امسال نیز ۱۵ حلقه چاه جدید در این میدان مشترک وارد مدار کردیم و تا پایان آبان‌ماه نیز ۱۵ حلقه چاه دیگر وارد مدار خواهد شد.

وی افزود: تولید نفت از میادین سپهر و جفیر در هفته گذشته آغاز شده و با ظرفیت ۲۰ هزار بشکه نفت در روز، درحال حاضر تولید نفت از میادین سپهر و جفیر انجام می‌شود؛ این پروژه در آینده ای نزدیک با حضور وزیر نفت رسما افتتاح و بهره‌برداری خواهد شد.

خجسته‌مهر از اهدای ۱۵۰ هزار بسته نوشت‌افزار تولید ایران به دانش‌آموزان کم‌بضاعت در مناطق محروم در پویش اهدای بسته‌های آموزشی به دانش‌اموزان محروم مناطق نفت‌خیز و گازخیز کشور خبر داد و گفت: در طرح ارتقای سطح علمی و رشد پایه‌های سوادآموزی و مهارت آموزی در مناطق محروم، ۱۰ هزار معلم و ۱۸ هزار دانش‌آموز در بخش مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های زیرمجموعه هدفگذاری شده است.

وی ادامه  داد: از شهریور ۱۴۰۰ بالغ بر ۶ هزار طرح مسئولیت‌های اجتماعی به ارزش ۱۷ هزار میلیارد تومان تعریف شد که تا امروز بالغ بر بیش از ۲ هزر طرح به اتمام رسیده است و ۴ هزار طرح دیگر در اقصی نقاط کشور در حال انجام است که ۸۲درصد این طرح‌ها، پیرامون مناطق عملیاتی در ۱۰ استان نفت‌خیز و گازخیز کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *