پرش به محتوا
خانه » قانون جدید مجازات و محدودیت سربازان فراری

قانون جدید مجازات و محدودیت سربازان فراری


قانون مجازات سربازان فراری این است که هر روز و در هر زمان سایت یا هر کانال خبری را چک کنید به امید تخفیف یا عفو رهبری کار هر سرباز فراری. طرح جدید آزادی سربازان فراری سربازی که سابقه خدمت خود را منتشر کرده و در ارتش حضور دارد، ناگهان به فکر فرار می افتد، در آن لحظه کمتر به مجازات و عواقب غم انگیز آن فکر می کند. البته در برخی مواقع باید به این افراد حق داد. بالاخره شرایط زندگی، وضعیت والدین و وجود بیماری باعث این عمل می شود.

گرفتن آزادی نظامی معافیت زایمان، معافیت تحصیلی، معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت جانبازی، معافیت مشتری، معافیت سنی (معافیت رهبری)، فقط با مشاوران متخصص با سالها سابقه تماس بگیرید.

مجازات جدید برای سربازان فراری

  • دستگیری سرباز فراری دهبان
  • مسدود شدن کد ملی و حساب بانکی
  • حبس از یک ماه تا سه ماه
  • توسط دادگاه نظامی جریمه شد
  • اضافه کاری (برای هر روز فرار 2 روز حساب می شود)
  • امکان اخذ اسپانسری وجود ندارد

قانون جدید مجازات و محدودیت سربازان فراری

بر اساس قوانین خدمات کشوری، فرار از خدمت جرم محسوب می شود و فردی که فرار می کند مشمول مجازات و محدودیت های قانونی است. در بندهای 59 و 60 قانون جرائم نیروهای مسلح مجازات فرار از خدمت تعیین شده است. فردی که مرتکب فرار از خدمت شده باشد، سرباز محسوب می شود، بنابراین جرم او باید طبق قوانین نظامی و در دادگاه نظامی رسیدگی شود. طبق قانون جزایی نیروهای مسلح، افراد فراری علاوه بر جریمه نقدی و اضافه کار تا یک سال حبس دارند.

رهبر سربازان فراری را ببخشید به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام به فرار از خدمت اطلاعاتی در مورد مجازات و محدودیت هایی که پیش رو دارید داشته باشید.

قانون مجازات سربازان فراری از نیروهای مسلح

اسامی سربازانی که فرار کرده اند همه ما می دانیم که سازمان های نظامی (ارتش، ارتش و پلیس) قانونی هستند و قوانین و نظم بالایی دارند. نیروهای مسلح بر اساس مواد 59 و 60 قانون مجازات نیروهای مسلح مجازات هایی را برای فراریان در نظر گرفته است. قانونگذاران در این دو ماده به صراحت میزان مجازاتی را که برای سربازان فراری در نظر گرفته شده است ذکر کرده اند. در ادامه به توضیح این دو مقاله می پردازیم.

ماده 59 نظام وظیفه; مجازات سربازان فراری

بر اساس قانون جدید مجازات ها و محدودیت های سربازان فراری، در صورتی که سربازی بیش از 15 روز در زمان صلح به صورت قانونی (به عنوان مرخصی) از پادگان خارج شده باشد و یا در حین انجام وظیفه غیبت کند، فراری محسوب می شود. این مدت در زمان جنگ، درگیری های مسلحانه و هوشیاری مسئولان مربوطه 5 روز می باشد.

برای دریافت شرایط خرید سرباز طبق آخرین تغییرات 1403 کافیست همین الان با مشاورین برتر مشاوره پارسین با شماره 9099070084 تماس بگیرید.

مجازات فرار از نیروهای مسلح حبس و اضافه کار است. دادگاه های نظامی برای سربازان فراری از سه ماه تا یک سال حبس و برای یک نفر از سه ماه تا یک سال خدمت اضافی را در نظر می گیرند.

اگر فراری حاضر شود، وضعیت کیفر او فرق می‌کند و امتیازات و بخشش‌ها شامل حال او می‌شود.

ماده 60 نظام گمرکی؛ مجازات سربازان فراری

در قانون جدید ابلاغی مجازات سربازان فراری، در صورتی که سرباز فراری خود را به یگان خدمت معرفی کند، میزان مجازات وی به یکی از موارد زیر تعیین می شود:

  • اگر فردی برای اولین بار از پادگان فرار کند و فرار کمتر از 59 روز باشد و خود را معرفی کند، دادگاه نظامی صادر نمی شود، بلکه فقط حکم مهلت اضافه صادر می شود. به ازای هر روز غیبت یا اختفا 2 روز اضافه سابقه کار تعیین می شود. به طور معمول این اضافه کاری بیش از سه ماه نخواهد بود.
  • در حالت دوم، اگر شخص برای بار اول از خدمت فرار کند و مدت آن بیش از 60 روز باشد یا بیش از یک بار متواری شده باشد، میزان مجازات او متفاوت است. در این صورت فرد به دادگاه نظامی معرفی می شود و وضعیت بدتر می شود. برای چنین افرادی معمولاً دو تا شش ماه حبس تعیین می شود.

بسته شدن پرونده سربازان فراری اگر فراری هستید و خواهان مجازات سبک تری هستید و مستنداتی برای اثبات موجه بودن غیبت خود تهیه می کنید، با مشاوران مجرب مشاوره پارسین تماس بگیرید تا بتوانید از تخفیف ها استفاده کرده و حکم زندان را به جزای نقدی تبدیل کنید.

محدودیت های آتی برای سربازان فراری

قانون جدید مجازات و محدودیت سربازان فراری در قوانین ایران، ورود مردان به سربازی را اجباری می کند و فردی که در حین خدمت فرار می کند، مرتکب جرم می شود. بدون شک افرادی که از خدمت فرار می کنند با محدودیت های متعددی در جامعه مواجه می شوند و نمی توانند به راحتی زندگی کنند.

برخی از این محدودیت ها در زیر ذکر شده است.

1. امکان خروج از کشور وجود ندارد.

2. امکان ثبت نام در دانشگاه و ادامه تحصیل وجود ندارد.

3. فرصت کار در سازمان های دولتی و خصوصی وجود ندارد.

4. امکان اخذ پروانه یا مجوز وجود ندارد.

5. سرباز فراری حتی نمی تواند وام بگیرد و…

طرح جدید آزادی سربازان فراری در صورتی که سرباز فراری پس از مدتی به پادگان مراجعه نکند، سازمان قضایی نیروهای مسلح دستور بازداشت و توقیف کد ملی و حتی حساب های بانکی فرد را صادر می کند. زمانی که کد ملی شما مسدود است، امکان انجام امور اداری و حتی جابجایی و انتقال اموال و دارایی وجود ندارد. علاوه بر این، هر کارفرمایی که فراری را استخدام کند طبق قانون جریمه می شود و حتی ممکن است مجوز او باطل شود. چنین فردی باید همیشه در سایه زندگی کند و هر لحظه از زندگی با اضطراب و ترس همراه است.

دستگیری سربازان فراری

بر اساس قانون جدید مجازات و محدودیت سربازان فراری، فردی که فرار می کند باید انتظار دستگیری داشته باشد، زیرا طبق قوانین نیروهای مسلح آن شخص مرتکب تخلف شده است و باید برای آن عمل مجازات شود.

زمانی که سرباز وظیفه به مدت 15 روز در پادگان غیبت کند، فراری محسوب می شود و برای دستگیری آن فرد قرار تشکیلات و حکم صادر می شود. وظیفه یگان در حال خدمت است عدم حضور سربازان در پادگان را گزارش و پس از مدت معینی به کلانتری محل سکونت سرباز فراری دستور ارسال برگه اخطاریه به درب منزل داده شود. خانه سرباز فراری توسط افسر کلانتری.

چنانچه فرد پس از دریافت پیام در یگان خدماتی حاضر نشود، بازداشت وی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

پس بهتر است قبل از ارسال پرونده شما به دادگاه نظامی و اعمال مجازات نظامی برای شما، سرباز فراری خود را معرفی کند و امتیازات مقرر در مورد او اعمال شود. در نهایت اگر سرباز خود را نشان ندهد و بخواهد به فرار خود ادامه دهد، وضعیت او روز به روز بدتر می شود.

مجازات فراریان متاهل

مجازات جدید و قانون محدودیت برای سربازان فراری همه ما قبول داریم که پیوستن به ارتش کار سختی است، به خصوص اگر متاهل باشید. شرایط زندگی یک فرد متاهل و دارای فرزند قطعا با افراد مجرد متفاوت است. در صورتی که فردی متاهل و دارای شرایط نامساعد معیشتی باشد و از خدمت فرار کند قطعا توسط مراجع قضایی و خدمت سربازی مجازات خواهد شد. فردی که متاهل است و به سربازی می رود برای او تخفیف و کسر ویژه ای دارد. یکی از امتیازات بزرگی که به چنین افرادی داده می شود، خدمت به ایشان در محل سکونت همسرش است.

مقررات مجازات ترک متاهلین مانند مجردان است و تفاوتی در مجازات ها رعایت نمی شود. مگر در موارد خاص و با عذر موجه فرار از خدمت.

اما در سازمان وظیفه عمومی و همانطور که سردار رحیمی پور (رئیس سازمان سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح) اعلام کرد، در یک دوره زمانی، اگر سرباز فراری شخصاً به پست خود نزدیک شود و خود را معرفی کند، یک سری تخفیف در این مورد داده خواهد شد. او متعلق به مردم است. برای اطلاع از آخرین تحولات نظام وظیفه و خصوصا جریمه های جدید تعیین شده در سال جدید با کارشناسان نظام وظیفه در مشاور پارسین تماس بگیرید.

عفو اجرایی سربازان فراری

سربازان فراری به دلیل شرایط نامناسب و محدودیت های زیادی که برایشان وجود دارد، به امید شنیدن و اطلاع از معافیت های جدیدی که اعلام می شود، مدام اخبار و سایت های مختلف را جستجو می کنند. معمولا یکی از این معافیت ها که مدت هاست تغییر نکرده است، معافیت عفو رهبری است و اخیراً معافیت جدیدی از سوی رهبری برای سربازان غایب و فراری تعریف شده است. افراد واجد شرایط می توانند برای دریافت کارت پایان کار اقدام کنند.

البته این معافیت ها برای مدت و زمان خاصی است و در صورتی که فرد مورد نظر از محتوای آن مطلع نشود ممکن است این معافیت را از دست بدهد.

باید به اطلاع شما عزیزان برسانم که آزادی دائمی که در اردیبهشت 1402 به عنوان آزادی رهبری اعلام شد شامل سربازان فراری نیز می شد.

کفالت و معافیت پزشکی سربازان فراری

برای دریافت معافیت کفالت هر فرد باید شرایط لازم را داشته باشد. در صورتی که فردی پس از عضویت در واحد خدماتی دارای شرایط اولیه کفالت باشد می تواند برای آن اقدام کند. اگر مردی از پادگانی که در آن خدمت می کند متواری شده باشد باید سریعاً به یگان خدمت خود مراجعه و مجازات شود و سپس برای معافیت از کفالت پدر، مادر یا خواهر خود اقدام کند.

غیبت شخصی که بخواهد از کفالت معاف شود مانع از گرفتن آن می شود مگر اینکه غیبت او موجه و موجه باشد.

استثناء دیگر استثناء پزشکی است. چنانچه سرباز فراری در طول خدمت دچار مشکلات جسمی، روحی و روانی باشد و بخواهد کارت ترخیص و پایان خدمت خود را دریافت کند، می تواند برای تشکیل هیئت پزشکی اقدام کند. ترخیص پزشکی نه تنها دائمی است، بلکه می تواند ناشی از ترخیص پزشکی از خدمت رزمی یا ترخیص موقت 6 ماهه باشد.

برای گرفتن معافیت پزشکی باید دقت کرد و همه جوانب را در نظر گرفت. باید اضافه کرد که برخی از معافیت های پزشکی دیرتر برای متقاضی مشکل ایجاد می کند. پس بهترین کار این است که با افراد مجرب در زمینه معافیت پزشکی در محل کار مشورت کنید و قدم های بعدی خود را پیوسته بردارید.

سوالات متداول:

1. مجازات فرار از خدمت متاهلین چگونه است؟

همان تک نفره است و تفاوتی در پنالتی ها مشاهده نمی شود

2. مجازات فرار از نیروهای مسلح چیست؟

حبس و اضافه کار تعیین شد

3. اگر فراری بعد از مدتی در پادگان حاضر نشود چه اتفاقی می افتد؟

سازمان قضایی نیروهای مسلح دستور بازداشت و توقیف کد ملی و حتی حساب های بانکی افراد را صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *