پرش به محتوا
خانه » در فرم ارزیابی مهاجرتی چه سوالاتی پرسیده می‌شود ؟

در فرم ارزیابی مهاجرتی چه سوالاتی پرسیده می‌شود ؟


در فرم ارزیابی مهاجرتی چه سوالاتی پرسیده می‌شود ؟

چکیده : فرم ارزیابی مهاجرت معمولا حاوی سوالاتی است که به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر آن را تکمیل کنید. باید بدانید که، متخصصان برای ارائه و دریافت بازخورد، از فرم ارزیابی مهاجرت، کمک می‌گیرند. آن‌ها اصولا از این سوالات به‌عنوان پیامی جهت ارزیابی مهاجرتی استفاده می‌کنند.

 

فرم ارزیابی مهاجرت معمولا حاوی سوالاتی است که به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر آن را تکمیل کنید. باید بدانید که، متخصصان برای ارائه و دریافت بازخورد، از فرم ارزیابی مهاجرت، کمک می‌گیرند. آن‌ها اصولا از این سوالات به‌عنوان پیامی جهت ارزیابی مهاجرتی استفاده می‌کنند. سیستم ارزیابی عملکرد مهاجران، مجموعه اقداماتی است که برای بررسی جوانب مختلف یک مهاجرت موفق انجام می‌شود. درنتیجه این بررسی شامل مواردی چون‌، واجد شرایط بودن یا عدم شرایط کافی، مدت‌زمان لازم جهت اقدام و دریافت ویزا، بررسی مقصد، بررسی زبان کشور مقصد، توانایی‌ها، تکمیل مدارک و… را شامل می‌شود.

بیشتر متخصصان این حوزه با فرم ارزیابی مواجه می‌شوند؛ خواه به‌عنوان فردی ارزیابی‌کننده، خواه ارزیابی‌شونده. لازم به ذکر است که این فرم طی 10 مرحله‌ی دقیق و متصل‌به‌هم طراحی شده است که در هر مرحله نیاز است جزئیات بیشتری را واردکنید. البته دو یا سه مرحله از فرم مربوط به طراحان آن است و تأثیری در ارزیابی مهاجرتی ندارد.

چگونه می‌توانید شرایط یک مهاجر را ارزیابی کنید ؟

گفتنی است که ارزیابی شرایط مهاجر، براساس یک سری اطلاعات دقیق و مهمی است که از خود شخص درخواست می‌شوند و سپس براساس آن اطلاعات، موردبررسی قرارمی‌گیرد؛ در ادامه به ذکر چند مورد از اطلاعات لازمی که باید در فرم قید شود، می‌پردازیم:

اطلاعات تماس

این اطلاعات به شماره موبایل و ایمیل شما مربوط می‌شوند تا برای انجام مکاتبات یا مشاوره از طریق این اطلاعات با هم ارتباط برقرار کرده و مراحل درخواست شما طی شود.

اطلاعات فردی

اطلاعات این بخش مربوط به مشخصات فردی شما است. ازجمله این مشخصات می‌توان به نام، نام خانوادگی، سن، جنسیت و… اشاره کرد که باید هر یک از آن‌ها را وارد کنید. این اطلاعات کمک می‌کنند تا قبل از هر چیز هویت کسی که درخواست ارزیابی مهاجرتی داده، مشخص شود و بررسی‌ها طبق سن و جنسیت انجام گیرد. لازم به ذکر است که برای بعضی از ویزاها، سنین مشخصی موردنیاز است. همچنین، جنسیت ازآن‌جایی اهمیت دارد که باید بدانیم که چقدر می‌توانید از پس این تصمیم و مشکلات مربوط به آن برآیید و چه کارهایی در مقصد موردنظر، برای جنسیت شما بهتر است.

اطلاعات شغلی

اطلاعات شغلی شما، برای شناخت بهتر توانایی و مهارت‌های شما در کار و مدیریت، موردبررسی قرار می‌گیرند. ضمن اینکه اشتغال و مقدار درآمد شما، برای سفارت کشور مقصد، اهمیت زیادی دارد. دقت کنید که این مرحله یکی از مراحل مهمِ مربوط به صدور ویزا است.

تحصیلات و تخصص

معمولا کشورهای مهاجر‌پذیر، به فارغ‌التحصیلان توجه ویژه‌ای دارند؛ زیرا اصولا این گروه دارای مهارت و تجربه‌ی کاری بوده که به اقتصاد آن کشور کمک چشمگیری می‌کند. از سویی دیگر، برای ارزیابی مهاجرتی، هر چقدر میزان تحصیلات شما بالاتر باشد، شانس شما برای صدور ویزا از طرف سفارت نیز بیشتر است. لازم به ذکر است که بعضی از رشته‌های تحصیلی، توسط تیم ارزیابی بررسی شده و نحوه‌ی کاریابی نیز به شما آموزش داده می‌شود. نکته‌ی مهم دیگر این است که تسلط به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد، در پیدا کردن شغل، کنار آمدن با شرایط اولیه مهاجرت و ارتباط با مردم آنجا می‌تواند کمک شایانی به شما بکند.

مقاصد

توجه داشته باشید که مقصد خود برای مهاجرت را با وسواس انتخاب کرده و در صورت نیاز، بارها تجدیدنظر کنید. مطالعه و تحقیقات خود را کامل کرده و بدانید که دلیل شما از انتخاب کشور مقصد چیست و قرار است آن‌جا به چه فعالیتی مشغول شوید. در ارزیابی مهاجرتی، مشخص‌شده که بعضی از مقاصد دوردست، در کنار دیگر مشکلات، بسیار پرهزینه هستند؛ ازاین‌رو، به فکر هزینه‌های مهاجرت، مسیر طولانی و چند مسیره باشید.

چه‌بسا برخی از مهاجرت‌ها به‌خاطر طولانی بودن مسیر و غربت و عدم دیدار با خانواده، منجر به شکست شده و بعد از سال‌ها تلاش، از پس غم دوری برنیامده و به کشور مادری خود برگشتند و فقط خود را متحمل هزینه‌های گزاف و بی‌سرانجام کرده‌اند؛ به‌همین‌دلیل، تأکید می‌کنیم مقصد خود را براساس تحقیقات و علم کافی انتخاب کرده و به گفته‌های غیر کارشناسانه اهمیت ندهید. بعضی از کارشناسان بعد از بررسی فرم و اطلاعات شما، درصورتی‌که، مقصد مناسب‌تری برایتان مشخص کردند، به شما اطلاع می‌هند.

اطلاعات همراهان

یکی دیگر از مسائلی که در ارزیابی مهاجرت موردتوجه قرار می‌گیرد، این است که وقت رفتن، اگر در نظر دارید خانواده را نیز همراه خود ببرید، شرایط سخت‌تر شده و باید مدارک بیشتری ارائه دهید؛ ازاین‌رو، حتما به این نکته توجه کرده و مدارک خود را تکمیل کنید تا نظر سفارت را جلب کنید.

مدارک و دارایی‌ها

لطفا توجه کنید که این مرحله یکی از موثرترین و مهم‌ترین مراحل صدور ویزا است که اگر نسبت به آن بی‌توجه یا کم توجه باشید قطعا ویزای شما رد خواهد شد؛ چراکه اگر خطایی از طرف متقاضی صورت گیرد، سفارت بنا را بر این گذاشته که شخص، قصد سفر بی‌برگشت دارد. این مرحله یکی از مراحلی است که معمولا متقاضیان بی‌اطلاع را به چالش می‌کشاند.

برنامه‌ریزی سفر و پرداخت هزینه

در ارزیابی مهاجرتی، پروسه‌ی کار‌های شما باید مشخص شده باشد تا متقاضی آمادگی همه جانبه برای امرار معاش، واگذاری کسب‌وکار، فروش و… داشته و همه چیز را براساس برنامه مدون انجام دهد. در پایان، هزینه‌ی بررسی فرم توسط کارشناسان را پرداخت و بعد از 48 ساعت منتظر پاسخ باشد.

ارزیابی مهاجرتی، روندی برای مهاجرتی آگاهانه

همان‌طور‌که می‌دانید، مهاجرت یک فرآیند سخت و چند مرحله‌ای است که بدون آگاهی و اطلاعات کافی امکان‌پذیر نیست؛ به‌همین‌دلیل، استفاده از مشاوره‌ی کارشناسان، شما را با روش‌های مهاجرت و روند آن آشنا می‌کند؛ زیرا هر کشور روش‌های خاص خود را دارد. ضمن اینکه، در کنار روش‌های مختلف، هر پرونده‌ای نیز شرایط خود را دارد؛ به‌همین‌دلیل، شما می‌توانید با کمک مشاور و ارزیابی مهاجرتی همچون موسسه مهاجرتی کارت سبز، با روش‌های مختلف آشنا شده و شانس پذیرش و موفقیت پرونده مهاجرتی خود را افزایش دهید. در‌صورتی‌که، مسیر سفر یا فرآیند تکمیل پرونده را اشتباه طی کنید، هزینه‌ی زیادی را به اشتباه پرداخت و متحمل ضرر سنگینی می‌شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *