پرش به محتوا
خانه » روند افزایشی قیمتها در بازار طلا و سکه

روند افزایشی قیمتها در بازار طلا و سکه


۱۴۰۲/۰۷/۱۸10:19
اسلایدر, اصناف, بازار, سرخط خبرها

منبع: کسب و کار نیوز

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: روند بازار طلا و سکه با شروع هفته جاری افزایشی شد که علت بخش عمده این افزایش به رشد ۱۴ دلاری انس جهانی طلا باز می‌گردد. نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران درباره وضعیت این بازار در هفته جاری بیان کرد: همچنین رشد قیمت ارز، اتفاقات اخیر در منطقه به همراه تغییرات اقتصادی و سیاسی سه عامل رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخلی محسوب می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، بذرافشان در ادامه خاطرنشان کرد: اگرچه قیمت طلا و سکه بالا رفت ولی بازار روال عادی دارد.خوشبختانه التهابی در آن نیست و تقاضا نیز تشدید نشده است.  رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران درباره تغییرات قیمت طلا و سکه در روز گذشته توضیح داد: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۶۴ هزار تومان بالا رفت و این افزایش برای قیمت سکه به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. نیم سکه و ربع سکه نیز هرکدام ۱ میلیون تومان و سکه یک گرمی بانک مرکزی حدود ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را به ثبت رساندند.

بذرافشان درباره حباب سکه نیز اظهار داشت: حباب سکه ۳۰۰ هزار تومان بیشتر شد و در حال حاضر این حباب در بازارهای داخلی برای سکه تمام ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. وی در پیش‌بینی روند بازار طی روزهای آتی بیان کرد: با توجه به اینکه افزایش قیمت‌ها در ۴۸ ساعت اخیر زیاد بود، به نظر نمی‌رسد بازار مجدد میزبان نوسان چشمگیری در روزهای آینده باشد. ولی اکنون نمی‌توان درخصوص مقطعی یا ادامه‌دار بودند روند صعودی بازار طلا نظر داد یا آینده بازار را پیش‌بینی کرد.

وی اضافه کرد: باید دید انس جهانی پس از بازگشایی بازار به چه سمتی حرکت می‌کند. همچنین باید منتظر اخبار و تغییرات شرایط اقتصادی و سیاسی ماند. در مجموع اگر اخبار و اتفاقات خاصی رخ ندهد، نوسانات زیادی در بازار طلا نخواهیم داشت.

همچنین مطالعه کنید:

به گزارش کسب و کار نیوز، بازار ارز دیروز وارد فاز تازه‌ای از افزایش قیمت‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *