پرش به محتوا
خانه » راه حل های حل مسئله برای حل چالش ها (قسمت اول)

راه حل های حل مسئله برای حل چالش ها (قسمت اول)

  • از


مشکلات در اشکال و اندازه های مختلف از درگیری های محل کار گرفته تا کاهش بودجه وجود دارند.

حل خلاقانه مسئله مهارتی است که در همه نقش ها و صنایع مورد جستجو قرار می گیرد. می تواند سرمایه انسانی سازمان را تقویت کرده و به آن مزیت رقابتی بدهد.

استراتژی ها حل یک مشکل راه هایی برای نزدیک شدن به مشکلات وجود دارد که می تواند به شما کمک کند فراتر از پاسخ های واضح نگاه کنید و بهترین راه حل را برای مشکل خود بیابید.

بیا یک نگاهی بیندازیم فرآیند حل مسئله بیایید نگاهی به پنج مرحله و نحوه ترکیب آنها با راهبردهای اثبات شده حل مسئله بیندازیم. این ابزارها و مهارت ها را برای حل حتی پیچیده ترین مشکلات به شما می دهد.

مثال حل مسئله چیست؟

حل خوب مشکل بخش مهمی از فرآیند تصمیم گیری است. برای اینکه ببینیم فرآیند حل مشکل در زندگی واقعی چگونه ممکن است به نظر برسد، اجازه دهید به یک مشکل رایج برند SaaS نگاه کنیم: کاهش نرخ جذب مشتری.

برای حل این مشکل ابتدا شرکت باید آن را شناسایی کند. در این مورد، مشکل این است که نرخ برداشت بسیار بالا است.

سپس آنها باید دلایل اصلی مشکل را شناسایی کنند. این می تواند هر چیزی از تجربه خدمات مشتری گرفته تا کمپین های بازاریابی ایمیلی آنها باشد. اگر مسائل متعددی وجود داشته باشد، هر کدام به یک فرآیند حل مسئله جداگانه نیاز دارند.

بیایید بگوییم مشکل بازاریابی ایمیلی است. آنها مشتریان فعلی را افزایش نمی دهند. اکنون که آنها مشکل را شناسایی کرده اند، می توانند از راهبردهای حل مسئله برای جستجوی راه حل استفاده کنند.

ممکن است به نظر برسد که پیشنهادات، تخفیف‌ها یا پاداش‌های ویژه به مشتریان فعلی ارائه می‌شود. آنها باید راه هایی را بیابند تا به آنها یادآوری کنند که از محصولات و خدمات خود استفاده کنند و در عین حال ارزش افزوده ارائه دهند. این امر مشتریان را تشویق می کند که به پرداخت اشتراک ماهانه خود ادامه دهند.

آنها همچنین ممکن است بخواهند پس از 12 ماه عضویت، مشوق هایی مانند دسترسی به یک سرویس ممتاز را بدون هزینه اضافی اضافه کنند. آنها می توانند پست های وبلاگی را منتشر کنند که به مشتریان خود در حل مشکلات رایج کمک می کند و آنها را به عنوان یک خبرنامه ایمیل به اشتراک می گذارند.

شرکت باید اهداف و ضرب الاجل هایی را برای دستیابی به آنها تعیین کند. این به رهبران اجازه می دهد تا پیشرفت را اندازه گیری کرده و تعیین کنند که کدام اقدامات بهترین نتایج را به همراه دارد.

5 مرحله حل مشکل چیست؟

شاید برای شما مشکلی پیش بیاید. یا شاید می خواهید برای دفعه بعد که یکی از آنها به وجود می آید آماده باشید. در هر صورت بهتر است با پنج مرحله حل مشکل آشنا شوید.

برای یافتن راه حل های ممکن برای مشکل خود از این روش عیب یابی گام به گام با استراتژی های موجود در بخش زیر استفاده کنید.

  1. مشکل را شناسایی کنید

اولین قدم این است که بدانید کدام مشکل را حل کنید. در مرحله بعد، باید علت اصلی مشکل را پیدا کنید.

بهترین اقدام این است که تا حد امکان داده ها را جمع آوری کنید، با افراد درگیر صحبت کنید و واقعیت ها را از نظرات جدا کنید.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید