پرش به محتوا
خانه » رفع مشکل پیدا کردن شباهت ها در Research Assistant {راهنمای تصویری}

رفع مشکل پیدا کردن شباهت ها در Research Assistant {راهنمای تصویری}


مشکل تطبیق در Research Assistant رفع شد برای دانشجویانی که موضوع پایان نامه یا پایان نامه خود را انتخاب می کنند بسیار مهم است. یکی از مشکلات اصلی که دانش آموزان می توانند با آن مواجه شوند، یافتن یک مطابقت برای پروپوزال است. برای جلوگیری از سرقت علمی و حمایت از حقوق نویسندگان، سیستم دستیار پژوهشی از مراحل تطبیق در دو مرحله از فرآیند سیستم دستیار پژوهشی استفاده می کند. یعنی مرحله دوم (مقایسه پروپوزال) و مرحله هشتم (مقایسه پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های غیرپزشکی و پزشکی) را پیش بینی کرد.

این مراحل تطبیق به دانش‌آموزان کمک می‌کند مطمئن شوند که پیشنهادات خود و آن‌ها بدون تکرار یا کپی مطالب دیگران ارائه می‌شوند. دانشجویان با یادگیری و استفاده از امکانات موجود در سامانه دستیار پژوهشی می توانند از حل مشکل تطبیق پروپوزال ها و پایان نامه های خود بهره مند شوند. همچنین، مطمئن شوید که ارسال شما از منابع معتبر است و به حقوق نویسندگان احترام می گذارد.

تشخیص و رفع شباهت ها در دستیار پژوهشی

برای تشخیص و تصحیح شباهت ها در سامانه دستیار پژوهشی ris.iau.ir باید چندین مرحله را طی کرد. اولین قدم در شناسایی شباهت ها، بررسی منابع معتبر است. دوباره مقاله را مرور کنید و منابع را لینک کنید. اگر بیشتر پروپوزال از مقالات پژوهشی و کتاب های منبع کپی شده باشد، می توان شباهت هایی را در سیستم دستیاری پژوهشی یافت.

یکی دیگر از مواردی که منجر به یافتن شباهت در سامانه دستیار پژوهشی می شود، تکرار جملات و به طور کلی متن است. همچنین اگر چند جمله یا پاراگراف دقیقاً تشخیص داده شود، حتی اگر کپی نباشد، به عنوان سرقت علمی شناخته می شود. در عین حال از بازنویسی متن خودداری کنید و تا حد امکان فقط از منابع برای نوشتن پروپوزال الهام بگیرید.

مرحله بعدی در تشخیص و تصحیح تطابق، گزارش مسابقه است. به رنگ آمیزی گزارش انطباق توجه کنید. اگر قسمت‌هایی از تراکت با رنگ قرمز مشخص شده باشد به معنی کبریت بالا و قسمت‌هایی که با رنگ زرد یا سبز مشخص شده‌اند به معنی کبریت پایین‌تر است.

در نهایت، ساختار جمله و پاراگراف پروپوزال خود را سفارشی کنید. یعنی از لحنی برای توضیح استفاده کنید که مخصوص شماست. از نرم افزاری کمک بگیرید که تعیین می کند متن کپی است یا نه. البته این نرم افزارها نمی توانند صد در صد کپی متن را تشخیص دهند. بنابراین بهتر است تا حد امکان از کپی و بازنویسی منابع معتبر خودداری شود.

راهنمای تصویری رفع مشکل تطابق در Research Assistant

بنابراین این احتمال وجود دارد که سیستم در هنگام ارزیابی و استعلام موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری از الگوریتم های نادرستی استفاده کند. ضمن اینکه برنامه نویسی آن نیز دارای مشکلاتی است و فیلترهای تعریف شده در آن خالی از اشکال نیست. بنابراین هیچ شاگردی نمی تواند; حتی اگر بهترین تفسیر و توضیح و انتخاب متون را ارائه دهید، این مرحله را کاملا استثنایی پشت سر بگذارید.

موضوع عدم کاهش در میزان همپوشانی یا شباهت سیستم اندازه گیری اصالت محقق

خلاصه مقاله حل مسئله تطبیق در دستیار پژوهشی

تو میدونی چطوری رفع مشکل تطابق در Research Assistant اهمیت ویژه ای برای دانش آموزان پیدا کرده است. مشکلات مرتبط با یافتن شباهت در سیستم دستیار پژوهشی، از جمله افزایش میزان شباهت در متون و نمرات نادرست، چالش هایی را برای دانشجویان ایجاد کرد که باعث افزایش اضطراب و سردرگمی در مراحل پایانی پروپوزال و پایان نامه شد.

این مشکل توجه و اقدام سریع و موثر مسئولان و کارشناسان مربوطه را می طلبد تا با تغییرات لازم در الگوریتم ها و فیلترها، بهبودهای لازم در کیفیت ارزیابی متن و کاهش شباهت ها پیدا شود. این تغییرات می تواند اعتماد و اطمینان دانشجویان را به سیستم افزایش دهد و روند تحقیق و پژوهش را بهبود بخشد.

برای دانلود PDF مقاله حل مشکل تشابه در Research Assistant روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید

چگونه می توان تعداد منطبقات در پروپوزال یا پایان نامه را کاهش داد؟

برای کاهش میزان شباهت در پروپوزال یا پایان نامه، می توانید از منابع مختلف استفاده کنید. اما از بازنویسی یا کپی برداری خودداری کنید.

برای بهبود سیستم تطبیق در سیستم دستیار پژوهشی چه اقداماتی لازم است؟

برای بهبود سیستم تطبیق در سیستم دستیار پژوهش، می توان از الگوریتم های به روز و دقیق تر استفاده کرد، فیلترها و معیارهای ارزیابی را بهبود بخشید و فرآیندهای ارزیابی را شفاف تر و در دسترس تر کرد.

دلیل تشابه زیاد در دستیار پژوهشی چیست؟

کپی برداری از منابع، بازنویسی از مقالات و کتب علمی، تکرار جملات و موارد دیگر از جمله دلایل مهم تشابه یافتن در n.s است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *