پرش به محتوا
خانه » صادرات ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی اروپا به ایران در ۷ ماه

صادرات ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی اروپا به ایران در ۷ ماه


کسب و کار نیوز- یورو استات اعلام کرد صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۷ ماه نخست امسال کاهش ۶ درصدی داشته و به حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا را در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی ۲ میلیارد و ۶۷۸ میلیون یورو اعلام کرد. مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۷ ماه نخست امسال با کاهش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است. ارزش تجارت دو طرف در ۷ ماه نخست سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۹۴ میلیون یورو اعلام شده بود.

اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا جولای امسال ۴۷۵ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۲۵ درصدی داشته است. واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۲ بالغ بر ۶۳۹ میلیون یورو اعلام شده بود. صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۷ ماه نخست امسال نیز کاهش ۶ درصدی داشته و به ۲ میلیارد و ۲۰۳ میلیون یورو رسیده است. کشورهای اروپایی در مدت مشابه سال قبل ۲ میلیارد و ۳۵۵ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

*تجارت ۸۰۰ میلیون دلاری ایران و آلمان در ۷ ماه

بر اساس این گزارش آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران در ۷ ماه نخست ۲۰۲۳ بوده است. مجموع تجارت ایران و آلمان در این دوره به ۸۰۷  میلیون یورو رسیده که این رقم با کاهش ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

صادرات آلمان به ایران در ۷ ماه نخست امسال ۲۳ درصد کاهش داشته و به ۶۶۲ میلیون یورو رسیده است. آلمان در مدت مشابه سال قبل ۸۶۳ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود. واردات آلمان از ایران نیز با افت ۱۳ درصدی در ۷ ماهه ۲۰۲۳ به ۱۴۵ میلیون یورو رسیده است. آلمان در مدت مشابه سال قبل ۱۶۸ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *