پرش به محتوا
خانه » رشد ۳۰ درصدی صادرات سیمان در نیمه اول سال/ ماجرای افت ۱۵ درصدی صادرات کاتد مس چه بود؟

رشد ۳۰ درصدی صادرات سیمان در نیمه اول سال/ ماجرای افت ۱۵ درصدی صادرات کاتد مس چه بود؟

  • از


۱۴۰۲/۰۷/۲۹12:21
اسلایدر, اقتصادی, سرخط خبرها, صنعت و معدن

منبع: کسب و کار نیوز

کسب و کار نیوز- در نیمه نخست سال صادرات سیمان حدود ۳۰ درصد رشد کرده این درحالی است که صادرت کاتد مس به عنوان یک محصول با ارزش افزوده بالا تقریبا ۱۵ درصد افت کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس آمار منتشره از تجارت خارجی کشور در نیمه نخست ۱۴۰۲ سهم صنعت از ارزش کل صادرات غیرنفتی ۱۵ درصد بوده است. همچنین بررسی امارای صادرت به تفکیک بخشهای عمده و گروههای کالایی نشان میدهد ۴.۷ میلیارد دلار صادرات در حوزه صنایع معدنی فلزی محقق شده که نسبت به سال قبل حدود ۲۵ درصد به لحاظ وزنی رشدداشته است.

از سوی دیگر در حوزه صنایع معدنی غیر فلزی تنها ۵۷۷ میلیون دلار کالا صادر شده که به لحاظ ارزش حدود ۱۳ درصد رشد کرده است. بر اساس این گزارش در نیمه نخست سال صادرات سیمان به لحاظ ارزش و وزن حدود ۳۰ درصد رشد کرده است. از سوی دیگر صادرت کاتد مس به عنوان یک محصول با ارزش افزوده بالا تقریبا به لحاظ ارزش ۱۵ درصد و به لحاظ وزنی ۸درصد افت کرده است.

افت صادرت کاتد مس به لحاظ ارزش و وزن در حالی رقم خورده که در نیمه نخست سال حدود ۳۷۷ میلیون دلار از این محصول صادر شده است. کاتد مس برای صادرات از طریق سازوکار بورس کالا انجام میشود.

همچنین مطالعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *