پرش به محتوا
خانه » زندگینامه ریچارد برانسون – مجله موفقیت یکشو

زندگینامه ریچارد برانسون – مجله موفقیت یکشو

  • از


مجله Student در مدارس به فروش میرفت. این مجله فروش نسبتا خوبی داشت. افزایش شهرت و موفقیت های مجله Student در آن زمان سبب شد تا او بتواند با اشخاص مطرح دهه 1960 مانند میک جگر و رونالد دیوید لنیگ مصاحبه کند. انتشار مصاحبه های او با افراد معروف، به افزایش شهرت این مجله کمک بسیاری کرد. او در سالهای ابتدایی فعالیت مجله Student، آهنگ ها و آلبوم های موسیقی بسیاری را در آن معرفی کرد. همچنین سبب شد تا ریچارد برانسون به حوزه موسیقی علاقمند شود.

علاقمندی ریچارد برانسون به حوزه موسیقی سبب شد تا او به فروش آلبوم ها و قطعات موسیقی تحت نام شرکت ویرجین اقدام کند. نام ویرجین به دلیل نا آشنا بودن کارمندان این شرکت با حوزه موسیقی انتخاب شد.

شرکت ویرجین با وجود قوانین مالیاتی سختی که در سالهای 1950 تا 1960 وجود داشت، توانسته بود فروش خوبی ایجاد کند. قوانین مالیاتی سخت آن دوران مشکلاتی را برای ریچارد ایجاد کرد که در نهایت او توانست با گذر از این مشکلات درآمد مناسبی از این شرکت کسب کند. البته ناگفته نماند که در این زمان مادر ریچارد، بخشی از پس انداز خانوادگیشان را برای گسترش کسب و کار پسرش هزینه کرد.

 درآمد خوب شرکت ویرجین به ریچارد اجازه داد تا بتواند در سال 1972 با کمک فردی به نام نیک پاول شرکتی برای ضبط موسیقی به نام ویرجین رکوردز تاسیس کند. پس از تاسیس شرکت، ریچارد اقدام به خرید زمینی در شمال آکسفورد کرد. در این زمین استودیویی برای ضبط موسیقی ایجاد شد.

مایک اولدفیلد اولین مشتری معروف شرکت ویرجین رکوردز بود. مایک به کمک تیم ویرجین رکوردز آلبوم Tubular Bells را در استودیوی آنها ضبط کرد. این آلبوم در آن زمان در لیست پر فروش ترین آلبوم ها قرار گرفت و شهرت و محبوبیت خوبی کسب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *