پرش به محتوا
خانه » شجاعت خود را پیدا کنید

شجاعت خود را پیدا کنید

  • از


12 عمل شجاعانه روزمره برای ایجاد زندگی که واقعاً می خواهید!

  1. شجاعت مسئولیت پذیری

در حالی که همیشه نمی توانید شرایط خود را کنترل کنید، همیشه می توانید انتخاب کنید که چگونه به آنها پاسخ دهید. مهم نیست که با چه چالش هایی روبرو هستید، شما این قدرت را دارید که تصمیم نهایی را در مورد اینکه بگذارید دنیا روی شما تأثیر بگذارد یا بیرون بروید و بر جهان تأثیر بگذارد، داشته باشید. در مقابل سرزنش دیگران برای مشکلات خود مقاومت کنید، اما در عوض تصمیم بگیرید که مالک زندگی خود باشید و آن را کاملاً تملک کنید.

  1. شجاعت زندگی با صداقت

صداقت تنها راهی در زندگی است که هرگز در آن گم نخواهید شد. قرار دادن صداقت در سنگ بنای هر تصمیمی که می گیرید، مستلزم تمایل به انجام آنچه درست بالاتر از آنچه مناسب یا از نظر سیاسی مصلحت است، دارد. گاهی اوقات این به معنای منحرف شدن از مسیر امن و راحت به سمت مسیری است که کمتر امتحان شده است، جایی که خطر شکست یا عدم تایید ممکن است بالا باشد. در مواقع دیگر از شما می خواهد که خودتان را بسازید.

در هسته خود، کمال مربوط به یکپارچگی و همسویی بین عمیق ترین ارزش های شما، کاری که انجام می دهید و اینکه چه کسی در جهان هستید است. صداقت، عظمت را می طلبد.

  1. شجاعت به چالش کشیدن “تصورات” خود

شما دنیا را آنطور که هست نمی بینید، بلکه آن طور که تصور می کنید، می بینید. خیلی اوقات، مردم در پاسخ به سؤالاتی زندگی می کنند که هرگز نپرسیده اند و ادعا می کنند که حقیقت را در انحصار خود دارند. واقعیت این است که شما صاحب حقیقت  نیستید، فقط برداشت خود را از آن دارید.

در حالی که زیر سوال بردن مفروضات و باورهایی که تاکنون با آنها زندگی کرده‌اید و بازکردن ذهن خود را به روی دیدگاه‌های جایگزین، شجاعت می‌طلبد، انجام این کار، فرصت‌های جدیدی را برای خود و زندگی‌تان باز می‌کند که در غیر این صورت ممکن است هرگز ندیده باشید. در نهایت تمایل به به چالش کشیدن داستان های خود باعث می شود که زندگی را به روشی کاملا جدید، هیجان انگیزتر و معنادارتر تجربه کنید.

  1. شجاعت برای رویاهای بزرگتر

شما هرگز نمی توانید شغل رویایی خود را داشته باشید یا زندگی رویایی خود را داشته باشید مگر اینکه ابتدا شجاعت رویاپردازی های بزرگ را پیدا کنید تا تشخیص دهید که چیست. جرأت داشته باشید برای زندگی خود چشم اندازی بزرگتر از آنچه تاکنون در روابط، شغل و به طور کلی زندگی خود داشته اید ایجاد کنید.

اجازه ندهید ترس شما را از ارتباط با چیزی که عمیقاً به شما الهام می‌کند باز دارد، زیرا بزرگ‌ترین خطر این نیست که رویاهای شما خیلی بلند هستند و نمی‌توانید به آن‌ها برسید، بلکه این است که آنها خیلی کوچک هستند و شما آن هارا تصور می‌کنید! این هدف است، اگر به آن برسد یا نرسد، زندگی را عالی می کند. زندگی شما به اندازه ای بزرگ است که جرات رویا پردازی آن را دارید!

  1. شجاعت برای چیزی که هستید

در دنیایی که برای انطباق تحت فشار قرار می‌گیرد، تظاهر به آن چیزی که هستید شجاعت می‌طلبد. بنابراین در هر رابطه و در هر برخوردی که با دیگران دارید، خود را واقعی بیان کنید، و از تظاهر به اینکه کم و بیش یا متفاوت از آنچه هستید، دست بردارید. وقتی نمی‌توانید اصیل باشید، آنچه را که شما را جذاب‌تر می‌کند از دیگران دور می‌کنید. وقتی شما مطابقت دارید، تمام چیزی که باید به دیگران ارائه دهید مطابقت شماست. اصیل، متواضع و بی تکلف باشید، اما مهمتر از همه، فقط خودتان باشید. هیچ چیز ارزشمندتر یا جذاب تر نیست.

  1. شجاعت صحبت کردن

جرأت داشته باشید صحبت کنید، نگرانی‌ها، احساسات و افکارتان را به زبان بیاورید و در گفتگوهایی شرکت کنید که قبلاً در انجام آن تردید داشتید. مطمئناً عدم پرداختن به یک موضوع یا برآورده کردن یک نیاز را به اینکه ممکن است یک مکالمه ناخوشایند داشته باشید یا درخواستی که رد شود، انتخاب نکنید. به هر حال، چیزهایی که صحبت نمی‌شوند، به‌عنوان نیازهای برآورده‌نشده و رنجش‌های حل‌نشده به‌وجود می‌آیند.

صحبت کردن به شیوه‌ای که حرمت دیگران را ارج نهاده باشد، ابزاری برای ایجاد اعتماد و تعمیق کیفیت روابط فراهم می‌کند. همچنین به دیگران این امکان را می‌دهد که بدانند شما کی هستید، به چه چیزی نیاز دارید، به چه چیزی اهمیت می‌دهید و توانایی شما را به وضوح نشان می‌دهد.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید