پرش به محتوا
خانه » خود انضباطی چیست؟ چگونه می توان به یک سفارش سفارشی دست یافت؟

خود انضباطی چیست؟ چگونه می توان به یک سفارش سفارشی دست یافت؟


شاید وقتی کلمه خود انضباطی را در عنوان مقاله می بینید، یاد دوران تحصیلتان می افتید. همان موقع آقای ناظم سر خط از میکروفن بلند فریاد زد: «از جلوی نظام!» شاید فکر می کردید که همیشه اتاقتان را تمیز نگه دارید یا وقت شناس باشید. اما در واقع بحث درباره نظم شخصی معنای عمیق تری دارد که با درک صحیح می تواند شما را به ویژگی هایی مانند مدیریت زمان و وقت شناسی مجهز کند. اهمیت خود انضباطی به حدی است که بسیاری از افراد موفق، خود انضباطی را مهمترین دلیل پیشرفت خود می دانند.

اگر احساس می‌کنید که در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود به موفقیت قابل توجهی دست نمی‌یابید، شاید بتوانید علت را فقدان انضباط شخصی دنبال کنید. با مطالعه این مقاله ابتدا مطالبی در مورد خود انضباطی گفته می شود تا با مفهوم آن بیشتر آشنا شوید. سپس انضباط شخصی را به شما آموزش می‌دهیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه به نظم شخصی دست یابید.

خود انضباطی چیست؟

بحث را با یک مثال شروع می کنیم. اداره راهنمایی و رانندگی را در نظر بگیرید که همیشه سعی کرده مردم را به بستن کمربند ایمنی تشویق کند. وی در این زمینه کارهای مختلفی از جمله: صحبت در تلویزیون و تشویق مردم به این کار و یا نمایش صحنه های تصادف و جراحات وارده به مسافران به دلیل نبستن کمربند ایمنی و گاهی جریمه راننده را انجام داده است. همه این کارها برای این است که جامعه به نظم و انضباط ثابت دست یابد و از خطرات احتمالی دوری کند. اما خود انضباط به این معنی است که شما باید باشید نظم داخلی آماده باش یا باید بگوییم به خودت مسلط باش که باید انجام شود

انضباط شخصی به معنای مدیریت احساسات منفی، مانند ترس از شروع، و همچنین احترام به قوانین درونی و تصمیمات منطقی خود است.

چند کلیدواژه مهم در این تعریف ذکر شده است که در قالب مثال توضیح داده خواهد شد.

  • به قوانین داخلی و تصمیمات منطقی خود احترام بگذارید

فرض کنید تصمیم دارید از ساعت 18:00 تا 19:00 به مطالعه زبان انگلیسی بپردازید. شما درگیر یادگیری زبان هستید که ناگهان وسوسه می شوید وارد شبکه مجازی اینستاگرام شوید. در اینجا با 2 تماس داخلی مواجه خواهید شد:

دلت می گوید که:

حالا یک دقیقه برو داخل، اما زود بیا بیرون. شاید کسی به شما پیام داده باشد. پس از همه، شما نمی خواهید پست ها یا داستان های همه را ببینید!

منطق شما می گوید:

شما این یک ساعت را به یادگیری زبان اختصاص داده اید و باید به آن پایبند باشید. پس از آماده شدن نقشه این کار را انجام دهید. اگر به اینستاگرام بروید، ممکن است لذت ببرید و تمام وقت خود را بسوزانید، پس نروید!

در این صورت جنگی در درون شما شروع می شود و باید یکی از این دو را انتخاب کنید. فرد دارای نظم و انضباط، گزینه دوم را انتخاب می کند و تصمیم منطقی می گیرد. اما افرادی هم هستند که صدای اولشان خیلی قوی تر است و صدای دوم را اصلا نمی شنوند. در این حالت است که می گوییم انسان نظم درونی کمی دارد.

  • مدیریت احساسات منفی

فرض کنید دوست دارید یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید و شروع به کسب درآمد کنید. در عین حال تحقیقات زیادی انجام داده اید و مطمئن هستید که موفق خواهید شد. در اینجا دو اتفاق ممکن است برای شما بیفتد. توافق اول با خود می گویید من تجربه ای در تجارت اینترنتی ندارم. من بلد نیستم محتوا بسازم، سئو و … بلد نیستم شما در واقع یک احساس منفی ترس برای شروع دارید. فردی که خود انضباط بالایی دارد با ترس شروع می شود. اما فردی که خود انضباط ندارد به دلیل ترس مرحله اولیه را به تعویق می اندازد.

رویداد دوم این به این دلیل است که خانواده یا دوستانتان به شما می گویند: برو جایی شغلی پیدا کن که بیمه داشته باشد، به دردت نمی خورد! در این صورت فردی با نظم فردی تحت تأثیر سخنان دیگران قرار نمی گیرد و بر اساس تصمیم منطقی خود عمل می کند. البته این را هم اضافه کنیم که داشتن دستور داخلی به معنای عدم مشورت نیست. این زمانی است که مشورت کرده و تحقیقات لازم را انجام داده اید و تصمیم درستی گرفته اید. از طرفی فردی که دستور شخصی ندارد قبل از تصمیم خود به حرف دیگران توجه می کند و متوقف می شود. شاید با این دو مثال دقیقاً فهمیده باشید خود انضباطی چیست. شما می توانید این معیارها را در سایر جنبه های زندگی خود نیز اعمال کنید.

تئودور روزولت:

با نظم فردی هر چیزی ممکن است

چگونه می توان به یک سفارش سفارشی دست یافت؟

ایجاد نظم و انضباط با هدف گذاری

اولین قدمی که برای رسیدن به خود انضباطی باید بردارید این است که اهداف خود را مشخص کنید یا به عبارت دیگر هدف گذاری کنید. وقتی نمی دانید قرار است به چه چیزی برسید، در وسط راه قرار می گیرید. همه اهداف خود را اعم از مادی و معنوی (ناملموس) روی کاغذ بیاورید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اهداف بزرگ خود را به چندین هدف کوچکتر تقسیم کنید تا با دیدن آنها وحشت نکنید و رسیدن به آنها برای شما آسانتر باشد.

انضباط فردی با برنامه ریزی روزانه

شما هر روز 24 ساعت وقت دارید و باید زمان خود را به عنوان یک بودجه در نظر بگیرید و آن را به کارهای مهم اختصاص دهید. در این راستا می توانید کارهای خود را به ضروری و غیر ضروری و فوری و غیر ضروری تقسیم کنید. این کار را شب ها قبل از خواب انجام دهید، زیرا به این ترتیب ذهن خود را برنامه ریزی خواهید کرد.

بترس، اما حرکت کن

با خود فکر کنید، کارهایی که به دلیل ترس از انجام آنها دست کشیده اید چیست؟ سپس تصور کنید اگر با وجود ترس عمل می‌کردید، اکنون به چه چیزی می‌رسیدید؟ انجام یک کار بزرگ به خودی خود ترسناک است. فرض کنید قصد دارید یک کافی شاپ برای خودتان راه اندازی کنید. برای غلبه بر ترس خود باید کارهایی انجام دهید که ترس شما را به حداقل برساند. با این کار می توانید به ترس های خود پاسخی منطقی بدهید و تا حدودی آن ها را مدیریت کنید. به عنوان مثال، اگر من می خواستم چنین کاری انجام دهم، اقدامات زیر را برای کاهش ترس انجام می دهم:

  • مدتی در یک کافه شاگردی کنید و تجربه کسب کنید.
  • خواندن کتاب های مرتبط با تجارت و یادگیری مهارت های فروش و بازاریابی.
  • مشاوره افرادی که در این زمینه کار کرده اند و موفق شده اند یا کتاب یا مقاله خوانده اند.

اهمیت برای سلامت جسمانی

ذهن سالم بدن سالم است و برای موفقیت به هر دو نیاز دارید. برای سلامتی خود ارزش قائل باشید و برنامه منظمی برای آن داشته باشید. برای مثال، می‌توانید صبح‌ها ورزش کنید یا از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید. می توانید در کانال ها یا صفحاتی که در مورد سلامتی هستند مشترک شوید و روزانه از محتوای آنها استفاده کنید.

یادگیری را فراموش نکنید

برای رسیدن به نظم شخصی، هرگز یادگیری را به عنوان اصل طلایی زندگی فراموش نکنید. تعهد به یادگیری مستمر می تواند شما را از عرش به فرش ببرد (من آن را با تمام وجود می خواهم). برای آموزش خود وقت بگذارید و جدای از کتاب خواندن، می‌توانید ویدیو تماشا کنید یا به پادکست گوش دهید. همچنین باید برنامه آموزشی یا آموزشی خود را هوشمندانه طراحی کنید. در واقع باید زمانی را صرف یادگیری مهارت هایی کنید که به شما در کار اصلی تان کمک می کند.

انضباط شخصی با تلاش

یکی دیگر از کلیدهای مهم برای دستیابی به انضباط شخصی، تلاش زیاد برای رسیدن به اهدافتان است. ادیسون در این مورد جمله زیبایی دارد. او می گوید که:

موفقیت 1% نبوغ و 99% تلاش است

علاوه بر تلاش، شما همچنین باید هوشمندانه کار کنید. به عبارت دیگر، زمانی که کار خود را انجام می دهید، مدام از خود بپرسید چگونه می توانم این کار را انجام دهم تا بهره وری بیشتری داشته باشم؟

شناسایی عوامل حواس پرتی، راز خود انضباطی

یکی دیگر از کارهای هوشمندانه ای که می توانید برای رسیدن به نظم درونی انجام دهید، شناسایی عوامل حواس پرتی است. همه حواسشان به چیزی پرت می شود. اگر تلفن همراه شما عامل حواس پرتی است، آن را خاموش کرده و کنار بگذارید.

تخصیص زمان هوشمند

برای رسیدن به نظم شخصی، باید یاد بگیرید که از زمان خود به طور موثر استفاده کنید. همه ما این تجربه را داشته ایم که ساعت های طولانی نشستن در یک پروژه می تواند هم شما را عصبی کند و هم بهره وری شما را کاهش دهد. در این زمینه بهتر است زمان هاد را به بازه های زمانی کوچک تری تقسیم کنیم. فرض کنید امروز محتوای متنی می نویسید و آن را در سایت آپلود می کنید. می توانید برنامه خود را به صورت زیر سازماندهی کنید:

  • 8 تا 9: جمع آوری مطالب و یافتن کلمات کلیدی و تکمیل طرح کلی مقاله
  • 11 صبح تا 13: انشا نویسی
  • از ساعت 15:00 الی 16:00: سئو و آپلود در سایت

البته این زمان ها به عنوان مثال آورده شده است و ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

یک لحظه تصمیم نگیرید

یکی از مهارت هایی که برای رسیدن به نظم شخصی باید یاد بگیرید، توانایی تصمیم گیری است. یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری عدم تصمیم گیری فوری است. مثلاً برخی از افراد صبح از خواب بیدار می شوند و از خود می پرسند: امروز چه کار کنم؟ خوب، این افراد باید کار را به خاطر بسپارند و قضاوت کنند که چه کسی را انجام دهد و چه کسی را انجام ندهد. این کار زمان می برد و ممکن است به دلیل عجله تصمیمات اشتباه بگیرید. اما اگر از قبل برای خود برنامه ریزی کرده اید، بلافاصله و بدون اتلاف وقت شروع به انجام کارهای خود خواهید کرد.

برای دستیابی به نظم شخصی به خود پاداش دهید

با دنبال کردن مراحل بالا، در مسیر خود انضباطی هستید. اما باید به انگیزه خود فکر کنید تا در طول مسیر با اشتیاق پیش بروید. یک راه سرگرم کننده، زیبا و عملی این است که به خودتان پاداش دهید. بله برای خودتان، چرا که نه؟ بعد از هر موفقیت زمان خوبی برای پاداش دادن به خودتان است. لازم نیست برای خود یک مهمانی بزرگ ترتیب دهید و همه دوستان خود را دعوت کنید! گاهی اوقات این پاداش می تواند خوردن غذای مورد علاقه شما یا تماشای یک فیلم باشد.

آخر هفته زمانی برای ارزیابی است

بدیهی است که در روزهای تعطیلی مانند جمعه، اکثر مردم به استراحت و تفریح ​​می پردازند. اما به عنوان فردی که می خواهد به نظم و انضباط خود دست یابد، باید باهوش تر باشید. می توانید از این روزها برای برنامه ریزی برای هفته آینده و همچنین ارزیابی عملکرد خود در هفته گذشته استفاده کنید. این به شما کمک می کند هفته جدید را با انگیزه شروع کنید و قطعا بهره وری شما افزایش خواهد یافت.

یک مربی برای خود انتخاب کنید

کوچ به معنای مربی است که می توانید از آن برای توسعه نظم شخصی و رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. یک مربی می تواند شما را ارزیابی کند و گاهی شما را به چالش بکشد. یکی دیگر از وظایف یک مربی این است که به شما کمک کند برنامه ریزی کنید و اطمینان حاصل کنید که انگیزه شما هرگز متوقف نمی شود. اگر شما هم فکر می کنید به مربی یا مربی نیاز دارید وارد صفحه …

اطلاعات بیشتر

اگر می خواهید رشته فردی را بهتر درک کنید، توصیه می کنم معجزه خود انضباطی اثر برایان تریسی ادامه مطلب

انضباط شخصی و موفقیت به طرز عجیبی در هم تنیده شده اند. اگر می خواهید به اهداف و خواسته های خود برسید، نباید نظم و انضباط شخصی را فراموش کنید. همیشه سعی کنید تصمیمات منطقی بگیرید و به تصمیمات خود متعهد بمانید. برای رسیدن به خود انضباطی حتما از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از طریق نظم و انضباط درونی همه چیز غیر ممکن می شود.

آیا راه های دیگری برای ایجاد نظم و انضباط می شناسید؟ لطفا در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *