پرش به محتوا
خانه » قبولی کنکور پزشکی با شروع از عید – چطور از عید شروع کنیم؟

قبولی کنکور پزشکی با شروع از عید – چطور از عید شروع کنیم؟


قبولی کنکور پزشکی با شروع از عید امکان پذیر است؟ چطور با شروع از عید نوروز برای پزشکی قبول بشم؟ اصلا با مطالعه کم میشه برای پزشکی قبول شد؟ تکلیف تو که دیر شروع کردی چی میشه؟ میتونی از فروردین شروع کنی و از صفر کنکور به صد برسی؟ قبولی کنکور اونم برای پزشکی کار ساده ای نیست ولی به این معنی نیست که نشد نداره، اگه به اندازه کافی، درست و برنامه ریزی شده تلاش کنی میتونی از عید شروع کنی و رشته مورد علاقت رو هم قبول بشی.

تو این مطلب، کلی اطلاعات کامل رو جمع کردم از تجربه رتبه‌های برتر کنکور گرفته تا اینکه چطور باید مطالعه برای کنکور رو شروع کنی تا بتونی بهترین بازدهی رو داشته باشی. خیلی از افراد بودن که از عید شروع کردن و تونستن توی رشته مد نظرشون از پزشکی گرفته تا دندون قبول بشن. حالا اگه دنبال جواب سوالات میگردی و میخوای صفر تا صد شروع از عید رو بدونی با من و الف مشاور تا آخر مطلب همراه باش.

چطور در مدت کم پزشکی قبول شویم؟

قبول شدن تو پزشکی اونم توی مدت کم. شاید شنیدن همچین جمله هم برات خنده دار باشه و فک کنی که مگه اصلا ممکنه؟ اره ممکنه ولی باید تلاش کنی، خیلی از نکات رو رعایت کنی و برنامه ریزی خوبی داشته باشی. از خودت انتظار بیجا نداشته باشه و نخواه که یه روزه به بهترین نمره برسی و در آخر همیشه بهتر از دیروزت باش. تو ادامه محتوا سه اصل مهم رو میگم که بهت کمک میکنه تا بهتر از همیشه و بهینه تر از قبل درس بخونی.

قبولی پزشکی در مدت کم – منطقی فکر کن

اولین مورد، داشتن یه تفکر منطقیه. امید واهی نداشته باش و فک نکن که راه آسونی داری و قراره روزی یکی دو ساعت وقت بذاری آخرشم پزشکی قبول بشی. نه اینطوری نیست. مسیرت سخته ولی ارزشش رو داره. باید از تکنیک های مطالعه استفاده کنی، برنامه ریزی کنی و حواست به همه چیز باشه ولی تلاش مهمترین عنصره. اگه تلاش و انگیزه نداشته باشی نمیتونی موفق بشی.

باید برنامه ریزی خودتو به شکل منطقی انجام بدی و به قدری روی خودت حساب باز کنی که میدونی از پسش بر میای. اینکه بدونی کی وقت استراحته و کی وقت مطالعه خیلی مهمه. پس اول از همه تلاش کن و بعد هم از تکنیک های مطالعه استفاده کن.

چطور با شروع از عید پزشکی قبول بشم؟ – برنامه ریزی درست و صحیح داشته باش

نکته دوم، داشتن برنامه ریزی مناسبه. اینکه بدونی کی باید چیکار کنی فلان روز چه درسی رو چه مقدار بخونی و بعدش چقدر استراحت کنی. آخر هفته میتونی با دوستات بری بیرون؟ اگه توی آزمونت نمره و تراز فلان آوردی به خودت چه جایزه ای میدی؟ استراحت میکنی یا یه سفر یه روزه میری و یه بادی به کلت میزنی. داشتن برنامه ریزی مناسب کلید موفقیته. دونستن اصول برنامه ریزی برای کنکور خیلی مهمه. اگر دوس داری خودت برای کنکور برنامه ریزی کنی، کافیه یه سری به مقاله زیر بزنی.

خودت به سبک رتبه برترها برنامه ریزی کن

اگر نمیتونی خودت درست و اصولی برنامه ریزی کنی، بهتره که از برنامه ریزی کنکور الف مشاور استفاده کنی تا بتونی تو یه مدت کم بیشترین بازدهی رو داشته باشی.

قبولی کنکور پزشکی با شروع از عید – همیشه بهتر از دیروز باش

نکته آخر و شاید مهمترین نکته اینه که همیشه از دیروزت بهتر باشی. لازم نیست عملکردت به نسبت دیروز دو برابر باشه، فقط کافیه تا یه درصد بهتر از قبل باشی تا مسیر پیشرفت رو طی کنی. اینکه همیشه توی مسیر ثابت باشی باعث میشه تا روند پیشرفت کند بشه و حتی انگیزت هم کمتر از قبل باشه. پیشرفت روزانه بهت اعتماد بنفس میده حتی اگه مقدارش خیلی کم باشه چرا که یه حرکت مثبت زدی و این باعث میشه تا مغزت احساس خوبی داشته باشه.

با شرکت در دوره 7 روز مشاوره تحصیلی رایگان الف مشاور با پیچ و خم‌های مسیر و رمز و رموز رتبه برتر شدن کنکور آشنا بشین. کافیه امتحان کنین. 

شروع صفر کنکور از فروردین

اگه میخوای از صفر شروع کنی، قضیه فرق داره چرا که از بقیه خیلی عقبی و باید به این نکته خیلی توجه داشته باشی. اگه خیلی توی شروعت جدی هستی و حاضری برای رسیدن به یه رتبه خوب و قبولی تو رشته مد نظرت تلاش کنی، باید تا روز کنکور درس بخونی تا بتونی جبران کنی. یه سری نکته هم هست که بهتره یادت باشه.

·             اول از همه باید برنامه ریزی خوبی داشته باشی و برای هر ماهت هدف تعیین کنی، ادامه مطلب روش های برنامه ریزی رو گفتم و بهت میگم که چطور باید برنامه ریزی کنی.

·             باید بدونی که از همه رقبات عقبی و باید تلاش خیلی بیشتری کنی تا بتونی ازشون رد بشی.

·             وقتی از شرایط خودت خبر داری، میدونی که چقدر نیاز به تلاش کردن داری و هدفت مشخصه دیگه بی انگیزه نمیشی و هر کسی هر حرفی زد روت تاثیر نمیذاره.

·             چهارمین نکته اینه که دنبال پیشرفت یه شبه یا زودهنگام نباشی چرا که ممکن نیست. پیشرفت طی زمان رخ میده.

با همه اینا که گفتم یادت باشه که نا امید نشی و تموم تلاشت رو بکنی، وقتی 100 درصدت رو بذاری دیگه شکست نمیخوری. 

کسی که با شروع از عید پزشکی قبول شد!

اینجا از تجربه یکی از رتبه های برتر کنکور حرف میزنیم که از عید شروع کرده و تونسته پزشکی قبول شه! رتبه 288 کنکور پزشکی که دانشگاه تهران قبول شده و توی رتبه زیرگروه 3 تونسته رتبه 61 رو بگیره. یکی از نکته های مهمی که باید بهش توجه کنید، خوندن زمین شناسیه. با توجه به اینکه توی قوانین جدید زیرگروه ها هم برداشته شده، زمین شناسی توی همه رشته ها تاثیر داره پس از تست زدن و خوندن زمین غافل نشو.

قبولی پزشکی ما، کسی که توی اولین سال کنکورش، از عید تصمیم جدی میگیره که قراره برای پزشکی بخونه. از دوره های مطالعاتی مدرسه شروع کرده و تمرکزش رو به خوندن برای کنکور اختصاص داده. رقبای زیاده داشته و همین باعث شده که سفت بچسبه به مطالعه، تست زدن و تمرین تا بتونه خودشو برسونه. قبولی ما هم مثل تویی که داری این محتوا رو میخونی ترس های زیادی داشته.

اینکه نکنه از بقیه عقب بیفتم، نکنه موفق نشم؟ خیلیا از سال یازدهم و حتی دهم شروع کردن که از من خیلی جلوترن. چطور میتونم این کاستی رو جبران کنم؟ اصلی ترین کاری که باید کنید، تلاش کردن با حفظ تمرکزه. از هر وقت خالی استفاده کنین و بهترین بهره رو ازش ببرین. وقتی آدم شکست میخوره که از تلاش برای برنده شدن دست بکشه.

نکته دوم تست زدنه، از تست زدن نترسین. اگه تست زدن رو شروع نکنین و توش متخصص نشین کارتون سخت میشه. هر چیزی که ازش میترسین و توش مشکل دارین رو اولویت خودتون بذارین. نمونه سوال حل کردن هم میتونه به پیشرفتتون کمک کنه و باعث میشه با روش های طراحی سوال آشنا بشین. در آخر هم برنامه ریزی درست داشته باشید که در ادامه دربارش حرف زدم.

تکنیک های برنامه ریزی درسی درست و اصولی رو تو مقاله زیر بخون.

اصول برنامه ریزی درسی که هیچکس بهت نمیگه

برنامه ریزی برای شروع از عید

قبل از اینکه درباره برنامه ریزی برای شروع از عید حرف بزنم بهتره که با انواع برنامه ریزی آشنا بشی. برنامه ریزی باید با توجه به شرایطی داری انجام بشه تا بهترین راندمان رو داشته باشی.

انواع برنامه ریزی برای عید

·             برنامه ریزی حجمی: برنامه ریزی حجمی بر خلاق برنامه ریزی زمانی هست و تمرکز اصلیش رو حجم دروس مورد مطالعه هست. این برنامه ریزی به مراتب از برنامه ریزی زمانی بهتره ولی بازم یه مشکلاتی داره.

·             برنامه ریزی زمانی: همونطور که از نام این برنامه ریزی هم مشخصه تمرکز اصلی روی زمان مطالعه دروس هست و به حجم دروس توجه نداره. استفاده از این برنامه ریزی محبوبیت سابق رو نداره و دیگه کمتر کسی از اون استفاده می کنه.

·             برنامه ریزی حجمی زمانی: بهترین روش برنامه ریزیه. ترکیب دو تا روش اول باعث شده تا این روش به وجود بیاد و میتونه بهترین گزینه برای هر کسی باشه.

 چطور برنامه ریزی کنیم؟ – روش های مختلف برنامه ریزی

بالاخره رسیدیم به بحث شیرین برنامه ریزی. برنامه ریزی رو میشه به سه روش انجام داد که برای دسته های مختلف افراد هستن. برنامه ریزی شروع از صفر، برنامه ریزی مرور و برنامه ریزی برای ادامه مطالعه.

برنامه ریزی شروع از صفر – برنامه ریزی شروع از عید

این نوع از برنامه ریزی برای دسته ای از افراد پیشنهاد میشه که میخوان از عید نوروز شروع کنن. اول از همه باید حذفیات رو مشخص کنی، بعد هم مسیرت رو بچینی و با توجه به اون برنامه ریزی روزانه‌ات رو انجام بدی. به این نیاز داری که ساعت های زیادی مطالعه کنی و این کار رو پیوسته انجام بدی.

برنامه ریزی ادامه مطالعه – برنامه ریزی مطالعه عید

روش دوم برنامه ریزی برای ادامه مواردی هست که قبلا خوندی. این دسته از افراد نه اونقدر مطالعه داشتن و نه اونقدر از درس دور بودن. بهترین وقت برای درس خوندن و ادامه عیده که میتونی با ارزیابی خودت کار رو شروع کنی. نقاط ضعف و قوتت رو پیدا و بعدشم اونا رو تقویت کنی.

برنامه ریزی برای مرور – شروع کنکور از فروردین

آخرین روش مرور هست. دسته ای از افراد که تونستن به خوبی مطالعه کنن و حالا وارد فاز جمع بندی شدن. عید بهترین فرصت برای جمع بندی و مرور مطالب خوانده شده هست. بهتره تمرکزتون رو روی جمع بندی و حل تست های مختلف بزارین تا موفق بشین. اگر دوس داری بدونی چه شکلی باید مرور و جمع بندی کنی کافیه به مقاله زیر مراجعه کنی.

روش‌های تکنیکی مرور و جمع بندی رتبه برترها

سخن آخر

تو این محتوا سعی داشتم تا درباره قبولی کنکور پزشکی، شروع صفر کنکور از فروردین، روش های برنامه ریزی برای شروع از عید و تجربه یکی از قبولی های پزشکی صحبت کنم. ممنونم که تا آخر با من و تیم الف مشاور همراه بودی.

اگر دوس داری از اخبار لحظه‌ای کنکور آگاه بشی کافیه تو کانال تلگرامی الف مشاور عضو بشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *