پرش به محتوا
خانه » زندگی مشترک و صلح برای دریافت نکات موثر نیاز دارید

زندگی مشترک و صلح برای دریافت نکات موثر نیاز دارید


ارزش زندگی مشترک چیست؟ در ازدواج به دنبال چه هدفی باشیم؟

بسیاری از مردم بر این باورند که ازدواج موفق و ایده آل وجود ندارد و افسانه ای بیش نیست. اما برخی افراد به خوبی می‌دانند که یک ازدواج خوب، پایدار و انگیزشی را می‌توان بر اساس مهارت‌هایی که زوج‌ها برای مقابله با فراز و نشیب‌های زندگی و برقراری ارتباط با یکدیگر به کار می‌برند، بنا کرد. تسلط و یادگیری هنر کنترل زندگی وظیفه ای است که همه افراد باید برای ارتقا و بهبود سلامت زندگی مشترک خود در انجام آن تلاش کنند. سهم همه در ساختن زندگی مشترک برابر است و تنها با این طرز فکر می توان آرامش را در زندگی مشترک ایجاد کرد.

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا راه حل های رسیدن به آرامش در زندگی مشترک خود را بررسی کنیم و مهم ترین نکات برای لذت بردن از یک زندگی آرام و موفق را بیاموزیم.

چقدر برای صلح با همسرتان تلاش می کنید؟

زوج های موفق به خوبی می دانند که داشتن خانه، شغل و حساب بانکی عالی به نظر می رسد، اما منجر به یک زندگی مشترک موفق نمی شود. برای لذت بردن از آرامش و رابطه ایده آل در زندگی مشترک، اصول مهم تری وجود دارد که باید سخت کوشید و برای رعایت آنها صبور باشید. اگر احساس می کنید زندگی موفقی ندارید و یا درگیر زندگی روزمره زندگی مشترک خود با همسرتان هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

برای حرکت به سمت رشد و رسیدن به آرامش در زندگی زوجی، پول، انرژی و زمان خود را صرف 8 مورد ضروری برای یک زندگی آرام کنید، این مهم ترین سرمایه گذاری و البته سودآورترین در زندگی شما خواهد بود.

عشق و ارادت

در هسته خود، “عشق” تصمیمی است که شما می گیرید تا به شخص دیگری متعهد شوید. این تصمیم در ابتدا بیشتر شبیه احساسی زودگذر است که در سریال های تلویزیونی، روی پرده سینما و رمان های عاشقانه به تصویر کشیده می شود. این احساسات می آیند و می روند، اما تصمیم واقعی برای تعهد به “نیمه دیگر” شما برای همیشه باقی می ماند – و این چیزی است که ازدواج های سالم را تعریف می کند.

ازدواج تصمیمی است که باید با همه فراز و نشیب ها، مثبت ها و منفی هایش در نظر گرفته شود. پیش بینی اتفاقات تلخ و سختی های زندگی غیرممکن است، اما باید بدانید که همه این موارد وجود دارد و می تواند در مراحل مختلف زندگی مشترک برای شما اتفاق بیفتد. وقتی همه چیز خوب پیش می رود، تعهد آسان است. اما عشق واقعی با متعهد ماندن طولانی مدت و در شرایط سخت و آزمایش های زندگی مشخص می شود.

وفاداری

وفاداری در ازدواج فراتر از بدن را شامل می شود. وفاداری شامل چشم، ذهن، قلب و روح ما می شود. وقتی ذهن خود را به خیالات عاشقانه در مورد شخص دیگری اختصاص می دهیم، وفاداری به همسرمان را قربانی می کنیم. وقتی لحظات صمیمیت عاطفی را به دیگری تقدیم می کنیم، باز هم وفاداری به همسرمان را قربانی می کنیم.

هر روز مراقب خواسته های مختلف خود باشید و آنها را کاملا به همسرتان اختصاص دهید. وفاداری مستلزم نظم و انضباط شخصی و آگاهی از عواقب است. از قرار دادن هر چیزی جلوی چشم، بدن یا قلب خود که وفاداری شما را به خطر می اندازد، خودداری کنید. گاهی اوقات حتی کوچکترین نشانه ها به مرور زمان دور می شوند و ما را کیلومترها از چیزی که به آن اختصاص داده ایم دور می کنند.

فروتنی

همه ما در زندگی نقاط ضعفی داریم و روابط همیشه سریعتر از هر چیز دیگری این عیوب را آشکار می کند. یکی از مولفه های ضروری یک ازدواج سالم، توانایی اعتراف است. بپذیرید که کامل نیستید، اشتباه خواهید کرد و نیاز به بخشش دارید. برتری نسبت به شریک زندگی تان باعث رنجش می شود و از پیشرفت رابطه شما جلوگیری می کند.

اگر در این مورد مشکل دارید، یک مداد بردارید و سه کاری را که همسرتان بهتر از شما انجام می‌دهد بنویسید – این تمرین ساده به شما کمک می‌کند فروتن باشید. این کار را هر چند بار که لازم است تکرار کنید تا از شر زهر برتری خلاص شوید. تواضع به معنای تحقیر نفس و دست کم گرفتن توانایی های خود نیست، شما توانایی های ارزشمند زیادی دارید، اما این نباید باعث برتری و غرور بیش از حد در شما شود.

صبر و گذشت

از آنجایی که هیچ کس کامل نیست، صبر و بخشش بخشی جدایی ناپذیر از یک رابطه زناشویی است. افراد در یک ازدواج موفق یاد می گیرند که در برابر شریک زندگی خود صبر و بخشش بی پایان نشان دهند. آنها با فروتنی اشتباهات خود را می پذیرند و از شریک زندگی خود انتظار کمال مطلق ندارند و در تلاش برای سرزنش و تحقیر شریک زندگی خود به اشتباهات گذشته اشاره نمی کنند.

اگر در زندگی به دنبال جبران یا انتقام از همسرتان هستید، به خصوص در مواقع اشتباه، نگرش خود را تغییر دهید. اگر در گذشته شریک زندگی خود را آزار داده اید، او را ببخشید. بخشش قلب و رابطه شما را آزاد می کند.

زمان

روابط بدون سرمایه گذاری زمان هرگز کارساز نخواهد بود. هر رابطه موفق مستلزم گذراندن زمان با کیفیت با هم است. این به این معنی است که مدتی را صرفاً به شما دو نفر اختصاص دهید، بدون حواس‌پرتی، بدون تلفن و هیچ نگرانی ذهنی دیگری. در این زمان از مشکلات شغلی یا مسائل اقتصادی به صورت کیفی صحبت نکنید، این زمان به رابطه شما تعلق دارد.

رابطه با همسرتان باید صمیمی ترین و عمیق ترین رابطه ای باشد که در زندگی دارید. بنابراین، این اتصال بیش از هر اتصال دیگری به زمان نیاز دارد. در صورت امکان، هر روز برای شوهرتان وقت بگذارید و هر از گاهی با هم قرار ملاقات بگذارید. اجازه ندهید شریک زندگی شما به یک فرد عادی تبدیل شود.

صداقت و اعتماد

صداقت و اعتماد اساس همه چیز در یک ازدواج موفق است. اما بر خلاف بسیاری از موارد ضروری دیگر در این لیست، اعتماد زمان می برد. شما می توانید در یک لحظه متعهد، فداکار یا صبور باشید، اما اعتماد همیشه زمان می برد. اعتماد تنها زمانی ایجاد می شود که آنچه را که می گویید انجام دهید و هیچ کار دیگری برای هفته ها، ماه ها و سال ها انجام ندهید. اعتماد زمان می برد، بنابراین از همین الان شروع کنید – و اگر نیاز به بازسازی اعتماد در رابطه خود دارید، سخت تر خواهد بود.

ارتباط

یک زوج سالم و موفق تا حد امکان با هم ارتباط برقرار می کنند. این ارتباط می‌تواند به اشکال مختلفی باشد، مطمئناً آنها درباره برنامه‌های بچه‌ها، لیست‌های مواد غذایی و صورت‌حساب‌های آب و برق بحث می‌کنند، اما ارتباط آنها به این موضوعات محدود نمی‌شود. زوج‌های موفق امیدها، رویاها، ترس‌ها و اضطراب‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و نه تنها در مورد چالش‌هایی که در زندگی فرزندشان رخ داده، بلکه در مورد تغییراتی که در قلب و روحشان رخ می‌دهد نیز بحث می‌کنند.

ارتباط در زندگی خانوادگی کلید اصلی است که نمی توان آن را نادیده گرفت یا دست کم گرفت. زیرا ارتباط صادقانه و باز در قلب بسیاری از موارد دیگر در این لیست قرار دارد. تعهد، صبر و اعتماد در بستر ارتباط شکل می گیرد.

قربانی

اگرچه هرگز در آمار گزارش و نشان داده نمی شود، اما بسیاری از ازدواج ها به دلیل خودخواهی به شکست و جدایی ختم می شود. مطالعات بیشتر به مشکلات مالی، عدم تعهد، خیانت یا ناسازگاری به عنوان دلیل جدایی اشاره می کنند، اما علت اصلی اغلب این مشکلات خودخواهی است. یک فرد خودخواه، خود محور، بی حوصله است و هرگز یاد نمی گیرد که چگونه یک همسر موفق و دوست داشتنی باشد. امیدها، رویاها و زندگی خود را به شریک زندگی خود بدهید و از هیچ چیز برای بهبود رابطه خود دریغ نکنید.

موارد فوق یک لیست کوچک و تنها گوشه ای از مهارت هایی است که برای ارزیابی کلی زندگی ارائه شده است. با رعایت این اصول و سرمایه گذاری روی رفتارها و روابط، راه را برای ورود آرامش به زندگی مشترکتان هموار کنید و از ادامه زندگی زناشویی خود لذت ببرید. نکات ازدواج ذکر شده در این مقاله قطعا آسان نیست و شما با آنها چالش هایی خواهید داشت – اما اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک ازدواج شاد داشته باشید ارزشش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *