پرش به محتوا
خانه » راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن

راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن


کسب و کار نیوز- مهرداد بذرپاش گفت: نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن را با استفاده از ابزار‌های جدید راه اندازی می‌کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس گفت: ساخت ۱۰ هزار مسکن کاری زمان بر و دشوار است، زیرا هماهنگی زنجیره تولید مسکن دشوار و پیچیده است.

وزیر راه وشهرسازی گفت: ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر ناتمام در حالی به دولت سیزدهم به ارث رسید که بدون آورده، منابع مالی و بدون بودجه مصوب بود و بعضا متقاضیان بیش از ۱۲ سال در انتظار تحویل واحد‌های مسکن مهر خود بودند که این کار دشوار‌ توسط دولت سیزدهم با تجهیز منابع انجام شد و در حال حاضر شاهد تحویل ۱۰ هزار واحد مسکونی در پردیس هستیم.

بذرپاش از اتمام ۱۴۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر تا پایان دولت سیزدهم خبر داد و افزود: در پردیس تا پاییز ۷هزار واحد و تا آخر امسال ۱۲ هزار واحد و تا پایان دولت سیزدهم تمامی واحد‌ها تحویل داده می‌شود. به گفته وی تیمی متشکل از اعضای حقوقی و مسئولان برای بررسی مشکلات حقوقی واحد‌های باقی مانده مسکن مهر تشکیل شده است که برای رفع مشکلات اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وزیر راه وشهرسازی با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال اجرا است، گفت: با تلاش‌های فراوان برای ساخت واحد‌های نهضت ملی بیش از ۵۰ هزار هکتار زمین تامین شد و این روند ادامه دارد. او واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت را از دیگر موضوعات قابل توجه در حوزه مسکن عنوان کرد و گفت: مجموعا در طی این ماه ۳۲ هزار قطعه زمین تحت عنوان طرح جوانی به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

وی افزود: آماده سازی هر قطعه زمین برای دولت ۲۰۰ میلیون تومان هزینه در برمی‌گیرد که کار دشواری است، ولی دولت به انجام آن تاکید دارد. وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: طبق آمار‌های بانک مرکزی و مرکز آمار، جهش مثبتی در بخش مسکن و ساختمان در طی امسال رخ داد؛ به این معنا که در بهار سال گذشته رشد مسکن منفی بود و امسال به گواه مرکز آمار رشد مسکن به مثبت ۴.۶ درصد رسیده است.

او اظهار کرد: به منظور کاهش تورم ضرورت دارد تا تولید و عرضه مسکن رونق یابد و در این راه تمامی ارکان از جمله نظام بانکی باید در این راه کمک مؤثری داشته باشند. وی همچنین نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن را از دیگر موضوعات در حال پیگیری عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا سایر عوامل تولید مسکن از جمله مصالح ساختمانی و فولاد به قیمت ارزان‌تر در اختیار سازندگان و بخش مسکن قرار گیرد، زیرا این امر مورد تاکید رئیس جمهور است و همه باید به آن تمکین کنند.

بذرپاش ساماندهی بازار املاک و اجاره و نظارت بر بنگاه‌های مشاور املاک را از دیگر موارد در دست انجام دولت برشمرد و گفت: در تلاش هستیم تا سوداگری در بخش نهضت ملی مسکن به صفر برسد و افرادی که فاقد مسکن هستند صاحبخانه شوند.

وی بر ساماندهی و افزایش ناوگان حمل ونقل عمومی پردیس تاکید کرد و گفت: حمل و نقل پردیس باید آسان‌تر و ارزان‌تر در خدمت مردم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *