پرش به محتوا
خانه » رئیس قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز/با عرضه آیفون 14 و 15 با قید فوریت برخورد شود

رئیس قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز/با عرضه آیفون 14 و 15 با قید فوریت برخورد شود

  • از


کسب و کار نیوز- رئیس قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز با انتشار نامه‌ای از مسئولین ذیربط خواسته که با قید فوریت نسبت به هماهنگی برای برخورد با عرضه تلفن همراه آیفون ۱۴ و بالاتر از نشان تجاری اپل و دانگل‌های ایکاس اقدام شود. در ذیل این نامه آمده که با هماهنگی فراجا و اداره صمت استان نسبت برخورد و جمع‌آوری نقاط عرضه و دپوی این گوشی‌ها اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی پورکاظم شایسته، رئیس قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در نامه ای آنی و مهم خطاب به حجت الله مهدوی، دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران خواسته که با قید فوریت نسبت به هماهنگی اقدام برای برخورد با عرضه تلفن همراه ایفون ۱۴ و بالاتر از نشان تجاری اپل و دانگل‌های ایکاس در سطح عرضه و محل‌های عمده دپو در نقاط شناسایی شده توسط کمیته اطلاعات و شناسایی قرارگاه و هماهنگی فراجا و صمت استان اقدام نمایید.

در متن این نامه آمده:

احتراماً پیرو سیاست های متخذه در ستاد مرکزی و جلسات هماهنگی به‌عمل آمده قبلی مقتضی است با فوریت نسبت به هماهنگی اقدام برای برخورد با عرضه تلفن همراه ایفون ۱۴ و بالاتر از نشان تجاری اپل و دانگل‌های ایکاس در سطح عرضه و محل‌های عمده دپو در نقاط شناسایی شده توسط کمیته اطلاعات و شناسایی قرارگاه و هماهنگی فراجا و صمت استان اقدام نمایید و نتایج به قرارگاه مرکزی منعکس گردد.

پیش از این و درست چند ساعت قبل از رونمایی رسمی از سری آیفون ۱۵، مهدی عبقری، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرد که گوشی آیفون ۱۵ نیز مانند محصول سال گذشته اپل، رجیستر نخواهد شد.

علاوه بر این از اسفند ماه ۱۴۰۱ بود که به صورت رسمی اعلام شد گوشی‌های سری آیفون ۱۴ اپل مجوز واردات رسمی به کشور را ندارند. این بدان معناست که هر آنچه از این سری گوشی را در حال حاضر در بازار بیابید به صورت غیررسمی (یا قاچاق یا مسافری) وارد کشور شده و به هیچ عنوان در سامانه همتا نیز ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *